Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • arata super in comparatie cu al meu....la 3000 km ....
    o sa fac o poza....

    Comment


    • Originally posted by Cristin_M View Post
      Shell nu prea a prins si pt ca e turcesc
      Prin anii 90 romanii duceau rulmenti in turcia pt biznis. Acum cumparat tot felul de piese si uleiuri fabricate la ei, inclusiv rulmenti si unele renouri.



      Trimis via Tapatalk

      Comment


      • Ca arata bine dupa 7000 de km nu inseamna si un lucru bun !
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • pai asta nu inteleg eu...trebuie sa devina negru la 10.000 km? ca sa fie ok?
          la fostul Logan ph1 care era pe GPL, scoteam uleiul cum il bagam...adica maro deschis..., dar il si schimbam la 5000 km si bagam doar Motul 10w40
          sunt constient ca sunt diferente intre benzina si gpl si uleiul este mai contaminat...dar nu stiu exact cat de mult treb sa se schimbe culoarea...
          SI CAND ESTE OK SI CAND NU....)))

          Comment


          • Originally posted by prometheus View Post
            Ca arata bine dupa 7000 de km nu inseamna si un lucru bun !
            Depine si ce ai avut inainte, daca motorul este curat, nu vad de ce ar fi rau sa fie "curat" uleiul. Oricum daca il schimb la 7k eu zic ca este foarte bine.

            Comment


            • eu am facut "niste experimente" si in 10.000 km am schimbat cateva uleiuri...
              ELF 10w40, Mobil 5w40, Castrol 10w40, Elf 5w40, toate schimbate in 10.000 km...pana m-am decis sa raman cu ELF 5w40...poate de aici sa mi se traga inegrirea?

              Comment


              • Sa vezi ce "marmelada" o sa faci pe fundul baii daca mai amesteci uleiurile asa .....

                Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

                Comment


                • pai atunci il schimb tot cu Elf 5w40 si vad dupa cateva schimburi.....ca sa nu tot schimb uleiurile...))
                  Cand am luat masina (39.000km) a mers cu Elf Evolution 10w40 conform cartii de revizii...
                  Gata, am stabilit, Elf 5w40 pana face pe ea.....P:P

                  gramatica ne omoara......scuze...
                  "Cand am luat masina (39.000km) a mers cu Elf Evolution 10w40 conform cartii de revizii..."
                  Revin: cand am luat masina (la 39.000 km), am observat ca s-a pus doar ulei Elf Evolution 10w40 la revizii...
                  Last edited by enc_edy; 14 March 2016, 17:19. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Ce se vede.....aveti in motor



                    http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

                    Comment


                    • Asa arata uleiul meu pe joja dupa 3200km....majoritatea in oras....
                      Cum vi se pare? Elf 900 sxr 5w40.....nu este prea "maronit"??? Sau am luat-o eu pe arătură?
                      Attached Files

                      Comment


                      • Pare ok, daca se murdareste repede poate fi din cauza ca are isi fac bine treaba "detergentii" - iti faci griji degeaba

                        Nu la ulei te uiti....daca vrei uita-te la culbutori/ arbori cu came si eventual jos, in baie+ vilbrochen....asa verifici cum stai

                        Comment


                        • La depuneri sau la ce? Scuze dar nu inteleg la ce sa mă uit...)) uzura/jocuri sau depuneri

                          Am mai citit odata si am văzut si cuv "baie" deci te referi la depuneri. Masina are 48.000....ma gândesc ca nu o avea kg de mal....sau cel Putin sper....si daca le am tot schimbat in ultimii 10.000, ma gândesc ca au mai si curatat ceva...
                          Last edited by enc_edy; 14 March 2016, 23:34. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Arata exact cum trebuie la cati km ai cu el.

                            Trimis via Tapatalk

                            Comment


                            • Încep sa mă linistesc....multumesc frumos

                              Comment


                              • posibil sa ti se para. uleiu are si detergenti iar daca se inchide la culoare nu e un lucru rau, inseamna ca agentii de curatare isi fac treaba. pe de alta parte, la un regim preponderent extraurban procesul de inchidere la culoare este incetinit. da-i pace. la mine pe la 5-5500 incepe sa se inchida un pic la culoare, m1 esp formula 5w30. dar merg exclusiv in afara cu masina, in oras deloc, doar la shopping din cand in cand cand am mai multe de luat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google