Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrei View Post
    Cred ca totusi e vorba de filtrul de ulei.
    Si pretul e normal, 60 lei bujiile si 100 lei filtrele.
    La manopera au cam umflat ei factura, dar cred ca e ora de manopera mai scumpa la ei si de aia.
    Da man, filtru de oloi.
    Hai sa spun si asta: m-am dus la magazin auto de reprezentanta (apartine tot de Verbita Arad - ''Auto Verbita'').
    Am vrut sa iau si flitru oloi+aer de acolo, dar mi-au spus: ''nu va faceti probleme, preturile sunt aceleasi si la piesele folosite de colegii nostri la revizie, sunt aceleasi piese de origine, nu srl''
    Pretul pt filtru oloi si aer era de ~72 delei. Sunt convins ca la reprezentanta au umflat pretu.
    Plus manopera...Iese....
    Data viitoare cumpar toate piesele de origine de la magazin...Sa vad pana unde pot umfla preturile.
    PS: am verificat mai multe revizii la 1.4 si observ ca difera preturile (cum am avut eu, cu uleiu meu). Deci nu sunt chiar standard.

    Comment


    • Tavi: ma apuca groaza ca trebuie sa merg si eu in curand la veverita la revizie si parca vad ca ma rup astia. Hai la intalnire sambata sa discutam pe tema asta. Vreau sa studiez posibilitatea de a le pune in brate toate piesele necesare unei revizii si la ei sa platesc doar manopera. A mea fiind pe leasing trebuie din pacate sa ma duc la ei la toate reviziile timp de 4 ani (adica foarte probabil 4 revizii)
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • Pai e foarte simplu: faci cum voi proceda si eu data viitoare, adica cumperi tu TOATE consumabilele , sa vad cat sunt in stare atunci sa puna manopera...
        La ei la magazin (ala de langa pensiunea Roberto) au piese de origine la preturi ok. Filtru aer si de ulei am spus, cam 72-74 lei. Ei fac pariu ca le-au calculat pe la 100 lei amandoua cum spuse si Andrei.

        PS: oricum la 15000km nu trebuie sa te stresezi prea tare, eu am platit 150 lei cu piesele lor (numai uleiu adus de mine). Deci sa spunem ca nivelu de trai s-a diminuat (adica au crecut si ei preturile) mai mult de 2,5 milioane totul lui tot (cu uleiu si piesele lor) n-ar trebui sa platesti.

        Comment


        • Bubu_vasile: faci 4 revizii in 4ani nu ca mine 4 intr-un an
          sigpic

          Comment


          • Pai asta e singura optiune viabila pentru mine.
            cand am luat (a se citi negociat) masina in leasing am scapat din vedere alte cheltuieli conexe taxate ca persoana juridica: RCA-ul, diferentele de curs valutar, reviziile obligatorii la reprezentanta cu facturare la maxim ca deh ... E firma si are de unde, altele. Iti dai seama ca mi-a venit amu sa platesc RCA-ul si am facut cu nervii si m-au luat dracii: 800 RON.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • Salut,

              Revizia azi la 10.000 km la Auto Cobalcescu -in zona parc Cismigiu-337 RON cu TVA(verificat baterie + computer, ulei ELF Competition 10w40+filtru ulei+filtru aer, verificari placute, lichide motor). Placutele ma mai tin din pacate doar pina la 20.000 km.... Deci se cunoaste clar frecusul frinelor prin oras.
              Angajatii f politicosi, amabili, au luat masina din strada, au adus-o sus..... M-au chemat sa asist ... Tot respectul !
              I-am interbat daca se accepta sa aduc eu uleiul si au spus nu ca asta e recomandat de producator.


              Numai bine,
              Un client multumit.

              Comment


              • 10w40 acum cand vine iarna???

                Comment


                • Mi se pare mult 340 lei mai ales ca elf-ul ala e undeva la 20 lei/litru
                  astia la service-uri (unii) au filtrele la preturi astronomice ca vezi doamne sunt de origine dar nu sunt convins ca la motoarele noastre conteaza daca hartia e nemteasca sau turceasca
                  da chestiile importante ca placutele, bujiile trebuie sa fie de calitate garantata dar hartia...Pentru dumnezeu

                  Comment


                  • Faceti si voi cum am facut eu la revizia de 20 000km,m-am dus cu toate consumabilele la mine si am platit doar manopera ca sa iesiti si voi mai ieftin,mai ales cei cu diesel care fac la fiecare 10 000km parcursi.

                    Comment


                    • Data "aviatoare" la 20.000 km ma duc cu ele in dinti si nu imi mai iau tzeapa... Si cred ca voi face revizia doar la cei care accepta piesele mele...

                      Intrebare de 10 puncte: In Bucuresti ce serviceuri autorizate Dacia te primesc cu piesele tale?


                      Multumesc

                      Comment


                      • Astazi am obervat ca pe la praguri - in dreptul usilor faza si spate - prezinta o unsoare. E posibil sa imi fi bagat ulei/ceara in usi fara sa imi spuna? Cam dubioasa faza....
                        cine stie ce voi mai descoperi zilele viitoare.


                        bafta !

                        Comment


                        • La dacoserv militari am fost eu azi cu piesele mele la revizie de 1 an.
                          te lasa cu piesele tale si poti sta si langa mecanic.
                          manopera a fost 85 lei ceea ce duce la un total de 246 lei revizia de 1 an.
                          o singura diferenta am observat dupa revizie...La >3500 ture motoru suna mai gros,.
                          uleiu din motor era negru si nu prea inteleg de ce pentru ca doar 5900km are.

                          Comment


                          • E bine daca suna mai ''gros''
                            Esti sigur ca era negru uleiu si nu maro mai inchis...?

                            Comment


                            • @crispred: La Dacoserv te lasa cu piesele tale.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Pentru crispred:

                                Ti-au bagat in service ulei sau ceara, nici eu nu stiu sigur ce baga, dar la fel am avut si eu dupa prima revizie. Acum ma pregatesc de a doua revizie la 30000, tot la Cobalcescu langa cismigiu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google