Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vad ca va pricepeti la meniurile astea. Ce-ar mai putea fi activat fara riscuri?


    msl3.jpg
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • ...sau mai bine asa:

      msl3.jpg
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Fără riscuri, doar hardreset, deși pentru unii make virgin/factory reset e recomandat fiind singura modalitate (costisitoare) de a le potoli impulsul de a copia mecanic niște instrucțiuni.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Parca spunea colegul t0rquemada ca functia Driving Eco se activeaza degeaba, ca nu ii vin date. Sau am inteles eu gresit?

          Comment


          • Merge doar distanță fără consum (calculată de Medianav) în rest nimic
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Da' macar sunetul ala de WinXP merge.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Să vă văd cum explicați la garanție sunetul, când nicio mașină nu mai vine cu el... da știu sunt rău
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Il dezactivezi cum l-ai activat.

                  Da' nu ma-ntelege gresit, eu nu activez nimic. Deja am avut destula "activitate" nedorita in soft. Asta mi-ar mai lipsi, sa produc si mai multa. ;)
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Originally posted by ursamajor View Post
                    Poimaine a mea face 3 luni. Am incercat un update azi, dar nici macar ultimul soft (6.0.8.4) nu este disponibil.
                    6.0.8.4 nici nu cred că o să (mai) apară vreodată. A fost disponibil un pic în Mai 2021.
                    Cândva - nu știm când - va apare 6.0.9.4.


                    Originally posted by ursamajor View Post
                    De harti pe MediaNav nici ca-mi pasa. Cu AA si Waze sunt mai mult decat multumit, mai ales ca imi ofera alerte live.
                    Anul ăsta în August, tocmai când să plec în concediu mi s-a stricat telefonul...
                    Am mutat SIM-ul în alt telefon. Fără AA...
                    iGO-ul integrat în Media Nav a fost foarte bun!!!!
                    Nu mai spun că în creierul munților Waze sau Google Maps sau orice fel de navigație asistată de o legătură la Internet e o glumă proastă...
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • Folosesti aplicatie offline, exista destule. ;) Si sunt gratis, asta e diferenta reala.
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • Referitor la activarea meniului Eco Drive prin mcm, la Logan 3 MediaDisplay. Nu va primi date despre consum și viteza. Primește date doar despre distanta și timp, și nu poate da punctaje deci.

                        Comment


                        • La Media Nav e la fel.

                          Iar datele care sunt afișate în meniul Driving Eco nu sunt primite de la restul calculatoarelor mașinii, ci sunt calculate intern de unitatea multimedia...
                          Adică sunt cam inutile.
                          Activarea Driving Eco în aceste condiții e un exercițiu de inutilitate.

                          La fel și activarea Welcome Sound - e plin de bug-uri și ăla, merge doar când vrea și redă ce vrea el...

                          Nici nu e de mirare că au fost dezactivate din fabrică...
                          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                          Comment


                          • Am mai descoperit un bug la Media Nav...

                            - Media Nav (v6.0.8.3) redă o bucățică de melodie cântată anterior via Android Auto Wireless imediat după ce ai deblocat ușile și ai deschis ușa șoferului - efectiv în loc de Welcome Sound care a fost activ la mașinile fabricate până în Ianuarie 2021 și care în cazul ăsta este dezactivat (pentru că se comporta ciudat...); Defectul nu apare constant, e aleator - poate la fel de aleator ca și comportamentul Welcome Sound care a determinat dezactivarea lui din fabrică... Ooops...


                            Și încă 2 bug-uri....

                            - Media Nav (v6.0.8.3) nu mai schimbă volumul general, ci doar pe cel al Navigației (apare iconul de Nav în bara de volum - în loc de iconul de difuzor); Dacă intrii în meniul de Setări audio - SOUND - și variați volumul +/- veți observa că se "mișcă" slider-ul pentru Nav; Soluție temporară: se execută SYSTEM RESET (se apasă butonul ON/OFF 4-5 secunde); Nu se știe dacă Media Display suferă de acest defect - adică cu ce se inversează comanda de volum (evident, nu cu volumul de Nav...); Nu contează că nici măcar nu ai folosit Navigația integrată, defectul nu este declanșat de utilizarea sau nu a Navigației integrate;

                            - Media Nav (v6.0.8.3) nu mai primește unele comenzi - sau nici o comandă - de la satelitul de comandă de sub volan; Cel mai des apare lipsă de comandă la Volum +/- sau la rotița de Transport Control/Radio mode; Soluție temporară: se execută SYSTEM RESET (se apasă butonul ON/OFF 4-5 secunde);
                            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                            Comment


                            • Originally posted by DFA View Post

                              - Media Nav (v6.0.8.3) nu mai schimbă volumul general, ci doar pe cel al Navigației (apare iconul de Nav în bara de volum - în loc de iconul de difuzor); Dacă intrii în meniul de Setări audio - SOUND - și variați volumul +/- veți observa că se "mișcă" slider-ul pentru Nav; Soluție temporară: se execută SYSTEM RESET (se apasă butonul ON/OFF 4-5 secunde); Nu se știe dacă Media Display suferă de acest defect - adică cu ce se inversează comanda de volum (evident, nu cu volumul de Nav...); Nu contează că nici măcar nu ai folosit Navigația integrată, defectul nu este declanșat de utilizarea sau nu a Navigației integrate;
                              ...face si MD, rar și random, după prima conectare AA, dacă îl zoresc și mut prea repede de pe navigație ( waze sau Gmaps, una dintre ele intra prima în afișaj ) pe Vradio sau Spotify. Nu i am dat reset niciodată, opresc aplicația de muzică, trec din AA în radioul mașinii și își revine.. Ghost in the machine, nu mi-am bătut capul cu ea.

                              Comment


                              • Originally posted by DFA View Post
                                - Media Nav (v6.0.8.3) nu mai schimbă volumul general, ci doar pe cel al Navigației (apare iconul de Nav în bara de volum - în loc de iconul de difuzor); Dacă intrii în meniul de Setări audio - SOUND - și variați volumul +/- veți observa că se "mișcă" slider-ul pentru Nav; Soluție temporară: se execută SYSTEM RESET (se apasă butonul ON/OFF 4-5 secunde); Nu se știe dacă Media Display suferă de acest defect - adică cu ce se inversează comanda de volum (evident, nu cu volumul de Nav...); Nu contează că nici măcar nu ai folosit Navigația integrată, defectul nu este declanșat de utilizarea sau nu a Navigației integrate;
                                Se dezactiveaza si intra normal pe reglarea volumului fara nici un reset daca se activeza o notificare, gen ai depasit limita de viteza pentru sectorul de drum pe care te aflii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google