Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa toate astea se naste intrebarea; ai facut revizia intr-o reprezentanta Dacia?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Am scris si mai sus, service dacia Aurocar serv Orastie.

      Comment


      • E de neinteles cum intr-o reprezentanta dacia nici macar nu-ti aduce la cunostinta despre operatiunile complementare care se recomanda la 3 ani
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Salut, Am facut si eu astazi revizia de 3 ani la service Dacia Orastie
          Antigelul l-a verificat si a zis ca tine la -35 grade. De lichid de frana nu au zis nimic. Poate ca am putini km (25000) si de-aia nu le-au schimbat.
          4 ani sau 90k recomanda Dacia pentru schimbarea antigelului si a lichidului de frana. De aia nu ti-au zis nimic de asa ceva.
          Last edited by mr.K; 8 November 2012, 21:33.

          Comment


          • Originally posted by Torsalau View Post
            Salut, Am facut si eu astazi revizia de 3 ani la service Dacia Orastie
            Preturile au fost asa:
            Ulei elf evo sxr 5w30 4l - 129 ron
            Filtru ulei - 26.85 ron
            Filtru habitaclu - 53 ron
            Filtru aer - 47 ron
            Manopera - 40 ron
            Total - 296 ron
            Ai cumparat tu produsele sau sunt preturi de reprezentanta?

            Comment


            • Preturi de reprezentanta.

              Comment


              • Originally posted by Torsalau View Post
                Antigelul l-a verificat si a zis ca tine la -35 grade. De lichid de frana nu au zis nimic. Poate ca am putini km (25000) si de-aia nu le-au schimbat.
                Uita-te in Carnetul de intretinere si vezi la ce termen e recomandat inlocuirea lichidului de frana si al antigelului, ; daca nu e secret poti sa ne spui cum sta treaba; mersi.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • In carnetul de intretinere scrie la 100.000 km sau 3 ani(lichid de racire si lichid de frana). Am intrebat treaba asta si la reprezentanta Dacia din Hunedoara si nici ei nu mi-au dat un raspuns clar. Un domn de acolo a zis ca verifica si vad daca trebuie schimbat(lichidul de racire).

                  Comment


                  • Originally posted by Torsalau View Post
                    In carnetul de intretinere scrie la 100.000 km sau 3 ani(lichid de racire si lichid de frana).
                    Daca unii de pe aici n-au auzit ca dupa 2008, odata cu Ph2 s-au schimbat unele termene pentru inlocuire (ulei, bujii, lichid racire, antigel), e de inteles(nu poti sa stii chiar totul), dar cei de la Dacia Hunedoara n-au nicio scuza pentru asta.
                    Aici pe forum se tot insista despre necesitatea de a se inlocui la termenul recomandat lichidul de frana; alegerea iti apartine.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Bine ca alea din 2005 pot sta 4 ani cu lichidele alea.
                      Daca e sa ne luam dupa producatorii lichidelor de frana, acesta se schimba la 2 ani.
                      Dacia stie cel mai bine.

                      Comment


                      • Lasa ca nici mie nu mi-au schimbat la 3 ani la dacoserv antigelul si lichidul de frana, dar eu aveam deja distributia si pompa de apa pe garantie si poate din cauza asta.

                        Comment


                        • Pai daca ai inlocuit pompa de apa nu cred ca ti-au recuperat lichidul de racire sa-l puna tot pe ala ; cu lichidul de frana, ar trebui sa fie mai mult preocuparea ta; odata ce iese din garantie masina ,dacia isi cam ia mana de pe ea.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Inca este in garantie (03.2013). Eu stiam ca trebuie schimbat si lichidul de frana dar la revizie nu am fost eu si cand am ajuns acasa am vazut ca mi-au facut o revizie normala. Nu m-am grabit sa-l schimb la 3 ani pentru ca masina inca franeaza, sunt convins ca nu ca in prima zi dar a mai mers un an, peste 1 luna se va produce revizia.

                            Comment


                            • Ce se intimpla daca voi folosi ulei de motor 10w40? Am 32.000 km am folosit dacia oil 5w30 apoi elf 5w40.

                              Comment


                              • De ce ai vrea sa "cobori" la acest ulei? Eu as ramane pe un 5w40.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google