Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am facut si eu revizia de un an la masina mea ABS+ 1.4MPI, la Dedeman Bacau.

    manopera revizie 70 lei
    manopera revizie parte electrica 14 lei
    ulei Mobil 1 Synth S 5w40 4L 157 lei
    filtru ulei 37 lei
    Total 278 lei
    Nu a fost necesara schimbarea filtrului de aer din cauza ca masina nu are decit 6000km
    Multumit de prestatia service-ului.La cererea mea am fost lasat sa stau linga masina, in momentul cind s-a pus uleiul si s-a schimbat filtrul.

    abs+ 1.4 mpi a/c alb glace

    Comment


    • Astazi am mers la revizia de 20000 km la SICARO.Foarte multumit de cei din service.
      Costuri?
      -ulei Mobil 1 5W30 ESP Formula-225 lei
      - filtru aer K&N+kit intretinere+transport -285 lei
      -manopera+filtru ulei- 135 lei
      Total 645 lei.Cam scump dar merita!
      Urmeaza remap la DOC!

      Comment


      • Dodo, ce inseamna filtru aer K&N+kit intretinere+transport -285 lei ?

        Azi am facut-o si eu, la 2 ani, am schimbat uleiul, filtrul de ulei si de aer+tester+ manopera =340 lei. Mie personal m-i se pare mult, doar pe manopera am platit 130 lei. Astea ne jecmanesc rau de tot...
        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

        Comment


        • Asta e filtru:
          Factory direct K&N replacement air filters, air intakes, oil filters & cabin filters. KNFilters.com - the official site for performance filtration products.

          Si asta e kitul de intretinere:

          Este un filtru pe care nu-l mai schimb niciodata.Se scoate,"se spala" si se unge cu un ulei special si se remonteaza!
          Daca te intereseaza iti dau PM cu site-ul de unde l-am cumparat!

          Comment


          • @dani p: Pretul manoperei e bun, au fost taxate in jur de 2 ore.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • fratilor la noi la braila sau anpartit fluturase ce apan face revizii cu manopera gratis pana la 30 martie la voi nu e valabil

              Comment


              • Asta tine de dealer, nu e nicidecum o chestie generala.
                Si eu cred ca totusi e vorba de alta revizie decat cea generala, poate e vorba de o verificare a starii masinii.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Super tare daca manopera este gratis dar macar piesele si consumabilele trebuie luate de la reprezentanta cred!

                  Comment


                  • Originally posted by andrei View Post
                    @dani p: Pretul manoperei e bun, au fost taxate in jur de 2 ore.

                    Da Andrei, exact 2 ore am fost taxat,asa scrie pe devizul ala. Dar din 2 ore, nu stiu daca au lucrat 20 de minute efectiv la masina. Au tinut masina ridicata pe cric, si ei se plimbau de colo-colo,beau cafea si discutau de meci. Am zis ce au schimbat,uleiul si filtrele. Daca stiam asta le schimbam eu cu un prieten, si nu mai plateam atatia bani si timp pierdut aiurea.
                    Last edited by dani p; 21 March 2009, 00:50.
                    niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                    Comment


                    • Daca stiam asta le schimbam eu cu un prieten, si nu mai plateam atatia bani si timp pierdut aiurea.[/QUOTE]

                      Daca mai ai garantie este bine sa mergi la dealer sa nu o pierzi.Daca nu...pui ulei longlife si il schimbi la 30000 km,filtru de aer pe la 10000....si nu mai mergi la service.

                      Comment


                      • Originally posted by dani p View Post
                        Da Andrei, exact 2 ore am fost taxat,asa scrie pe devizul ala. Dar din 2 ore, nu stiu daca au lucrat 20 de minute efectiv la masina. Au tinut masina ridicata pe cric, si ei se plimbau de colo-colo,beau cafea si discutau de meci. Am zis ce au schimbat,uleiul si filtrele.
                        trebuie sa isi faca si ei pontajul (pe banii nostri)
                        sigpic

                        Comment


                        • @dani p: Taxarea manoperei se face dupa timpul normat, nu dupa timpul efectiv de lucru.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • salut colegilor,ma apropii si eu de 60000 km si vreau sa-i fac revizie generala si as vrea daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi sa-mi fac o lista cu ce sa schimb,inlocuiesc,sa verific si ce mai trebuie facut pe la el,am un logan 1,4 8v laureate 2005

                            ce uleiuri trebuie schimbate,ce filtre,etc etc , multumesc anticipat si astept reply-urile voastre

                            ps: la service-uri autorizate nu vreau sa-l fac ca e scump (la ipso mi-a cerut 2800 ron si la dacoserv 18-1900 ron)
                            Last edited by darksid3; 22 March 2009, 17:10. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic
                            :sofer1:you can run but you can't hide:boxing2:

                            Comment


                            • Scumpe reviziile in capitala!

                              Comment


                              • Am si eu intrebare:pot face revizia mai devreme cu 3 saptamani?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google