Tabla prea subtire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @ andrei: am descoperit azi cand o spalam ca am vreo 9 adancituri in total... Am si un 1310 dar frate, da-o naibii, pe aia m-am si suit si n-avea nimic, e din '89... La Casco doar ti-o chituieste pe locu' respectiv si vopseste. Am incercat sa indrept cu ceva, dar a naibii capota are dublura aia de ramforsaj si mi-e aproape imposibil. Un vecin are pejo 307 si il tine mereu sub un castan si crede-ma, masina e ca noua (plus ca a luat-o la SH). Astia au creat masina pentru Romania dar poate ca trebuia sa o faca cu scut) ceva sa nu pateasca nimic

    @ GEGE: app de zgariat, o vecina a zgariat cu cheia un opel care parcase pe locul ei, si cand ajunge ea in casa, fiul ei i-l prezinta pe bunul lui prieten, care-l adusese cu masina de la camin, din Buc... si bineinteles ca iti dai seama ce masina avea saracul baiat.
    :inlove:

    Comment


    • #32
      Originally posted by Maxx G-Unit

      @ GEGE: app de zgariat, o vecina a zgariat cu cheia un opel care parcase pe locul ei, si cand ajunge ea in casa, fiul ei i-l prezinta pe bunul lui prieten, care-l adusese cu masina de la camin, din Buc... si bineinteles ca iti dai seama ce masina avea saracul baiat.
      Tare faza,
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • #33
        tare rau de tot
        Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

        Comment


        • #34
          Va spun si eu ca asta am remarcat demult, cand inchizi usa spate nu ''tremura'' dar tabla de langa usa (la aripa) o VEZI cum se afunda cativa mm buni, zici ca-i conserva! Sa vedeti ce afect are un woofer un portbagaj...sa vezi cum se umfla tabla pe lateral spate...
          Si la capota exclus sa va rezemati de ea, sau sa beti cateva beri si sa faceti scandenberg pe ea...cum a facut subsemnatu' la Loganu' fratelui, au ramas doua urme de toata frumusetea unde ne-am pus coatele...
          Am vazut treaba asta si la un Punto, am ras copios ca mi-am dat seama imediat ca s-a facut scandenberg pe capota...
          Last edited by Octavian; 1 October 2007, 10:53.

          Comment


          • #35
            Originally posted by FLORYN
            Gege, or fi soluti, dar sigur imi va matui zona aia, si o va face mult mai vizibila, asa ca , prefer sa o las asa. Cel putin deocamdata.
            incearca cu creion corector si eu am avut niste zgirieturi (facute de mine ca sa fiu primul care o zgirie) si au iesit perfect,eventual dupa ce dai cu creionul corector dai un polish sa se uniformizeze zona.

            Comment


            • #36
              Apropo de remediat problema omului care a deschis topicul. Se poate remedia, cica, si fara chit. Am citit undeva....pe un forum ca exista un service care cu ajutorul unor ventuze...n-am fost prea atent la ce se spunea pe acolo...in fine cicatelea au reparat chiar si masini lovite de grindina asa.

              Daca am voie sa-l scriu aici sa-mi spuneti sa-i sciru omului adresa

              Comment


              • #37
                Exact, cu ventuze (in service) iti scoate infundaturile mici.
                Si cand inchideti capota, aveti grija cum o apasati (eu nu-i dau drumu, o apas ca sa nu lovesc sa spun asa farurile, sa scutur becurile).
                M-a vazut patronu' intr-o zi cum inchid capota si nu i-a placut ''mai baiete, nu asa se inchide capota, da-i drumu de la juma de metru....''
                Sa faca el la masina lui asa (i-am raspuns)

                Comment


                • #38
                  Confirm treaba cu tabla subtire. La o ploaie cu grindina din vara toate Loganele de la mine de la munca au fost cutate (doar tabla nu si vopseaua). Daca va incalzeste cu ceva sa stiti ca si la 4 Hyunday Tucson s-a cutat tabla (si astea-s SUV-uri). Si ca sa va ofticati: Berlina lui taica-miu parcata in acelasi loc nu a patit nimic (norocul meu ca nu aveam benzina in Logan ca era si el bombardat).
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #39
                    referitor la woofer ... eu am asa ceva in spate 1000 w de fapt 400 w scoate ca atat am statia si nu vad nici un efect ... imi place ca e inchisa calumea .. si nu prea se aude pe afara tremura tabla in rest mai nimik )
                    Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                    Comment


                    • #40
                      Logan fabricat noimebrie 2006. M-a apucat o ploaie cu piatra, destul de mare, si n-am patit nimic.

                      Insa usa din dr. usor infundata tabla de la mingea copiilor. (Deci nu mai parchez langa terenul de joaca). Iar pe capota am urma de la o minge de plastic (se vede desenul pe vopsea - n-am dat cu polish).

                      Cat despre castane, daca va incalzeste... am un prieten cu o Leganza, altul cu o Dacia 1310 carora li s-a indoit tabla de la castane. Eu cred ca depinde si cat de sus cad castanele. Nu sunt tancuri nici masinile astea. E adevarat, insa, ca Loganurile au tabla subtirica in comparatie cu alte auto.

                      Concluzie care sa foloseasca la ceva: Nu parcati sub castani, nu parcati langa terenuri de joaca, aveti-va bine cu vecinii sau LUATI-VA GARAJ!

                      Comment


                      • #41
                        referitor la loganul lu zenit ... incep sa cred ca primele variante 2004 - 2005 au tabla buna .. al meu e logan 2004 exact cand s-au lansat am fost al 8 -lea pe oras cand l-am luat .. si m`a prins o ploaie cu piatra din aia mare ... de am zis ca raman fara geamuri .. da se pare ca mi-a rezistat .. unde am o urma si am observat`o chiar la intalnire duminica trecuta e in porbagaj in spate .. in rest nu am patit nimic .
                        Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                        Comment


                        • #42
                          Da, mi-am adus aminte, apropo de grindina (am filmat, dar e mare - 100 mb) , m-a prins grindina in muntii Retezat. Jumate de ora am stat cu mainile lipite de parbriz...am crezut ca nu mai ramane nimic din masina. Dupa grindina n-am vazut nimic suspect pe tabla. Uf...

                          Comment


                          • #43
                            Am gasit ceva filmat de un coleg...se vede si masina mea

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Octavian___28
                              Exact, cu ventuze (in service) iti scoate infundaturile mici.
                              Mai bine stau asa cu ea, decat sa mi-o revopseasca dupa aceea.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #45
                                Pai de ce crezi ca trebuie sa o revopsesti? Ca doar ventuzele alea sunt din cauciuc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google