Ce Nu Vă Place La Dacia Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta e cea mai tare de saptamina asta, ne bucuram la o maisna la care tine frina de mina !
    Bine am mai ajuns !

    Comment


    • voi ati cumparat masina ... online?

      Comment


      • Originally posted by darksun View Post
        Ce nu imi place la L2 :
        - nu pot sa dezactivez ESP, iarna ma omoara asta;
        Pai atunci cand masina "isi da seama" ca e zapada, nu il dezactiveaza automat?
        Credeam ca asta e valabila la toate masinile cu ESP.

        Comment


        • Ba da, dar nu te lasa sa patinezi de nebun rotile!

          Comment


          • Nu turati motorul... Pana pe la 2000 rmp nu intra esp-ul. Pe mine nu ma incurca.

            Comment


            • Legat de topic..ar fi impedimentul ca pentru a inclina spatarul scaunului, s-a pastrat vechea metoda de a invarti la acea rotita.

              Ar mai fi si faptul ca incalzirea in scaune nu este in lista de optionale (stiu, se poate monta ulterior, dar pe mine nu prea ma incanta modificarile, mai ales la circuitul electric) si, desigur, acele carenaje la rotile din spate , al caror cost de productie este unul infim, dar am gasit un singur furnizor in Romania , ce le importa din Rusia si are niste preturi cam piperate.
              Desigur, este de apreciat munca celor de la Dacia, dar este loc de mai bine, asa, ca la surorile din afara..

              Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

              Comment


              • Asta cu incalzirea in scaune si circuitul electric cred ca torquemada ne poate lamuri. Stiu ca zicea ca e deja trasa instalatia sub scaun din fabrica, deci practic nu faci decat sa o legi la rezistentele alea sau ce sunt. Deci teoretic nu cred ca ar trebui sa aiba impact negativ asupra instalatiei electrice dar mai e si problema garantiei.

                Comment


                • Originally posted by george.sce View Post
                  Asta e cea mai tare de saptamina asta, ne bucuram la o maisna la care tine frina de mina !
                  Bine am mai ajuns !
                  Am avut si vechul Logan L1 si nu a tinut niciodata frana de mana.

                  Comment


                  • Hai, recunoașteți că încă vă este greu să acceptați că Dacia este pe drumul cel bun!

                    Știm cu toții că mai sunt multe de pus la punct, dar la cum se prezintă acum acest brand față de anii trecuți, chiar sunt de apreciat eforturile fabricantului de automobile și faptul că este deschis tot timpul la nou.

                    Ah, că românul este veșnic nemulțumit, născut "trist" și pesimist, este altă poveste, dar un pic de optimism nu strică în încercarea de a ne schimba măcar un pic mentalitatea. Astfel de probleme nu există la cei de afară.

                    La fel și cu turismul... Dorim ieftin, bun, "ol inclus", la 2 metri de plajă, dar să nu dăm mai mult de 20 euro / cameră / noapte... iar de la fața locului (vorbesc de cei care pleacă la bulgari sau greci), comentăm pe forum că aia e așa iar ailaltă e pe dincolo.

                    Revenind la Logan, momentan și în linii mari... I love this car și sper să mă țină cât mai mult!
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Eu personal nu regret alegerea facuta, de la L2 este o masina decenta spre buna cu destule dotari. Doar am enumerat ce mi-ar placea sa fie imbunatatit.

                      Comment


                      • Tocmai de aceea am creat acest topic...

                        Originally posted by Catalin S. View Post
                        Știu că întodeauna a fost loc pentru mai bine, așa că nu se știe niciodată când un reprezentant Dacia (din conducere) aruncă un ochi pe aici la "nemulțumirile" noastre.
                        ...pentru că întotdeauna este loc pentru mai bine!
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Eu am zis doar ca sunt mici detalii..
                          Sunt la al 3-lea Logan personal cumparat de nou (2007 L1, 2010 L1 PH2 si 2017 L2PH2) si am urmarit indeaproape evolutia, in urma cu cativa ani nici nu puteai visa la unele optiuni/dotari prezente..vorbim doar de Dacia.
                          Si nu regret.

                          Comment


                          • Nici eu nu regret alegerea facuta, dar mi-ar fi placut:
                            -reglajul scaunului pe inaltime sa aiba alt sistem
                            -bec in torpedou si a doua plafoniera
                            -si nu in ultimul rand o motorizare ceva mai puternica (macar 110 CP)

                            Comment


                            • E posibil sa vedem macar un 1.0 TCE pe generatia urmatoare, alaturi de noua platforma CMF-B.
                              Oricum, eu nu prea inteleg nevoia de a avea un motor puternic pe o Dacie, si asa e o masina care are ruliu la mai mult de 60 KM/H iar la mai mult de 100 orice viraj inseamna o rasturnare aproape sigura, iar pe drum drept nu conteaza acest aspect prea mult, dar nici n-avem nu stiu ce autostrazi sa ai pe unde o calci, cu atat mai mult daca nu depasesti limita admisa.

                              Tocmai de asta, un 1.0 TCE cu 100CP, un demaraj de ~ 10 secunde pana la 100 KM/H si o viteza maxima de 140 KM/H in conditii economice/silentioase sunt arhisuficiente pentru o masina de dus din A in B.

                              Comment


                              • @Merdiso, ce sa vezi la 100km/h inseamna rasturnare cam orice viraj. Nu crezi ca exagerezi putin?

                                Inainte sa postezi trebuia sa-ti completezi profilul; cred ca din respect ptr ceilalti utilizatori asa era frumos si regulamentar.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google