Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Florinedy77 View Post
    Buna ziua. caut o solutie pentru media displayul unui sandero stepway 2022. problema este ca atunci cand conectez telefonul (iphone 12) cu cablu in 5 minute se deconecteaza si iese din orice aplicatie deschisa.Am incercat cu cablu original si aftermarket
    Am reusit cu acest cablu, https://www.emag.ro/cablu-pentru-inc.../pd/DKQ5W1MBM/
    Nu m-a mai deconecteaza.
    Cineva de pe forumul Softpedia recomanda la postul 18 acest cablu https://forum.softpedia.com/topic/12...ia-logan-2022/, pe care nu l-am incercat.

    Comment


    • Originally posted by ursamajor View Post
      A mai aparut vreun update de firmware?
      Sunt 3 versiuni active în acest moment:

      - Iunie 2022 - fw 6.0.9.6 - orice mașină 2020-2022 cu MN/MD;
      - August 2022 - fw 6.0.9.7 - pentru unitățile Media Display cu Navigație dar fără Wi-Fi;
      - Octombrie 2022 - fw 6.0.9.8 - pentru mașinile cu NIC/NBI (Noua Identitate Comercială / New Brand Identity​)


      Originally posted by ursamajor View Post
      Apropo de anomalii: am observat ca telefonul se conecteaza automat pe Bluetooth. Buuun! In trecut, puteam asculta muzica pe BT (nici nu-l mai conectam pe Android Auto), daca schimbam sursa in media player pe BT. Acum vad ca nu mai vede nicio melodie. Wtf?


      Pe alt dispozitiv BT cu AVRCP (media playback control) merge telefonul?
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Originally posted by DFA View Post


        - Octombrie 2022 - fw 6.0.9.8 - pentru mașinile cu NIC/NBI (Noua Identitate Comercială / New Brand Identity​)
        Eu am 6.0.9.8 dinainte sa fie asta cu NBI si era in culorile clasice.
        NBI ar trebui sa poata fi activat si pe cele mai vechi cu 1-2 definitii in urma.

        Comment


        • Originally posted by ursamajor View Post
          A mai aparut vreun update de firmware?
          Eu sunt sceptic ca o sa mai vedem vreun update pe aceasta generatie de Golan, poate apare pe facelift in 2024 sau cand o aparea si o sa ni-l puna "baietii cu laptop" contra cost...
          Si daca apar versiuni noi, dar bug-urile nu sunt rezolvate, tot degeaba.. nu ma incalzeste cu nimic ca se schimba culorile si interfata...

          Comment


          • 100% cei cu prima generatie, vor ramane fara suport/update-uri. ei nu au fost in stare sa le rezolve timp de aproape 2 ani, nu cred ca vor face asta in paralel la doua generatii ) deja astia cu modelele din prima generatie, sunt considerati "obsolete"

            Comment


            • Situația curentă cu unitățile multimedia la Dacia.
              Attached Files
              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • Originally posted by Mihai2k4 View Post
                100% cei cu prima generatie, vor ramane fara suport/update-uri.
                Nu stiu ce sa zic, uite cate versiuni sunt validate dupa actualul 9.8 care are referinta operationala cu portocaliu. (ultimul "de pe piata")


                image.png
                Poate apar surprize in curand, cine stie?

                P.S - surpriza adevarata nu ar fi un soft nou, surpriza adevarata este ca avem un nou furnizor in locul lui LG )

                Comment


                • asa sa fie... da, cu unul si mai cost efective, gen allview sau ceva mai obscur de prin china

                  Comment


                  • Originally posted by punktnet View Post
                    ..... avem un nou furnizor in locul lui LG
                    Ceva șanse de Media Nav cu Wi-Fi din nou de la noul furnizor?
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • N-am vazut unitate noua, daca e sa ne uitam la fisele de la marketing, da, wifi integrat.

                      Comment


                      • Originally posted by pecobd View Post

                        Am reusit cu acest cablu, https://www.emag.ro/cablu-pentru-inc.../pd/DKQ5W1MBM/
                        Nu m-a mai deconecteaza.
                        Cineva de pe forumul Softpedia recomanda la postul 18 acest cablu https://forum.softpedia.com/topic/12...ia-logan-2022/, pe care nu l-am incercat.
                        Pentru telefoanele a caror versiune soft nu sunt compatibile pe site-ul Dacia, trebuie folosit un cablu cat mai scurt. Testat si verificat.
                        Daca respectiva combinatie telefon+soft este pe lista de compatibile, un cablu original ar trebui sa fie suficient.

                        Comment


                        • Poti sa imi dai o adresa sau un site unde pot verifica daca este compatibil. Am un iphone 12pro si un cablu de vreo 20 cm, are momente cand merge cand m-a deconecteaza dupa vreo 5 minute.

                          Comment


                          • Cum pot afla dacă telefonul meu este compatibil cu unitățile multimedia de pe Logan/Sandero III?
                            Renault oferă un site pentru așa ceva - în limba franceză - numit "compatibilité téléphone - renault connect" - disponibil la adresa: https://www.renault.fr/renault-conne...telephone.html
                            Selectați modelul vostru de telefon (în "Mon téléphone") și în lista de unități multimedia (în "Mon système connecté") selectați:
                            - Display Link - pentru Media Display;
                            - Navi Link - pentru Media Nav;
                            Cele 2 unități sunt vizibile doar în combinație cu ANUMITE telefoane, cu alte telefoane cele 2 unități devin invizibile, deci încercați mai multe variante de telefoane.​
                            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                            Comment


                            • Originally posted by ktgcristi View Post
                              Am un iphone 12pro si un cablu de vreo 20 cm
                              Dacă și cu un cablu foarte scurt tot deconectează poți suspecta:
                              1. mufa USB de sus, de pe planșa de bord - contacte imperfecte, oxidări, etc.
                              2. însăși mufa telefonului, care se uzează și ea, de la multele conectări și deconectări...
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • Multumesc DFA​. Masina are trei saptamani deci nu cred ca poate fi mufa USB de sus.
                                Am verificat pe https://www.renault.fr/renault-conne...telephone.html​ si telefonul meu nu se incadreaza in standardele lor,
                                nici telefonul sotiei nu Huawei P20Pro.
                                Deci trebuie sa curat mufa telefonului meu si sa incerc din nou maine.
                                Multumesc,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google