Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si bomboana de pe coliva, versiunile x.x.11.3 mi se pare ca vin cu cybersecurity si fara acces in micom

    Comment


    • Asta se stia (de cateva luni de zile), incepand cu 6.0.10.2 si 9.0.10.2, dar se poate genera un cod de producator fals si tot se poate intra in Micom daca se doreste, la orice "problema" se gasesc "solutii" (doar cei de la Dacia nu reusesc sa le gaseasca si sa rezolve problemele existente).
      Mult spor la "versiuni"!

      Comment


      • Am reușit azi sa fac update la hărți media nav , am scris la vocea clientului și am primit răspuns cu indicații, am mașina din oct 2023 ,hărți din 2021, la un moment dat a apărut pe navi ca este un update de hărți dacă ai software 9.10.0.02 eu aveam 9.9.0 .02 nu mai știu exact . A trebuit sa descarc pe laptop un “ toolbox” care M-a ajutat sa implementez udate-ul am descărcat de aici : https://dacia.welcome.naviextras.com
        Sper sa va ajute asta , eu sunt foarte entuziasmat , nu am plătit nimic , văd dimineața dacă e totul ok !

        Comment


        • N-aveai si in manualul de utilizare procedura?

          Comment


          • Buna seara, am achizitionat si eu un jogger din septembrie 2022. Masina este noua 11km, achizitionata din reprezentanta. Vreau sa astivez la el tot ce se poate atat pe CB cat si tot ce se poate pe partea de Media. Masina este echiparea Confort full option(cartele/incalzire scaune/climatronic/sensor unghi mort/senzori spate/senzori fata/camera, etc...). Eu sunt din sibiu, este cineva in zona ? Daca nu pe cine recomandati de incredere si date de contact? Multumesc.
            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

            Comment


            • Faci un drum la Pitești sau la București și rezolvi tot ce vrei. În Transilvania nu prea e nimeni să te ajute.

              Detalii în privat și pe Wiki - Functii care se pot activa - Logan/Sandero III 2020-2028 wiki (wikidot.com)
              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • Salut. Posesor de Logan 3(2023). Am ales varianta fara nav hărți plus extra difuzoare pe raționamentul că voi folosi android auto. După o ieșire în afara țării roaming etc mi-am dat seama că nu a fost o decizie inspirata. Se poate instala/achiziționa ulterior un pachet de hărti?

                Comment


                • Da, se poate converti un Media Display în Media Nav.

                  Dar nu e neapărat nevoie, pentru că există și soluții offline via Android Auto... - FAQ - Multimedia - Logan/Sandero III 2020-2028 wiki (wikidot.com)
                  Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                  Comment


                  • Maps offline cu harti presalvate anterior.

                    Comment


                    • Recomand HERE WeGo pe Android. Se pot descărca țări, regiuni sau chiar world pe telefon, și funcționează perfect în offline (fix ca un GPS clasic). Este 100% compatibilă cu AA aplicația.

                      Comment


                      • Originally posted by broniaski View Post
                        Maps offline cu harti presalvate anterior.
                        Si dai 15 euro la vodafone pentru o optiune decenta de roaming in toate tarile UE, sau ceva optiuni mai simple doar pentru ca sa cauti ceva pe maps(deconectati updateu-rile automate ). Am mers pana in Norvegia si am salvat pe google maps mai toate locurile de care as fi putut avea nevoie sa nu pape traficul. A functionat ideal.
                        Mai este Navitel, sunt versiuni crack dar e bataie de cap de setat, altfel trebuie sa cumperi harti scumpe
                        Să ne țină turbinele!

                        Comment


                        • Mda, dar ce te faci când ajungi într-o țară non EU, cum am făcut eu?

                          Comment


                          • Te informezi inainte despre ce cum. Pe scurt planifici.

                            ​​​​​​ Maps offline cu harti pre download ate.

                            La sarbi sau nord macedoneni crezi ca activez roaming? Maps offline, ai deja pe telefon aplicația, ramane sa faci download ul. De ani de zile n a dat gres.

                            Comment


                            • Si la sarbi si la nord macedoneni de ani de zile am folosit doar navigatia masinii si n-a dat gres, chiar daca este un "dinozaur" MN3 dar putin "tratat", cu map changer (Here si\sau TomTom) si harti "la zi", nu am avut nevoie de altceva.
                              Last edited by Gil26; 22 March 2024, 23:39.

                              Comment


                              • Stie cineva ce amplificare are Medianav 8" pentru difuzoare ? O sa imi ajunga un kit de Focal Integration si ma gandesc daca merita sa iau amplificator separat pentru ele.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google