Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dan viteza e hopeless
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      La mine n-a mancat pana la 10k.
      Cred ca cele mai multe schimburi cu M1 0w40 le-au facut Octavian si dr_mke.
      Ei ne pot lamuri.
      La ce turatii schimbi? Posibil stiluri diferite de condus.

      Comment


      • Uleiul a fost mereu la 2 mm sub maxim, unde era si dupa ce l-am turnat in motor.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
          la ce turatii schimbi? Posibil stiluri diferite de condus.
          3000-3500.

          Comment


          • Originally posted by ursamajor View Post
            Legat de "consumul" de ulei Mobil 1, câţi km aveţi cu motoarele? Eu am M1 5W30 ESP formula şi după 8000 km n-a consumat nimic. 75000 km la bord.
            Vreo 150-200 gr la mine cu 0W40 in 12-13000 km.
            Cu M1 5w30 tot p-acolo era consumul.

            Comment


            • Voi la cât schimbaţi M1 0W40?
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Eu la aprx 12000 km, dar nu vad nici un motiv sa nu fie tinut 15000 km.

                Comment


                • am folosit ELF, acum am Castrol GTX (made in turkey) si o sa trec pe Liqui Moly (made in germany).

                  Comment


                  • Eu azi am constatat că, deşi credeam că am 8000 km cu M1 5W30 ("artimetica", bat-o vina!), am în realitate 12000 km. Deci i-a venit vremea. Cum între timp preţul la M1 0W40 s-a mărit, deşi săptămâna trecută era la acelaşi preţ cu M1 5W30, am optat pentru a cumpăra 3 l din cel din urmă, fiindcă mai aam aproape 1 litru de la schimbul anterior. Şi, cum maşina a mers ireproşabil şi foarte silenţios, deocamdată rămân la M1 5W30. Poate la schimbul următor o să trec şi eu la M1 0W40.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Folositi Mobil 1 si credeti ca i-a "venit vremea" la 12.000km?
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by ursamajor View Post
                        ........................... am optat pentru a cumpăra 3 l din cel din urmă, fiindcă mai aam aproape 1 litru de la schimbul anterior. Şi, cum maşina a mers ireproşabil şi foarte silenţios, deocamdată rămân la M1 5W30. Poate la schimbul următor o să trec şi eu la M1 0W40.
                        Poti sa iesi la pensie cu 5W30, mai ales ca bagi un ulei premium.

                        Eu am trecut pe 0W40 fara un motiv anume, am fost doar curios.

                        Comment


                        • La ultima revizie am bagat Castrol 10w40, nu stiu ce a fost inainte in motor. Dupa ce am facut 10000 de km am schimbat uleiul si era putin peste jumatate.
                          Nu mai stiu exact daca a fost la maxim sau sub maxim cand am bagat prima data. Acum, am bagat iar Castrol 10w40 si o sa stau geana pe el sa vad cand incepe sa scada.

                          Pana acum am 1000 de km facuti...

                          Per total sunt multumit, la logan din cate vad se pupa bine uleiul, in schimb la cealalta masina care o mai am e dezastru acelasi ulei. A mancat pe joja jumatate de la maxim in 4000 de km....si am turnat aproape 500 de grame.

                          Cred ca o sa trec la Mobil ori Motul...
                          Last edited by TazMan; 14 July 2013, 15:59.

                          Comment


                          • De MOTUL 8100 XCESS 5W40 ce parere aveti? se impaca bine cu motoarele renault? poate sa spuna cineva care a mai folosit daca merita cei cativa lei in plus fata de Elf?

                            Comment


                            • Posibil ca in scurt timp sa apara inca o clona de-a lui dan viteza, sa-ti explice ca Motul e miezul!

                              Ontopic: pune fara grija.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Originally posted by IancuMIC View Post
                                Folositi Mobil 1 si credeti ca i-a "venit vremea" la 12.000km?
                                După mers mai mult prin oraş, i-a cam...
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google