Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am trecut de 60000km si as dori sa skimb distributia.
    sa pun kitul complet sau doar cureaua?
    am auzit ca unii skimba si pompa de apa la 60mii.e necesar sau pot ajunge la 120mii cu pompa actuala?
    daca exista riscul sa picure cred ca ar fi mai bine sa skimb si pompa.
    am inteles ca pompa cu tot kitul de distributie ar fi 3.5milioane lei

    Comment


    • revizie de 60000 ma costat in jur de 12.5 mil pompa de apa schimbata pe garantie
      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

      Comment


      • Mai sus andrei zice ca e undeva pe la 750 ron, apoi tu zici ca ai dat 12.5 mil, diferenta mare, de unde aprovenit, daca pompa ai schimbat-o pe garantie?
        Don't touch! Never ever steal
        Unless you're in for the kill

        Comment


        • Originally posted by suru
          am trecut de 60000km si as dori sa skimb distributia.
          sa pun kitul complet sau doar cureaua?
          Eu zic sa schimbi doar cureaua si mai tarziu, pe la 80.000-90.000 sa schimbi tot kit-ul de distributie.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • cred ca am sa skimb totul pentru ca oricum nu merg la dacia si daca piesele ma vor costa vreo 3,5 milioane mai dau pana in 5mil pe manopera si stiu ca am totul nou.

            Comment


            • Revizia de 60.000 km logan 1.6 mpi la Nalba Galati:
              Ulei Energy 5w30-208 LT (4 litri) - 90,73 lei
              Filtru ulei LG - 24,04 lei
              Element filtrant LG - 44,57 lei
              bujie aprindere 4 buc - 68,54 lei
              curatitor frane 500 - 25,53 lei
              col antrenare distributie - 192,99 lei
              curea striata CA-D LG - 44,16 lei
              Set placute frana CB LG - 196,81lei
              antigel 1 litru - 19,12 lei
              Dacia oil plus power servo 1 l - 27,39 lei
              manopera service - 108,84 lei
              manopera service - 161,25 lei

              TOTAL: 1003,97 lei
              sigpic

              Comment


              • revizie de 30000 la benzinar , in timisoara, la autoeuropa: 620 ron. schimbat ulei, filtru de ulei, filtru de aer, bujii, placute de frane. cel mai mult au fost placutele, 200 ron. au fost baieti de treaba, mai ales dupa ce i-am "turnat" la vocea clientului, mi-au facut geamul stanga fata moca, fara interventii in cartea de service sau in aia de garantie, in 30 de minute (la revizie mi-au zis ca nu se poate in ziua respectiva si ca operatiunea dureaza peste 2 ore). si data viitoare o sa-mi puna ulei elf, pt ca asa a zis vocea clientului...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Mai am 2000 de km pana la revizia de 60.000, si as vrea sa-mi recomandati un service din bucuresti care sa fie serios, sa ma lase sa stau langa masina, si sa pot veni cu uleiul meu.
                  Si cu banii, cam unde sa ma pregatesc, ca am vazut toate preturile, de la 750 ron pana la 1200 ron...

                  Pe viitor ma gandesc sa-mi fac eu schimburile, ca masina nu mai e in garantie, asa ca nu mai are nimeni ce sa zica .

                  Multumesc
                  Don't touch! Never ever steal
                  Unless you're in for the kill

                  Comment


                  • am 62000km.o mai las pana la 70000km dar pana atunci skimb eu uleiul si placutele de frana.am gasit mobil1 0w40 in bidon de 4litri cu 200ron.eu doar asta folosesc

                    Comment


                    • @golanu: La Dacoserv te lasa sa stai langa maisna si sa vii cu uleiul tau, dar sa tii bonul de la ulei. Costul o sa fie intre 600-1000 ron
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • nu stiu preturile la service-urile din bucuresti, in timisoara, din auzite, cica e in jur de 950-100roni la reprezentanta...probabil pe-aici se'nvart banii si la alte service-uri de reprezentanta. bafta la revizie si costuri minime !
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Multumesc baieti, pai am sa ma pregatesc si eu cu vreo 1000 ron, ce-mi ramane, mai vad in ce investesc, daca imi mai ramane ceva :-s.
                          Apropo, un termostat banuiesc ca nu e o avere, ca al meu m-a lasat de ceva timp, si nu se mai incalzeste motorul, si le zic sa-l schimbe .
                          Don't touch! Never ever steal
                          Unless you're in for the kill

                          Comment


                          • E 20 ron un termostat.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Salutare baietzi!
                              Mai am shi io vrei 5000 Km pana la 60.000 shi se pare ca trebuie sa ii fac o revizie capitala, din cele citite mai sus .
                              Avand in vedere ca toata lumea vrea sa dea cat mai putini bani, ma gandesc ca, uleiul, filtrul de ulei, shi placutele as putea sa le schimb "singur". Dar ce alte piese ar mai trebui schimbate la 60.000 Km.....ce piese, ce filtre? Ca sa stiu ce trebuie sa cumpar, si sa vad cam cate din ele pot sa le skimb, fara sa fiu nevoit sa merg la reprezentantza, sau sa vad ce mai pot amina ;)) ...masina nu mai este in garantie
                              Multumesc!!
                              sigpic

                              Comment


                              • @gionik, nu tre' sa-i faci capitala la 60000, Doamne fereste ! tre' sa schimbi in plus de filtre, ulei, bujii, (eventual placute) cureauz de distributie. ca asta presupune scoaterea motorului din cosciugul de tabla, e alta poveste. dar nu-i revizie capitala. daca n-ai masina in garantie, eu m-as duce la service numa pt cureaua de distributie. restul le poti face tu
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google