Ce Nu Vă Place La Dacia Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E normal, ai deja 15w pe circuitul ăla(plafonieră+portbagaj+torpedou) din 25w maxim în plus majoritatea ține plafoniera stinsă
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • k800, iei de pe net cu 30RON din aia cu 3 becuri. Nu e o avere si nu necesita niciun fel de bricolare

      Comment


      • Dar atentie ce becuri puneti. Ar trebui leduri ca sa nu supra-incarcati circuitul. Mai ales cei cu MCV ce au si in spate plafoniera.
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Eu le-am lasat pe cele originale cu care a venit. Oricum cred ca de cand am luat-o si pana acum doar de 5 ori maxim am aprins toate cele 3 becuri simultan.

          Comment


          • sadicu - Stiu ca se gasesc si sunt plug in, asa am procedat si la L1 doar ca acolo macar aveam 2.

            Comment


            • Originally posted by adrianprodan View Post
              Mie nu imi place cum arata decupajul de la martorul de avertizare centura. Cel putin la mine parca a fost decupat cu cutter-ul.

              Pare ca cineva a smuls un butonas. Oribil arata.
              Revin si cu o poza
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by Silviu View Post
                Dar atentie ce becuri puneti. Ar trebui leduri ca sa nu supra-incarcati circuitul. Mai ales cei cu MCV ce au si in spate plafoniera.
                Leduri, dar nu canbus. Pentru ca, altfel, n-ai fcut nimic, tot e mare consumul.

                Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                15-20 de lei plafoniera de trei în Vitan. Am luat eu acum doua saptamani. Cum am scris si mai sus, leduri normale, fara rezistor suplimentar (antieroare), altfel ajungem cam la limita cu consumul pe circuit. In plus, ledul canbus se mai si incalzeste ca dracu'...

                Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
                Last edited by calinrusu; 5 June 2018, 15:28. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Nu prea am vazut leduri de plaforniera cu canbus (cred ca intr-un singur magazin online am vazut specificat).

                  Dar, da, buna observatia.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Originally posted by adrianprodan View Post
                    Revin si cu o poza
                    La mine nu arata asa. ce ai tu acolo e un defect de fabricatie, turnata prost/ neprelucrata.

                    Comment


                    • Nu scrie pe ele nicaieri "leduri pentru plafoniera". Din ce stiu eu sunt leduri pe soclu T10 si se gasesc chiar si in hipermarketuri, atat canbus, cat si fara rezistor. Ideea era sa stie fiecare ca, daca trece pe plafoniera cu 3, nu e cazul sa ia canbus, c mai mult incurca (din cauza consumului) si nu ajuta deloc (Loganul nu are implementat sistem de sesizare bec ars).
                      Eu la cea veche (L2 2015) am avut becuri incandescente pe plafoniera de 3 si nu s-a intamplat nimic (cu toate c eram la limita), dar, cand am montat lumini la pedaliere si sub scaune, le-am schimbat cu leduri normale, ptr ca altfel, in mod sigur, ar fi depasit posibilitatile circuitului.

                      Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by adrianprodan View Post
                        Mie nu imi place cum arata decupajul de la martorul de avertizare centura. Cel putin la mine parca a fost decupat cu cutter-ul.

                        Pare ca cineva a smuls un butonas. Oribil arata.
                        Originally posted by adrianprodan View Post
                        Revin si cu o poza


                        Serios? Tu chiar ai făcut macro să vezi ce se află acolo? Păi dacă ar fi așa, să luăm totul la puricat, cu siguranță niciun Logan nu seamănă cu altul, că doar nu degeaba au refuzat japonezii (printre altele) să preia Aro C-lung Muscel pentru că la români atenția la detalii este ZERO!

                        *sper că nu vreți și aici dovezi, linkuri sau citate (știu asta de la surse care au lucrat acolo)

                        Serios acum, părerea mea este că ce se vede acolo este doar o "urmă" de la ștanță. Pe unele suprafețe aceasta pică mai bine, pe altele mai puțin bine, mai drept, mai strâmb etc. și dacă nu mă crezi, mergi la orice fabrică mai mare care folosește așa ceva...

                        Deci e ok, stai liniștit...
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Nici la mine nu arata asa, si eu zic ca e defect de fabricatie...dar n-a este exact ce-i place romanului, sa bricolenze nitel. Ia un cutter si fa-i felul

                          Comment


                          • Asa este la mine:

                            Comment


                            • Hai, că mă faceți s-o pun și eu de ședință foto la "orificii" mașină...
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Esti invitatul de onoare. Se recomanda folosirea aparatelor foto foarte performante, modul macro. :-))
                                Acum "pe bune" uita-te si tu la orificiul omului cum arata, este deranjant ce mai.
                                Last edited by C.Mike; 6 June 2018, 12:43.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google