Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by v3v3riTZa View Post
    Salutare dragi loganisti.Azi am facut si eu prima revizie la un an de zile.Am 13.500 km in bord.Am optat pt cei de la meridian sud.Atat cat masina e in garantie cei de acolo nu accepta consumabilele clientului.totul m-a costat 380 ron.
    Am schimbat: ulei elf 10W40(3,5 litri),filtru ulei,filtru aer,completat lichid racire si lichid sters parbrize si o garnitura baie ulei.
    La revizie au constatat ca am o pierdere de ulei pe la un semering lucru care m-a mai costat 40 ron.
    DE EVITAT PE CAT SE POATE ACESTI BANDITI LA DRUMUL MARE
    De ce? nu de alta dar mai am putin de revizia 1 an de zile.(luata de la Meridian sud)
    AC/DC- RIDE ON

    Comment


    • Daca mergi la revizie intr-un alt service autorizat dar nu dacia se poate pierde garantia?

      Comment


      • dupa cum spuneam mai sus in spania e lege,se poate,dar in romania nu cred sa te poti duce in alt service fara sa pierzi garantia

        Comment


        • Originally posted by amitaf View Post
          dupa cum spuneam mai sus in spania e lege,se poate,dar in romania nu cred sa te poti duce in alt service fara sa pierzi garantia
          Atata timp cat are autorizatie nu vad care este problema sa pierzi garantia?

          Comment


          • Originally posted by radu2008 View Post
            Daca mergi la revizie intr-un alt service autorizat dar nu dacia se poate pierde garantia?
            Ma refer la servicile de la meridian.(mi sau parut Ok la achizitionarea autoturismului)
            AC/DC- RIDE ON

            Comment


            • Intre achizitionarea autoturismului si partea de service sunt sau pot fi mari diferente. Eu am luat-o de la IPSO si au fost impecabili insa cand a trebuit sa fac revizia la ei n-au vrut cu consumabilele mele asa ca am facut-o in alta parte si mai bine si mai ieftin
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • ieri am facut revizia ,schimbat ulei si filtru benzina ,verificat tot ce se putea verifica,120€,masina are 18 000 km si mi au zis ca vin la revizia la 40 000 deci dupa ce mai fac 22 000

                Comment


                • Adica?
                  Tu ce revizie ai facut acuma?Aia de un an?

                  Comment


                  • am scris mai sus ca fac revizia in spania ,prima revizie,si atat a costat,am platit mai mult dar nu se compara profesionalismul celor ce s au ocupat de masina mea

                    Comment


                    • Ai vazut tu cand ti-au schimbat filtrul de benzina? Masina e luata din Romania sau Spania?
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • eu am 45000 ... ce trebuie sa schimb la ea ?
                        Its just a car ...

                        Comment


                        • masina e luata din romania,aici e mult mai scumpa,ma costa aproape 14000 fata de 11 500 in romania,cat de schimbat filtrul...totusi nu suntem in turda unde cand m am dus sa imi repare o aparatoare de aripa ce se dezlipise,se ceratau intre ei ca nici unul nu avea chef de munca...cand eram la inceput aici,al fel eram,totul imi parea suspect, " toti ma pacaleau" dar din experienta cu service urile de aici(ma am un vw care din diferite motive a vazut destul de des service ul) m-am convins ca nu se incurca nimeni cu un filtru,o bujie,un surub...mai ales ca am si garantie un an la ce mi au facut ieri .In primul rand aici te trateaza ca pe o persoana care le asigura lor un venit,tu le dai bani pentru un serviciu din care ei traiesc si pentru asta esti foarte respectat nu ca la noi unde iti e scarba cum a fost cazul meu sa apelezi la asazisii meseriasi(bineinteles ca dupa ce mi -au reparat aparatoare de aripa,dupa doua zile iar s-a dezlipit ,alegand sa nu ma mai duc ,pur si simplu imi era mie rusine ,si sa o repar eu) .In rest,au verificat de la faruri pana la frane,caroserie etc,tot ce e de verificat la o masina si e ok,sunt foarte multumit de mcv 16 valve,aici sunt o gramada,nicodata,dar niciodata nu am auzit sa fie cineva sa zica la misto ceva de logan,am colegi unii au audi,bmw, unii masini de 20 de ani,dar nu exista prostia de la noi cu mistourile astea ieftine de masina saracului etc,aici e simplu : merge masina?? daca da atunci e foarte buna. aici de mult masina a devenit o unealta cu care te deplasezi de la a la b,si cine credeti ca au masini foarte tari aici???bineinteles noi romanii,fac credit de 40 000 € sa ia un audi apoi toti se plangioamne ce scump e service-ul!!!,si o tin mai mult in garaj dar...e audi nenica hahaha!!

                          Comment


                          • Crede-ma ca nu ti-au schimbat filtrul de benzina, ca nu ai asa ceva daca masina a fost luata din Romania. Acolo toate masinile au asa ceva si intra in pretul reviziei si de aia a aparut pe deviz.
                            Poti suna sau da mail la Vocea Clinetului sa-ti confirme ca nu ai filtru de benzina.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Spania nu este romania acolo fala nu este asa mare ca la noi (ui la ala ce masina tare are)noi am fost si o sa ramanem un popor de oameni care nu face 2 lei!

                              Comment


                              • am,nu am,nici nu ma intereseaza,da asa scria pe deviz ,la fel si pe carnetul de intretinere,acum ce sa zic,nu imi amintesc sa fi auzit de unmotor fara filtru de benzina sau motorina,dar de ce masinilor fabricate in romania nu li se pun filtru de benzina???

                                gata,m-am lamurit,benzinarele au filtru de benzina incorporat in pompa de benzina care se afla in rezervor sub bancheta spate si trebuie schimbat la 120 000
                                Last edited by amitaf; 10 March 2009, 19:12. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google