Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @SoNyKeL: Costa in jur de 70 ron manopera. Uleiul e 100-120 lei, depinde de unde il iei si aia din Tulcea nu cred ca au ulei de cutie Castrol, mai mult ca sigur. Au ulei Dacia.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • 15000 km
      -ulei mobil 1 full syntetic 4l=220ron
      -filtru ulei (buzau)=30ron
      -filtru aer k&n=40e
      -placute frana (lucas)=110ron
      -----------------------------------------------------------------------------------
      30000
      -ulei + filtre + placute = aceleasI produse aceleasi preturi
      -----------------------------------------------------------------------------------
      -ambele revizii au fost facute cu produse cumparate de mine si nImeni din service nu a comentat in niciun fel+manopera nu se plateste cat timp masina este in garantie la DACOSERV MILITARI...

      Comment


      • Placute de frana la 15 mii? esti tare... eu am reusit la 45 sa le schimb, si cica mai mergeau cateva mii, dar nu pana la 60
        Don't touch! Never ever steal
        Unless you're in for the kill

        Comment


        • andrei manopera e gratis... decit cat cost uleiul de motor am inteles ca au elf , dar mai exact cat costa filtru de aer si ulei

          sigpic

          Comment


          • Te suna ei cand a venit.
            Dar nu te ajuta cu nimica .
            Duar sa mai ai un loc in portofel de el
            La mine expira in luna 06 si nu mi la cerut nimeni .
            Bafta
            B 44 NWP

            Comment


            • Originally posted by piticu_RS View Post
              -ambele revizii au fost facute cu produse cumparate de mine si nImeni din service nu a comentat in niciun fel+manopera nu se plateste cat timp masina este in garantie la DACOSERV MILITARI...
              Cine ti-a zis asta? Ti-au pus stampila pe carnetul de garantie si nu ti-au luat bani pe manopera?


              Originally posted by SoNyKeL View Post
              andrei manopera e gratis... decit cat cost uleiul de motor am inteles ca au elf , dar mai exact cat costa filtru de aer si ulei
              Uleiul e in jur de 110 ron si filtrele pana in 70 ron amandoua.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • inafara de 20lei cat iam dat mecanicului care a efectuat lucrarile nu am mai achitat nimic...si da mi-au pus stampila pe carnet si la prima si la a-II-a revizie...am schimbat mai multe piese la DACOSERV (cap bara;amortizor dreapta fata) toate pe perioade garantiei si devizele de plata veneau cu manopera "zero"...pt. cine are curaj sa se duca acolo am si o persoana de contact: Domnul Director CORNEL de la garantii...cu 50lei te ajuta in orice problema atata timp cat masina este in garantie

                Comment


                • Mie de fiecare data la revizie mi-au luat cate 70 ron pe manopera.
                  Merci ca mi-ai zis, alta data stiu ce sa le zic.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • baieti am si eu o intrebare eu am luat un logan sh 18000 km are revizia facuta in mai 2007 la 13700 a facut o fostul proprietar si acum nu stiu cand ar fi bine sa o fac acum in 2008 sau cand fac 30000 km cu ea ?

                    Comment


                    • io zic sa mai stai pana la 20000 sa fie suma rotunda ii faci al 20 si dupa aceea din 10 in 10 mii sau 15 cum preferi . ;)
                      sigpic

                      Comment


                      • eu stiu ca se face la 15 mi la benzina

                        Comment


                        • Mie mi-au luat bani pe manopera si cand era in garantie si acum, ca nu mai e...
                          Don't touch! Never ever steal
                          Unless you're in for the kill

                          Comment


                          • Originally posted by dybo66 View Post
                            eu stiu ca se face la 15 mi la benzina
                            depinde cum preferi si ce stil de condus ai ;)
                            sigpic

                            Comment


                            • conduc un pic mai agreziv asa adica sa simta si ea ca merge

                              Comment


                              • daca bagi ulei bun si la 15000 merge schimbat. ca asa e la benzinar. si io am schimbat la 10, la 25, la 37. cu ulei de la dacia dar merge bine si isi ia si tapalagi destule
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google