Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ darksid3 sorry nu am mai intrat pe threadu' asta ; da bujiile le mai schimbasem odata
    sigpic
    :sofer1:you can run but you can't hide:boxing2:

    Comment


    • Cand se scimba antigelul..sau daca se schimba??!

      Comment


      • La 90.000 km sau 4 ani se schimba.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • A facut cineva prima revizie la Motor Group Vaslui_

          A facut cineva prima revizie la Motor Group Vaslui?
          Last edited by cagafitei; 6 April 2009, 15:17. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • da, eu am facut
            preturile le-am spus intr-un post mai sus

            Comment


            • Intreb si eu de curiozitate, preturile de pe factura de la revizie, sunt in Euro sau in RON?

              Comment


              • In RON.....
                sigpic

                Comment


                • Salut!
                  Poate ma lamureste si pe mine cineva care lucreaza in service la Dacia, sau cineva care a facut revizia recent.
                  Trebuie sa fac revizia de 45.000 km si vreau sa pun ulei Castrol Magnatec 15w40 si trebuie sa schimb placutele de frana. M-ar interesa un pret estimativ. Subliniez - in service-ul Dacia pt. ca masina e in garantie.
                  Multumesc!

                  Comment


                  • Nu bag nici-un ulei cu indicativul 15w-40( nici nu cred ca o sa poti daca e in garantie), indiferent de cine e facut. Cei mai multi merg pe 5w-40, 5w-30. Daca nu prea ai bani, merge si un 10w-40( citeste thredul " Ce ulei folositi" de la capitolul Intretinere).
                    Placutele originale in service sunt cam 220-240 Ron. Un ulei bunicel il iei pe la 120-150 Ron 4 litri. Filtru de ulei cam 25 Ron, filtrul de aer cam 40-50 Ron. Manopera difera de la service la service, undeva la 60-80 Ron pe ora. Mai mult de o ora, o ora si jumate nu ar trebui sa-ti ia pentru astea.
                    Fa si tu socoteala.

                    Originally posted by esmeron View Post
                    Cand se scimba antigelul..sau daca se schimba??!
                    La mine l-au schimbat la revizia de 60000km odata cu distributia si pompa de apa.
                    Last edited by Florin80; 7 April 2009, 19:15. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by Florin80 View Post
                      Nu bag nici-un ulei cu indicativul 15w-40( nici nu cred ca o sa poti daca e in garantie), indiferent de cine e facut. Cei mai multi merg pe 5w-40, 5w-30. Daca nu prea ai bani, merge si un 10w-40( citeste thredul " Ce ulei folositi" de la capitolul Intretinere).
                      Placutele originale in service sunt cam 220-240 Ron. Un ulei bunicel il iei pe la 120-150 Ron 4 litri. Filtru de ulei cam 25 Ron, filtrul de aer cam 40-50 Ron. Manopera difera de la service la service, undeva la 60-80 Ron pe ora. Mai mult de o ora, o ora si jumate nu ar trebui sa-ti ia pentru astea.
                      Fa si tu socoteala.



                      La mine l-au schimbat la revizia de 60000km odata cu distributia si pompa de apa.
                      Esti cam scump!Filtru ulei 6-10 ron,FILTRU AER 20 RON,ULEI 100.
                      CT-97-VIPsigpic

                      Comment


                      • Omu a vrut preturi de service Dacia si toate preturile erau pentru piese de origine. Nu cred ca poti sa pui pe o masina in garantie alte consumabile decat cele de origine( exceptand poate uleiul). Si eu am pus astfel de consumabile( ma refer numai la ulei, filtrul de ulei si de aer), dar numai dupa ce a iesit din garantie.

                        Comment


                        • Multumesc Florin80, scuze, de fapt am vrut sa spun uleiul Castrol 5W40.
                          Acum mi-am facut o parere, tinand cont ca placutele sunt in oferta cu reducere 20%, parca, sper sa ma situez pe undeva pe la 500 RON.

                          Comment


                          • Revizie la 3 ani:schimbat ulei,filtre,bujii.Total:412 ron cu materialul lor. Masina are 31700 km.

                            Comment


                            • Adi placutele de frana nu le-ai schimbat sau le-au verificat baieti de la service si au zis ca mai merg?

                              Comment


                              • Luna aceasta trebuie sa fac revizeia la un an. Am un Logan 1.6 MPI si 6200 km.

                                Eu am schimbat o data uleiul si filtrul la 3700 km pt ca am avut niste perideri mari de ulei la nu stiu ce garnitura. Pe carnetul de garantie este trecut schimb ulei + filtru. Daca fac revizia aceasta se mai schimba uleiul ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google