Tabla prea subtire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La faza cu sticla nu m-am referit ca s-a infundat tabla, normal ca revine la loc, dar asa ca chestie.

    Comment


    • da, tabla e destul de subtire, si eu cand inchid usile in spate am observat ca vibreaza toata aripa si partea dintre portiere si luneta. Dar structurile de rezistenta sunt facute bine: nu-mi place ce s-a intamplat dar am intrat in cineva (in lateral) cu spatele, ala avea portiera varza si la mine pe bara spate se vede numai putin zgariata
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • Originally posted by andrushk_mib View Post
        tabla e destul de subtire, si eu cand inchid usile in spate am observat ca vibreaza toata aripa
        Aceeasi chestie am observat si eu la a mea.Prima data nu mi-a venit sa cred,am deschis usa de cateva ori.Cand am fost la prima revizie i-am zis mecanicului ca am impresia ca tabla e mai subtire la Logan ca la Dacia de dinainte.El mi-a zis ca nu-i adevarat,e mai groasa.L-am lasat in pace,cred ca sunt instruiti in sedinte de aia mai batrani care stiu tot felul de smecherii.Ca la militieni
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • sper sa fie tot rau spre bine cum zice sonykel, ca in rest ma gandeam ca poti sa te trezesti cu tabla indoita si daca iti cade niste zapada pe ea si nu prea cred sa fie un sentiment placut
          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

          Comment


          • da..am observat si eu ca e mai subtire tabla la masinile astea mai noi...la servici am un logan din 2005...si parca e un pic mai groasa...dar oricum la prima urma de infundare le duc masina inapoi...la 10500 de euroi puteam sa-mi iau alta masina....ii pun fundita si le-o dau in brate...da-o incolo de treaba...eu muncesc de-mi sar capacele sa platesc rata si ei isi bat joc de noi cu tabla asta...da' ce...am trabant?

            Comment


            • apasati pa aripile fata de la Citroien C4 sa vedeti surpriza si dupa aia sa mai ziceti de logan(la c4 sunt de plastic eu am impins de aripa sa o scot ditro gaura siiiiiiiii plosc 2,8mil din buzunar,,,,,,,,bine ca are cascoooo)

              Comment


              • da...buna treaba si casco asta..dai o groaza de bani..dar si daca ai facut o buba mare...la ce preturi au service-urile....

                Comment


                • si a costat toata masina 14 mii euro servisul te rupe verificarea din 15 in 15 miii costa 11 milioane lei vechi placute fata spate 5mil s.a mai departe
                  (asa ca nu va mai plangeti de tabla subtire macar e tabla ) eu nu am sa inteleg niciodata pe cineva care cumpara o masina noua ca dupa aia sa faca pe un forum ca acesta n threade cu probleme inchipuite despre masina achizitionata ...stergatoare care scartie tabla subtire,pitici si alti greieri hai sa fim seriosi ori masina mea si a altor cunoscuti de ai mei au fost facute special pentru noi ca sa nu sio ia pe cocoasa daca eram dezamagiti ori aveti prea multe dezamagiri inchipuite ,eu conduc foarte multe marci de masini in timpul unei saptamani si nu numai in oras ,toate sunt la fel difera doar caii.......

                  Comment


                  • 14 000???da ce ti-ai luat omule....rols????

                    Comment


                    • dar tu nu citesti tot tocmai vorebeam de citroien C4 si aripile pe fata si mam cam intins cei drept (masina de servici)si cei de mirare eu pe MCVul meu am dat 13..si mii euro

                      Comment


                      • Mda...mai asta lipsea (in special la aspiratoru' de 1.4) sa fie mai grea masina cu vreo 100kg...

                        PS: trebuia atunci cel putin cutia sa fie alta...sau alte rapoarte.

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian___28 View Post
                          Mda...mai asta lipsea (in special la aspiratoru' de 1.4) sa fie mai grea masina cu vreo 100kg...

                          PS: trebuia atunci cel putin cutia sa fie alta...sau alte rapoarte.
                          ???????????????????????????????????

                          Comment


                          • daca iesea 1.4 mai greu cu 100kg trebuia sa fie 1.6...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by petroman View Post
                              servisul te rupe verificarea din 15 in 15 miii costa 11 milioane lei vechi placute fata spate 5mil s.a mai departe
                              Ma rog, numai ca pe spate nu "e" placute...
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • la citroen C4 - mai sapa si dai si de ele e masina mea de servici si stiu ce am la rotile din spate (pe toate rotile am etriere crezi ca ar putea pube saboti pe etriere )Citroen C4 Berlina 1.6 HDi 92 CP - cu cip pina la 110 cai - http://www.clubcitroen.ro/forum/view...e0b94b8bcb409e
                                "spooky
                                simpatizant


                                Data înscrierii: 07/Aug/2006
                                Mesaje: 31
                                Locaţie: Bucuresti
                                Trimis: Mar 14-Aug-2007 10:48

                                --------------------------------------------------------------------------------
                                dupa 1 an si o luna si 50000 km impliniti au mai aparut sau mi-au fost sesizate urmatoarele probleme, fata de ultima revizie de 30000

                                1. am schimbat placutele de frana fata la 45000 km
                                2. urmeaza sa schimb saptamana viitoare placutele frana spate
                                3. filtru motorina - cei de la ATS mi-au zis ca pot sa il schimb la revizia de 60000
                                4. bielete de directie - joaca rotile fata; le schimb saptamana viitoare
                                5. deflector (scut mic) - spart - urmeaza de schimbat... a si sarit la 205 km/h
                                6. scut mare de inlocuit (crapat)
                                7. bloc comanda climatizare de inlocuit - dupa inca o serie de reprosuri si-au dat si ei seama de problema si mi-au comandat blocul de comanda si o inlocuiesc cat mai e in garantie
                                8. macarele spate - vor fi inlocuite tot in garantie - scartie
                                9. sunetele din masina au fost, supriza, in mare, eliminate la ultima revizie.
                                10. parbriz ciobit - sarit pietre de la un tir
                                11. a mai mancat si 7 litri de benzina pe langa alte 55 litri de motorina si nu s-a plans, desi parca motorul era putin mai lenesh.

                                cam atat in mare... in rest, ESP-ul e incredibil, mi-a aratat de ce poate in 2 ocazii si daca nu il aveam, intr-unul din cazuri as fi dat de dracu' dupa ce masina a inceput sa scape de sub control cand aqua-plana.

                                PS: pierdut antifurt roti dupa o noua pana

                                _________________
                                C4 1.6HDi 110cp

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google