Ce Nu Vă Place La Dacia Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E o conceptie gresita , degeaba ai 500 L daca gura de incarcare e mica, faci ceva pe el de volum.Cu un Ka am carat dulapuri , cada , masina de spalat ... pe cand cu logan doar gresie si faianta .
    Last edited by madi; 9 September 2018, 17:03.

    Comment


    • .Cu un Ka am carat dulapuri
      Si eu am carat cu Loganul un dormitor format din: pat de mijloc (140/200 cm) cu doua noptiere, dulap cu 4 usi si un fel de "comoda". Desigur am dat jos bancheta din spate. A fost cam greu la descarcat si la montat. Iti trebuia un ajutor.
      Last edited by Fanez; 9 September 2018, 18:05.

      Comment


      • Eu vorbesc de latura practica a lui Sandero, bine acum exista bancheta fracționala opțional. Octavia și chiar Solenza sunt un fel de pseudo sedan, era mișto sa fie și loganul asa.

        Comment


        • Păi e, se numește Lada Vesta
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Și se găsește de vânzare la orice colț de stradă...

            Comment


            • Chiar asa, si la noi se poate cumpara? Pare peste logan, pretul la cea mai buna optiune este 12000 euro, dupa mai e o variantya cu robotizata...
              Last edited by mumus; 9 September 2018, 21:20.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • OFF: Preturi VESTA de la 33.865,71ron la 48.601,26ron
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • zice ca la calitate e reno
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Motor de 1.8 cu 122 cai. Performante foarte slabe. Copie fidela Fiat Tipo. Sau invers. Urate cu spume.
                    Last edited by Archangel80; 9 September 2018, 22:35.

                    Comment


                    • Nu stiu cine și-ar dori o mașină din afara UE pentru care să plătească taxe vamale iar rețeaua de service, garanția si piesele de rezervă ca si inexistente. De ce oare sunt înmatriculate în RO foarte puține mașini de producție din afara UE nu va întrebați oare?

                      Comment


                      • Am făcut în week-end un drum extraurban de aproximativ 350 km.

                        La ieșire din oraș am resetat să văd consumul... de care apropos am fost mulțumit (mers lejer SPRE FOARTE LEJER = 4.1 l/100 km). Sâc!

                        Dar nu despre asta era vorba, pentru că logic vor apare tot felul de critici care nu vor crede acest consum, ci despre faptul ca de la 150 km (cât mi-a arătat la un moment dat că mai am până la pompă), a scăzut brusc la sub 100 km (acele 4 liniuțe) și automat martorul de "lipsă benzină" s-a aprins. Eroare din CB sau nu, asta este, dar trebuie să recunosc, nu am fost prea ok cu acest mesaj.

                        O să urmăresc dacă mai apare și anunț aici...
                        Last edited by Catalin S.; 10 September 2018, 14:39.
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Fix asa se intampla si la mine, nu mai apare nici o autonomie pana la pompa(sub 120 km). Spunea cineva, ca atunci cand apar liniute la autonomie, poti ramane oricand in pana prostului, desi nu cred asta , 6 litri sper ca mai sunt cand se aprinde pompa, deci 100 km cel putin. Sunt curios, daca stie cineva, ultima dala, care este plina, se goleste?

                          Comment


                          • Scuze, cred că nu m-am făcut înțeles...

                            De la 150 km până la pompă, s-a dus brusc la sub 100 km fără să treacă, logic, prin celelalte valori, mesaj ce m-a făcut să mă opresc la prima benzinărie ca să n-o dau în pana prostului.

                            În altă ordine de idei, funcție de... dracu' știe ce (sau mă rog, știe CB ce anume), uneori îmi arată când mai am 80 km sau 90 km (nu mai știu unde e poza cu 70 km) - vezi poze atașate.

                            Dar ca să revin la of-ul meu de mai sus...
                            ...nemulțumirea constă în faptul că toată treaba asta pare a fi o eroare a CB.
                            Attached Files
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Cică nu prea e bine sa ramai cu benzina putina in rezervor ca nu se mai răcește pompa.

                              Comment


                              • Probabil sa mai mentionat asta, dar faptul ca iti da senzatia masina ca e facuta in dorul lenii, de exemplu am fost azi in showroom sa achit avansul, si mergand cu al meu batranul ca o sa inscriu masina pe numele sau, cat asteptam sa ne vina randul ne-am uitat putin la masina si ma facut atent ca masina expusa avea o bucata de cheder lipsa cam de 1 cm lungime la usa din stanga spate fata de usa de pe partea cealalta.

                                Va trebui sa tin minte cand voi face receptia masinii sa ma uit foarte atent cm cu cm la masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google