Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci mai am de aspteptat .Ms pentru raspunsuri.
    sigpic

    Comment


    • Foarte corect a spus csebalyn, cu o mica corectura, masinile post-februarie 2008, beneficiaza de schimbarile intervalelor de revizie.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Andruska de cand ai filtru de polen?
        Si cu volanul au mai patit-o si altii. Mi se pare chiar colegul tau Cristnacht.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Volanul se schimba pe garantie, nu e problema.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Teoretic nu e problema, practic stii foarte bine ce mizerii fac cei din service pe tema asta.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Gata am facut si eu azi revizia la al meu MCV 1.6 16v(The Pufi Mobil) la ora 6am plecat din parcare pe la ora 6:30 am iesit din oras la 7:50 eram in curte la service...
              Am facut revizia la Star Service din Tulcea , la ora 8:15 mi-au bagat masina in service la ora 10:20 era totu gata.
              M-a costat 279.05Ron(cei din constanta au manopera gratuita) revizia de 15000km pe care de fapt am facut-o la 11539km.
              Am pus ulei Elf Evolutin 5w30 5x41.79ron=208.95ron
              Filtru ulei 24.51ron
              Garnitura rotunda 7.96ron
              Element Filtrant(banuiesc ca filtru de aer) 37.63ron
              Total 279.05
              Impresii:
              S-au miscat , super repede , foooarte amabili dar parca vorbeam in gol ptr ca le-am zis despre doua probleme si nu s-a rezolvat nici una...
              Au uitat sa ma intrebe ce ulei vreau si noroc ca mi-am amintit eu si le-am zis la fix ca vreau Elf... ca altfel ma trezeam cu vreun dacia oil si muream de bucurie
              Noua reprezentanta e suuper moderna foarte curata , toate utilajele straluceau si efectiv poti sa lingi podeaua.
              Nu mi-a m-ai placut ca nu mi-au spalat masina desi inainte am fost cu niste prieteni si lor le-a spalat-o le-a bibilit-o dupa revizie arata ca noua.. .
              Per total nota 8.5 cu tendinte spre 9...
              Problemele reclamate si nerezolvate.
              1.Cand iau de volan cu semnalizare pusa la fiecare sfert de tura se aude un trosnit mic si au zis ca e normal si ca poate am fortat eu maneta adica am tinut-o pe semnalizare stanga cu mana si am tras dreapta de volan.
              2.Motorasu de la inchiderea centralizata pe spate , la deschidere se aude un ``mieunat`` au zis ca au dat fata de usa jos si ca au ajustat pe acolo , dar nimic fata nu pare data jos , eu nu am vazut cand au dat-o jos.
              Dar nu m-a deranjat nerezolvarea problemelor ptr ca stiam de la inceput unde ma duc si ca nu au oameni destui si tocmai au deschis sediu era a2a zi in noul sediu si nici nu le-am zis de probleme cand am facut programarea.
              Deci per total recomand cu incredere.
              Ce parere aveti de preturi si de uleiul ales???
              Last edited by SoNyKeL; 10 June 2008, 13:50.

              sigpic

              Comment


              • Pretul la ulei cam mare, plus ca e semi-sintetic, exact ca Dacia Oil. Deci mare lucru nu ai schimbat.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Pai si care elf ar fi full sintetic? Pretul stiu ca e cam mare dar tinand cont ca nu am platit manopera tot acelasi lucru e

                  sigpic

                  Comment


                  • 5w40 e full-sintetic, si tot in jur de 40 lei e litrul.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Data viitoare o sa am grija... Sa cer 5w40 eu asa intelesesem ca si asta e sintetic de fapt nu m-au mintit au zis doar pe jumatate adevarul e semi-sintetic...

                      sigpic

                      Comment


                      • Revizia la 15.000km la Auto Moldova Piatra-Neamt:-Ulei motor-82.00lei, filtru ulei-25lei. Element filtrant-48lei+revizie service cu schimb de ulei filtru- 98 lei,,,TOTAL=256 lei. Se apropie cea de 30.000km,si m-am interesat un pic de preturi...BUJIILE la ei costa 80/buc, si placutele de frana 250lei cu tot cu manopera,dar asta nu sunt in planul acestei revizii, specifica cei de la service. Face-ti un calcul si voi.
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • O bujie costa 12-15 lei, nu 80 lei cum au zis ei.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Un set de bujii la dacia ii 80 ron.
                            2004 Dacia Logan 1.4MPi
                            2006 Dacia Logan 1.5dCi
                            2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                            Comment


                            • Dar ce bujii au astia?Irridium?
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Bujii Renault...
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google