Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Rocri
    Si ce daca. Poate-i rezolva. Ce nu am voie sa visez? Mai ales pe ce-i din usi.
    Desfa bucsa de plastic de pe stalp, cea care vine in mecanizmul de inchidere, baga vaselina (mai consistenta) si montez-o la loc. Nu uita sa stergi exesul de vaselina dupa montare ca o vei face cu haina. Vezi apoi daca mai ai greierasi in usi.
    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

    Comment


    • o intrebare oare se vede daca imi schimb eu uleiul acum si cand o fi sa ma duc la revizie sa le duc un ulei bun

      Comment


      • eu am mers la revizia de 15000km fara sa le zic ca am skimbat uleiul si la 7500km.nu au cum sa vada.si daca vede vreunul nu cred ca zice ceva.

        Comment


        • N-au cum sa isi dea seama. Chiar daca vad le zici ca ai facut schimbul de ulei la 7.500 km la un service Dacia. Cel de la 7.500 km nu se trece in carte deobicei.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • La revizia de 60000 trebuie sa va pregatiti bine cu banii si sufleteste (daca e cazul). Costa intre 750 si 1000 RON. Nici nu vreau sa ma gandesc...

            Comment


            • Revizia de 60.000 km e foarte ieftina, fata de alte marci de masini.
              La un Audi/VW, prima revizie e 1.500 ron, cea de 60.000 km ajunge si la 5.000-6.000 ron.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Foarte ieftina..ma rog, o fi pt cine are bani mai multi. De diesel nici nu vreau sa pomenesc (nu numai ca sunt offtopic, dar 11-13 mil...)
                Sunt destul de documentat, dar uite ca la Audi sau VW chiar nu stiam cat costa revizia de 60000. M-ar bucura niste date concrete. Ce Audi si ce VW? Q7 si Tuareg?? Nici la astea nu poate fi atat, sa fim seriosi (1500-1800 Euro??)
                PS: prima rezizie la un Passat nu depaseste 5-6 milioane.
                Last edited by Octavian; 18 October 2007, 14:34.

                Comment


                • Da, alea sunt preturile pentru Touareg sau Q7.
                  La restul modelelor s-ar putea sa fie mai ieftina revizia, pentru ca nu intra atat de mult ulei si depinde si cat costa piesele care se schimba.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Ok, sa revenim cu picioarele pe pamant ) , la Loganelu' nostru.
                    Sper ca pana la 60000 sa castig ceva mai bine...

                    Comment


                    • Asta daca nu dai toti banii pe revizia de 45.000 km.)
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Ai revenit, cam tarziu ) Nu, sa fim linistiti, am toate facturile pana la 60k de la frate-meu si stiu ce ma asteapta. Poate defapt eu castig putin si m-am ''intins'' prea mult, poate mai bine ramaneam la Dacia 1300 (care are in motor si acum MOBIL) Oicum mi se pare mult la cat castig eu

                        Comment


                        • Eu trag speranta sa nu apuc 20000 ,ce sa mai zic de celelalte revizii.Intentionez sa o schimb.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Cu ce vrei sa o schimbi? Sau te faci pieton?

                            Comment


                            • Sper sa-mi iau Logan 16v,probabil prin vara
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Originally posted by D-FENS
                                Sper sa-mi iau Logan 16v,probabil prin vara
                                Imi explica si mie cineva ce face Loganul 16 V? face cumva masaj la 'testicole' si nu stiu eu?Sau ce e cu preturile astea de 10.000-12.000 la un logan ca daca trece unul de 12.000 sau unul de 6400 pentru mine tot a saracie suna.....fata de un seat la 9990(carrefour) sau altele de 10.000-12.000 euro ddp
                                PS:Nu tin partea alora pt ca sunt prea mici pt mine si nu imi plac dar zic si eu asa....
                                Last edited by fabulous4u2; 19 October 2007, 23:25.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google