Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai ce fac de banii astia schimba motorul

    Comment


    • Nu te duce la Caremil, sunt varza. Toata lumea care se duce acolo se plange de serviciile lor. Mai bine mai mergi ceva kilometrii si faci revizia in alta parte.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Da, m-as duce eu in alta parte, insa unde?
        Reviziile anterioare le-am facut la ei, si sincer nu am ce sa le reprosez. Se pare ca am avut noroc, la mine au lucrat cum trebuie, am mai auzit pe la altii ca au avut probleme. Reviziile anterioare nici nu au fost asa de scumpe, piesele originale schimbate le-au returnat, precum si bidonul cu restul de ulei care a ramas (de la ei). Normal, astea sunt maruntisuri, insa per ansamblu conteaza, la imagine. Iar alte probleme nu am avut.

        Deci, unde sa ma duc in alta parte? Stie cineva preturile din magazin, daca merg sa imi iau componentele din alta parte, si le pun eu la un service oarecare, sigur ies substantial mai ieftin?
        Multumesc.

        Comment


        • Originally posted by blanc
          Pai am inteles ca fac la un an da uleiu+ce mai trebuie le schimb la aprox 12.000 si apoi?
          Later edit - Inca o chestie poate ma lamuriti voi: eu am garantie extinsa si am inteles ca trebuia sa-mi dea un card ceva? Trebuie sa merg eu după el sau cum se procedează?
          Uita-te pe factura de achizitie a masinii, o sa descoperi ca scrie acolo de garantia extinsa. Daca ai factura esti 'acoperit'
          Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

          Comment


          • Cat ulei intra la un schimb la 1,6 MPI? 4,5 l cat a zis Ruud?
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • 3,2L fara schimbarea filtrului de ulei si 3,3L cu schimbare.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • eu am facut doar o singura revizie la 15000km si de atunci nu am mai fost la nici una si am 50000km.
                filtru de aer,placutele de frana si altele le skimb eu cu mana mea.
                la ulei am pretentii si cum ei oricum au uleiuri nasoale nu skimb la ei.merg la cineva care cu asta se ocupa sa vad cu ochii mei ca baga uleiul meu in motor.
                placute am pus lucas si vad ca tin mai mult decat alea de dacia care costa 2mil.

                Comment


                • Originally posted by Rocri
                  Cat ulei intra la un schimb la 1,6 MPI? 4,5 l cat a zis Ruud?
                  Atata intra cat a zis Andrei. La mine au intrat 4,5 litri pentru ca e motorul de 16 valve.
                  Martinel rules!

                  Comment


                  • eu merg joi la revizie cu a mea
                    la 32000km ulei elf excelium 5w40 ldx,toate filtrele mann filter, placute ferodo premier,bujii beru ultra x platin,prolong in motor si cutie de viteze.logan 1.6 mpi la auto bara oradea.sper sa fie bine....
                    beat me if you can !!!

                    Comment


                    • Originally posted by PWR
                      eu merg joi la revizie cu a mea
                      la 32000km ulei elf excelium 5w40 ldx,toate filtrele mann filter, placute ferodo premier,bujii beru ultra x platin,prolong in motor si cutie de viteze.logan 1.6 mpi la auto bara oradea.sper sa fie bine....
                      1.cat te costa bujiile?
                      2. ce e ala Prolong si la ce ajuta si cat costa?

                      Comment


                      • 130 lei toate 4
                        prolong este aditiv ulei nr.1 in lume: motor 198 lei
                        cutie de viteze 90 lei o sa pun si poze....
                        beat me if you can !!!

                        Comment


                        • pai ce rost are sa bagi Prolong in motor cand de banii aia iti iei ulei 0W40 Mobil 1 care e cel mai bun din lume?

                          Comment


                          • of si prelong si metabond si duralube toti zic cas numaru unu... oricum nu fac reclama dar iti spun eu nu sunt ei numaru unu... eu unu n-am mai auzit de prelong si de vreo3ani tot vand astfel de produse...

                            PS. aseara eram cu pretenii si zicea cineva ca ar avea la promotie un ulei da am uitat ce ulei Castrol RS sau nu stiu de care cica ar fi cel mai bun ulei mai ales daca iti forjezi masina deci sigur era ceva cu RS si are la carefour cu 90RON 4litri si el de obicei e vreo 40Ron 1litru. Stie cineva la ce se referea ???
                            Last edited by SoNyKeL; 12 September 2007, 11:34.

                            sigpic

                            Comment


                            • deci....nu este prelong ci este prolong.este un produs din statele unite care inca nu a patruns in tara decat prin persoane fizice sau prin lantul de magazine unix.dar de elf ecellium 0w30 full-tech ce zici oare ii mai bun mobil1?nu cred.....bafta si numai bine....
                              beat me if you can !!!

                              Comment


                              • ok man nu vreau sa fac polemici.. u stii ce e mai bun ca doar e masina ta... daca tu ai incredere in el folosestel

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google