Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizia la dci se face la 15 000 km; la benzinare se face la 20 000 km. Sau 1 an.

    Comment


    • @iliev: la dci din 10 in 10 mii la mpi din 15 in 15 mii sau la un an!!

      Comment


      • @iliev: Asta e valabil pentru masinile cumparate dupa 20 februarie 2008!
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Ce marlani,ar trebui sa faca pt toate
          sigpic

          Comment


          • Revizii pe cont propriu

            Originally posted by iliev View Post
            Revizia la dci se face la 15 000 km; la benzinare se face la 20 000 km. Sau 1 an.
            Da iliev, stiu ca reviziile se fac la 10.000 sau 15.000 (depinde cand e luat dci-ul), numai ca eu am decis sa imi fac reviziile singur, si odata la 30.000 km sa merg la ei pentru o verificare amanuntita si revizie.

            Comment


            • Revizii Dacia Logan Diesel

              Sal, in sfarsit am reusit sa fac si revizia de 20.000Km (16.300Km) executata la S.C. DEDEMAN AUTOMOBILE S.R.L. Bacau
              Attached Files
              Blue Diesel Tech

              Comment


              • Ti-au pus ulei Mobil? Si de ce scrie dupa ulei, Dacia?
                Si la ore au pus cam mult, 3 h.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Si unde ai facut revizia? La caremil, sau in alt oras? Ai stat langa masina pe timpul reviziei?
                  andrei, de ce intrebi daca i-au pus ulei mobil? nu e ok, sau de obicei nu folosesc oamenii altfel de ulei la service-uri? am sunat si eu la caremil si au zis ca pot pune dacia oil sau mobil.
                  1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                  Comment


                  • Am facut revizia in Bacau la S.C. DEDEMAN AUTOMOBILE, am intrebat ce ulei au sa puna si la raspunsul dat (uleiul Dacia) am cerut daca se poate ceva mai bun si au pus Mobil 1 (4,3l), fara nici o vorba in plus.
                    Am stat langa masina (am intrat in service la 06.55 - 09.35), am vorbit cu mecanicul (un tip de treaba, i-am pus o gramada de intrebari), pe langa cele schimbate , mi-a controlat si gresat balamalile portierelor si partea de inchidere de pe stalpi. Toate piesele schimbate lea pus in pungi si mi lea dat.
                    Filtrul de ulei am vazut ca e scump si le-am si spus, dar au motivat ca momentan nu au alt model (pt 1,5dci).
                    La sfarsit mu spalat masina si presurile interioare.
                    Last edited by Teddy; 11 April 2008, 16:23.
                    Blue Diesel Tech

                    Comment


                    • Filtrul de ulei nu e chiar scump.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Astazi am facut si eu revizia de 10.000km la golan. Am facut-o la Tulcea si a fost super ok. Andrei e vreo diferenta dintre reviziile de la dci-ul de 70Cp si cel de 85? Banuiesc ca nu. Intreb asta deoarece mecanicul a crezut ca il am pe ala de 85cp uitandu-se la emblema cu i-ul rosu. Vorbind taicamiu cu el, l-a intrebat de un prestige care era acolo si mecanicul spunandu-i de golanul ala i-a spus si ceva de genul ca golanul ala "are motor de 85cp ca si al dumneavoastra de altfel". )
                        In tara momentan.

                        Comment


                        • Nu e nici o diferenta. Doar ca poate ti-a pus filtru de motorina si aer de pe motorul de 85 CP, dar asta nu e o problema mare.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Dar ca si bani cat ajunge o revizie la 1 an? La dci
                            ym! dorinu2005@yahoo.com
                            BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                            Comment


                            • Depinde de service-ul unde o faci
                              eu am platit 326 ron cu totul de la ei, si ulei Dacia.Citeste pe paginile anterioare ca ai sa gasesti multe.

                              Comment


                              • La mine a costat 212ron prima revizie facuta la Tulcea. ;)
                                In tara momentan.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google