Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu la filtru Andrei, la busonul de golire al baii de ulei.
    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

    Comment


    • Salutari, tin minte ca s-a mai discutat, dar nu am timp sa caut si imi cer scuze ca intreb iarasi, dar: la cati km/ani se schimba uleiul din cutie? eu am 94 de mii si inca nu am facut schimbu. ar fi momentu? sau sa mai astept? In febbruarie ma asteapta un drum de 3000 de km in 5 zile, si cam ce sa fac? mersi.
      Don't touch! Never ever steal
      Unless you're in for the kill

      Comment


      • Cred ca ar cam trebui,in carte ce scrie?Te-ai uitat?
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • Eu am facut ieri revizia de 30000 Km si la 1.6 16v m-a costat asa:
          - ulei ELF EXCELLIUM NF 5w40 194 RON(cumparat de mine) - MADE IN FRANCE scrie pe eticheta
          - filtru ulei 25 RON
          - filtru aer 41 RON
          - 4 bujii 70 RON
          - MANOPERA 1(UNA) ORA 148,95 RON

          Per total am iesit la 510 RON (cam scump)
          Last edited by Shaloo; 27 January 2009, 20:49.
          fara linkuri externe

          Comment


          • Originally posted by D-FENS View Post
            Cred ca ar cam trebui,in carte ce scrie?Te-ai uitat?


            M-am uitat in fuga, nu am avut foarte mult timp la dispozitie. am sa mai caut oricum. mersi.
            Don't touch! Never ever steal
            Unless you're in for the kill

            Comment


            • Shaloo de unde ai luat uleiul?

              Comment


              • De la SELGROS. 5L 194 lei(imi trebuie 5 ca imi intra in motor 4.8L)
                Last edited by darksid3; 27 January 2009, 21:40.
                fara linkuri externe

                Comment


                • In martie trebuie sa ma duc si eu la revizia de 1 an si inca nu stiu ce ulei sa aleg.
                  Totusi Elf nu e asa de rezistent la forje cum e Mobil 1.
                  Greu.Sper sa aleg pana la urma varianta cea mai buna.

                  Comment


                  • Ia arunca un ochi pe foaia asta.
                    Citeste acolo la APPLICATIONS.
                    Attached Files
                    fara linkuri externe

                    Comment


                    • Cred ca ar fi mult mai bine sa purtam discutiile despre "alifii" (a se citi "uleiuri") in topicul dedicat
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • [QUOTE=Shaloo;243603]Eu am facut ieri revizia de 30000 Km

                        In decembrie am facut revizia de 20000. M-a costat la reprezentanta in Galati 380 de lei. Tu de ce ai facut la 30000?!
                        Toate "materialele" au fost de la ei.

                        Mare e gradina Ta Doamne;
                        Poarta e deschisa, dar toti sar gardul.

                        Comment


                        • Foarte probabil ca el intra in programul de servisare nou, la intervale de 15000 de km.
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • Oricum eu am fost multumit (de promptitudine in special) intr-o ora era gata si deja am 26000 si sunt multumit. Prima oara m-am dus la cei de la care am cumparat-o si dupa ce am astepatat vreo juma de ora mi-am "bagat" si am plecat la concurenta.

                            Mare e gradina Ta Doamne;
                            Poarta e deschisa, dar toti sar gardul.

                            Comment


                            • Revizie 60000 km

                              Azi i-am facut o semi-revizie(lipsa de fonduri), la 56000 de km. Le-am facut putin mai devreme, deoarece am luat-o la sh acum 15 luni. Am cumparat eu : filtru aer Dacia ( 38 lei), filtru ulei Dacia (24 lei) si ulei Mobil Synt S 5W40 (140 lei/4 litri, doar 3,5 L folositi). Manopera la Dacia International Slobozia =60 lei. I-am mai reglat si culbuctorii, deoarece aveau o problema de la gpl( un tacanit). Acum sunt multumit. Ce este mai greu, dpdv financiar, abia urmeaza. Va dau si preturile. De schimbat obligatoriu la 60000km: kit distributie ( curea+rola)=260lei, curea accesorii A.C.=72 lei,pompa de apa= 308 lei si bujii 45 lei ( totul original) . manopera =280 lei ! total= 965 !!! Ce am gasit la magazinele auto: -curea distributie Bosch=70lei, Gates=60lei -rola pt distributie Inna=175lei, SKF=185lei, Swag=165lei -curea accesorii Bosch=60lei, Gates=70lei -pompa de apa KWP=150lei, Airtex=165lei, Hepu=180lei -bujii Beru 20lei/bucata(1electrod), Bosch 10lei/bucata(1electrod) si Bosch 17,5/ bucata(4electrozi). -manopera 200 lei la alt service,partener ford. sper sa va fie de folos informatiile !

                              Comment


                              • Te duci unde este mai ieftin nu trebuie neaparat la dacia si la alte service au mai schimbat distributia la logan nu cres ca fac experienta pe tine .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google