Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai bine il schimbai la 7.500 km, ca e mai bine pentru motor.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • in sfarsit am rezolvat cu revizia de 15.000 km la AMG Pantelimon!Manopera 57 de lei (consumabilele mele) si se sta langa mecanic sa vezi ce face, cum face, unde face si de ce face!120 lei uleiul + 56 lei filtrele + 57 lei manopera + 10 lei atentia la mecanic= 243 lei
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • fw

        goinik
        am eu un prieten care lucreaza la o firma de piese auto
        si are super preturi filtru ulei 10ron...aer 25ron si piesele sunt nemtesti

        Comment


        • Originally posted by benutu View Post
          goinik
          am eu un prieten care lucreaza la o firma de piese auto
          si are super preturi filtru ulei 10ron...aer 25ron si piesele sunt nemtesti
          Merci frumos pt sugestie.....cu putin nainte sa ma apuc de cumparaturi, o sa iti dau un pm, si vedem cum facem ;) ....ne ntelegem noi, doar suntem oameni :P P

          sigpic

          Comment


          • si eu marti treb sa fac revizia de 10000km
            tot la AMG la tine a durat mult?


            k mos
            pt putin
            Last edited by andrei; 7 February 2008, 20:04.

            Comment


            • A durat 45 de minute cu tot cu defectiunea imprimantei la facturare!Singura bila neagra, daca se poate spune, a fost faptul ca era curtea plina cu masini...si ceva probleme la parcare in rest nimic de...denuntat negativ
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Tocmai am facut ieri revizia la 30.000 km. La Giurgiu: Manopera - 120; Ulei - 74,53; Placute Frina (ABS) 96,74; Filtru aer - 33;Bujii - 67,48; Filtru Ulei - 21; TOTAL 491,17 Lei; In afara de suflat cu un jet de aer in compartimentul motor in rest absolut nimic, inspectie vizuala pe dedesupt si atat. Nici una din cutiile pieselor nu avea holograma Dacia- Renault.....
                Last edited by Sp!ke; 14 February 2008, 17:14.

                Comment


                • nu pot sa cred ca ti-au pus piese contrafacute...esti sigur ca ai vazut bine? adica nu zic ca e imposibil dar mi se pare chiar aiurea sa faca asa ceva. si daca ai vazut asta de ce nu i-ai luat la intrebari?
                  If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                  Comment


                  • @Mihaitu: Scuze ca-ti spun, dar ai cam luat teapa. Manopera e enorma (120 lei), ceea ce inseamna ca au stat 3 ore la masina, desi ma indoiesc.
                    Uleiul mai mult ca sigur e furat, sau e Dacia Oil?
                    Si nici bujiile nu erau in cutie galbena, Renault?
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • eu trebuia sa fac revizia de 2 ani la sfarsitul lui noiembrie dar am fost plecat din tara (fara masina) si urmeaza sa o fac abia acum. e vreo problema? nu am decat 15300 km. Cat costa revizia?
                      fara linkuri externe in semnatura

                      Comment


                      • N-are nimic in principiu. Si le zici ca ai fost plecat din tara cu tot cu masina si n-ai putut sa ajungi.
                        Revizia costa pana in 300 de lei, depinde de service si de piese.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • @andrei: am si eu o nelamurire in legatura cu manoperele la dacia. la 60 de mii, le-am spus sa imi schimbe doar kitul de distributie, manopera a durat 1h si un sfert si ei mi-au facturat 135 de lei parca.. ca cica domle e revizia de 60 de mii care dureaza cam 4h. e ok ce au facut? cat e o ora de manopera la dacia? multumesc
                          Don't touch! Never ever steal
                          Unless you're in for the kill

                          Comment


                          • Cam 40-50 lei.

                            Comment


                            • din ce spui spike, am luat teapa , ce nenorociti.
                              si ca sa nu mai patesc asa ce tre sa fac? auzisem la un moment dat ca astia au timpu stabilit. revizia de x km, y ore... daca o rezolva mai repede e problema lor, dar tot y ore sunt facturate. e adevarat?
                              Don't touch! Never ever steal
                              Unless you're in for the kill

                              Comment


                              • Oho... si-nca ce tzeapa ai luat! Da' tu de ce nu te-au uitat pe deviz inainte de a-l semna?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google