Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiu andrei, dar din moment ce au notat problemele semnalate de mine pe "buletinul" lor.
    Doar nu o sa ma iau cu ei la cearta.
    Si nu sunt singurul care pateste asta

    Comment


    • Macar eu n-am platit nici o garantie extinsa!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Nici eu, dar eram tentat sa o prelungesc pe asta de 18 luni

        Comment


        • Ce imi schimba la30.000km vreau sa stiu pt ca nu vreau sa fiu tras in piept
          ma pt ajuta cineva

          Comment


          • Filtru aer, filtru ulei, completare antigel daca e cazul, uleiul, bujiile, eventual placutele de frana, daca prezinta uzura si pe baza uzurii de pana acum se estimeaza ca nu vor tine pana la urmatoarea revizie.
            costul reviziei poate varia intre 450-650 ron, depinde de service si daca schimbi sau nu placutele de frana
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Am fosta ieri la prima revizie la IATSA STEFANESTI
              Filtrul de ulei, de aer si uleiul (DACIA OIL PREMIUM 50w30)le-am cumparat eu:13O ron
              Au mai strans cateva suburuburi si aia a fost toata revizia.
              mare lucru nu fac astia de la dacia,trateaza totul cu superficialitate
              In schimb manopera a fost gratuita.

              Comment


              • La Daperom mi-au luat 53,1 ROn manopera.
                Nu au aceeasi politica atia?

                Comment


                • Originally posted by ursache View Post
                  Filtrul de ulei, de aer si uleiul (DACIA OIL PREMIUM 50w30)
                  E 5w30 mai mult ca sigur.
                  Si ulei era mia bine sa pui altceva mai bun, dar e masina fiecaruia si face ce vrea cu ea.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Originally posted by ursache View Post
                    Am fosta ieri la prima revizie la IATSA STEFANESTI
                    Filtrul de ulei, de aer si uleiul (DACIA OIL PREMIUM 50w30)le-am cumparat eu:13O ron
                    Au mai strans cateva suburuburi si aia a fost toata revizia.
                    mare lucru nu fac astia de la dacia,trateaza totul cu superficialitate
                    In schimb manopera a fost gratuita.
                    La cati kilometrii ai fost acum , la prima revizie ? ...sau e cea de 1 an ?
                    sigpic

                    Comment


                    • Am fost la un an, iar kilometrii am 6000
                      Am gresit eu :ulei 5w30

                      Comment


                      • Eu azi am fost la revizia de un an. Am doar vreo 9500 km,mi-au schimbat uleiul >valvoline 5w30 costa 30 lei litrul,filtru ulei 21 lei,filtru aer 30 lei,manopera 95 lei...total 239 lei,urmatoarea revizie la 24500 km sau peste un an...
                        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                        Comment


                        • Pentru cei interesati: astazi 20.03.2008 am facut revizia de 15 000(14 750km la bord) si m-a costat 370 lei. asta include ulei(elf), filtru ulei, filtru aer, completat antigel, test calculator, control vizual placute de frana si manopera. am facut-o la auto cobalcescu, de pe strada grigore cobalcescu. a durat doar o ora.

                          Comment


                          • Mie mi-au zis sa merg la 20000 km sau la un an.am citit si in carte si scrie accelasi lucru.
                            KISS FM 1.4 MPI sigpic

                            Comment


                            • Eu am 1.4 mpi si reviziile se fac la 15000 sau un an. la 10000 stiu ca se fac la motorina.

                              Comment


                              • am o dacia logan 1.6 mpi
                                are 2700 de km la bord... deci inainte de revizie...
                                am o problema: la turatia de 1500-2000 ture se aude un tacanit ca si cum se auzea la oltcit pe vremuri. (indiferent ca e pe loc la 1500 de ture sau in mers...seaude)
                                de la ce sa fie? ... astept raspunsuri
                                Last edited by Seba; 20 March 2008, 16:29.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google