Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu cred ca poti.
    Eu spre exemplu am facut-o cu 2 saptamani mai devreme.

    Comment


    • Originally posted by bodo View Post
      salut colegilor,ma apropii si eu de 60000 km si vreau sa-i fac revizie generala si as vrea daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi sa-mi fac o lista cu ce sa schimb,inlocuiesc,sa verific si ce mai trebuie facut pe la el,am un logan 1,4 8v laureate 2005

      ce uleiuri trebuie schimbate,ce filtre,etc etc , multumesc anticipat si astept reply-urile voastre

      ps: la service-uri autorizate nu vreau sa-l fac ca e scump (la ipso mi-a cerut 2800 ron si la dacoserv 18-1900 ron)
      Din cate stiu eu se schimba:ulei motor+filtru,buji,filtru aer,placute fata+ferodouri spate,kit distributie (curea,pompa de apa,rola) si daca le schimbi pe toate costa ca sunt multe.
      sigpic #

      Comment


      • Azi am fost la revizia de un an.Totalul a costat 320 Ron cu schimbat ulei, filtre, strans cate un surub pe alocuri.Si am reusit sa-i mai fac si o "baita" cu parafina.

        Comment


        • cine nu mai are garantie si se pricepe cat de cat poate singur sa isi faca o mini revizie care are:schimb ulei + fitru+filtru aer,ridici rotile pe fata cu un prieten vezi ce jocuri ai daca ai si schimbi piesele ca nu e lucru greu
          nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

          Comment


          • revizie 4 ani

            Salutare,
            Trebuie sa fac revizia de 4 ani , am 36 000 km, iar cei de la nalba mi-au zis ceva de transmisie cca 1200. Trebuie musai sa o schimb? Daca acum un an am schimbat placutele acum trebuie musai sa le schimb?

            PS. sunt soferita si nu ma descurc f bine in lumea barbatilor sau cel putin vor sa ma intimideze toti cei de la service.
            Vreau sa stiu exact ce trebuie sa schimb acum.

            Comment


            • Banuiesc ca nu mai ai garantie sigur dc nu te duci la alt service autorizat ca la fel lucreaza si ei nu la cei de la dacia placutele nu trebuie schimbate si bujiile ca nu faci nulti km la fel si distributie(transmisia)nu trebie schimbata cei de la dacia vor sa faca bani de la oameni mai putini priceputi la partea mecanica!

              Comment


              • pentru braila constanta ialomita (si nu numai) ducetiva si faceti-va reviziile la tulcea sinu ve-ti regreta.Ve-ti observa casunt mai ieftine si calitatea e mai buna si plus de asta nu se ia spaga!
                CT-97-VIPsigpic

                Comment


                • santo & gl93cna mai ieftine? asta nu prea suna bine. una la mana, trebuie sa trec cu bacul cateva sute dus intors. timp pierdut pe drum. si alti factori nefavorabili. in braila sau galati, apan sau nalba. am vazut galateni care vin la apan sa faca revizia.
                  sigpic

                  Comment


                  • am facut si eu revizia de 60000km la un service privat,am schimbat distributia si pompa de apa,placutele,buji,filtru de aer,completat fluide,curea alternator,curea AC,+alte chestii de care nu imi mai aduc aminte

                    mi-a luat in total + manopera 900 ron
                    Last edited by darksid3; 27 March 2009, 14:17. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic
                    :sofer1:you can run but you can't hide:boxing2:

                    Comment


                    • Bujiile le-ai mai schimbat pana acum?
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Diferenta mare fata de cei de la dacia daca nu mai aveti garantie luati exemplul de mai sus pentru revizia de 60 mi km

                        Comment


                        • @gl93cna: La a 4-a revizie trebuie schimbat uleiul, filtrul de ulei, filtrul de aer, cureaua de distributie si cureaua de accesorii. Eventual se schimba si bujiile, daca e nevoie si daca doresti.
                          Poti merge si la APAN sau IATSA sa intrebi preturi aproximative, dar in general, se situeaza in jurul valorii de 1.000-1.200 lei cu manopera inclusa, pentru toata revizia.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • ce va spuneam mai sus cu revizia consta an skimb de ulei+filtru+filtru aer saiba de la buson uleisi o mica uitare an mare pe sub masina un salut si pretul la fel ca anainte an jur de 3000 asa luau si anainte am fost cu masina unui prieten de la noi de la logan

                            Ai dat de pamant cu tot ce inseamna Limba Romana. Scrie macar sa inteleaga toti nu sa stam sa "traducem"...de gramatica nici nu mai pomenesc
                            Last edited by darksid3; 28 March 2009, 10:59.

                            Comment


                            • un rezumat, te rog, ca n-am inteles nimic...
                              ma intereseaza si pe mine tema asta.
                              a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

                              Comment


                              • stie cineva la masinile in leasing trebuie sa faci revizia in service dacia?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google