Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai cum sa-ti zic: sunt mic si prost.
    nu stiam cat e o ora.. si nu stiu exact cat au pus ei acolo, ca nu m-am uitat... acuma asta e, sa-mi fie invatatura de minte
    Don't touch! Never ever steal
    Unless you're in for the kill

    Comment


    • Nu prea e corect ce au facut, ei trebuie sa puna exact cat dureaza operatiunea, ca nu exista niste timpi de manopera predefiniti pentru revizii.
      Si ora de manopera e 30-40 de lei. Mai mult de 40 de lei n-am vazut nicaieri.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Multumesc de lamuriri, pai de acuma stiu si ii iau la intrebari... mdeah cat se profita in tara asta daca nu esti informat :|.
        Don't touch! Never ever steal
        Unless you're in for the kill

        Comment


        • La Slobozia e 44 de lei, de asta am spus 40-50 lei/h.

          Comment


          • e ok, dar in nici un caz 100 de lei ora, asta e important, ca mie pe o ora si aproape jumate atat mi-au luat. as pune si numele serviceului, da nu stiu daca e voie.
            Don't touch! Never ever steal
            Unless you're in for the kill

            Comment


            • Poti sa-l pui! Nu trebuie sa stie si altii de service-ul asta?

              Comment


              • e serviceul dacia din vaslui Motor Grup parca se numeste, oricum e unul singur. banuiesc ca ii ajuta mai mult pe cei din iasi si vaslui... oricum care ajungeti pe acolo partea cu ora de manopera e aiurea, in rest lucreaza bine oamenii.
                Don't touch! Never ever steal
                Unless you're in for the kill

                Comment


                • Originally posted by Sp!ke View Post
                  La Slobozia e 44 de lei, de asta am spus 40-50 lei/h.
                  Teoretic daca n-are concurenta poate pune cat vrea el, dar in Bucuresti nu exista mai mult de 40 de lei ora, cel putin eu n-am vazut.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Adica e posibil sa fie 100 de lei in Vaslui? sunt singurii din oras, da parca e prea de tot. doar nu strang un surub mai bine decat altii.
                    Don't touch! Never ever steal
                    Unless you're in for the kill

                    Comment


                    • Se poate. Dar eu cred ca e tot intre 30-50 lei dar au pus pe factura mai multe ore.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Eu am vb cu cineva de la IPSO Baneasa (la iesirea din Buc spre Otopeni), si vroiam sa schimb bieletele de directie si capetele de bara....cu piesele mele...si imi zice: "Pai sa ai in jur de 5-6 mil la tine" O eu comentez, zic ca este prea mult, dupa care imi zice ca minim 3 mil m-ar costa....manopera si unghiurile...sincer mi se pare enorm, dar daca ma insel, va rog sa ma corectati, macar sa am si eu o idee cam cat ar fi costurile...pana la urma am apelat la alt service, unde ar cam trebui sa scap cu 2 mil. (maine ma duc)

                        Mi-e ff frica de momentul incare va trebui sa fac distributia...peste vreo 2 sapt asa

                        Apropo....am 59.500Km, si trebuie sa fac un drum pana la Piatra Neamt, ceea ce inseamna vreo 720Km....credeti ca nu risc nimic daca schimb cureaua de distributie dupa drumul asta, adica pe la 60.500-61.000 Km?

                        Inca o intrebare Eu vreau sa schimb singur uleiul, si filtrul de aer, si vroiam sa stiu daca acea "garnitura buson" trebuie neaparat schimbata???

                        Mutumesc anticipat!!!

                        sigpic

                        Comment


                        • N-are nimic daca schimbi cureaua de distributie peste 60.000 km, ca nu se rupe tocmai atunci.
                          Si garnitura de buson e bine s-o schimbi, oricum e 1 ron una. Se gaseste la magazinele de piese sau la dealer.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Originally posted by andrei View Post
                            N-are nimic daca schimbi cureaua de distributie peste 60.000 km, ca nu se rupe tocmai atunci.
                            Si garnitura de buson e bine s-o schimbi, oricum e 1 ron una. Se gaseste la magazinele de piese sau la dealer.
                            M-am mai linistit nitel :d Inseamna ca bujiile shi distributzia, le aman momentan, m-ai convins sa schimb shi garnitura la bushon, o sa fac un efort ) )

                            Merci frumos Andrei pt raspunsul promt, ca deobicei !!!

                            Last edited by Seba; 16 February 2008, 05:00.
                            sigpic

                            Comment


                            • De azi intr-una merg la revizia de 3 ani am doar 40 de mii si inca ceva maruntzis ...vreo 400 . Sa vad ce -o gasi pe acolo
                              sigpic

                              Comment


                              • @gionik... eu am schimbat cureaua de distributie la 63 de mii, deci nu e problema. daca schimbi la service doar kitul de distributie, cum am facut eu ar trebui sa te ajunga undeva la 2 mil si ceva (cam 1.7 mil kitul plus manopera care e cam de o ora jumate). daca la manopera iti iau intre 30-50 ron pe ora e ok, daca nu... e trist.
                                Don't touch! Never ever steal
                                Unless you're in for the kill

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google