Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar ce are sa nu se compare ?

    Bine ca baga astia in bmw-urile de curse Ravenol si la toroabele noastre sughita, se strica motoru...

    Comment


    • Incet, incet, Ravenol ul si-a castigat tot mai multi clienti; culmea nu printr-un marcheting agresiv. Cea mai buna reclama, o reprezinta calitatea produselor.
      Nu e o noutate, faptul ca acest ulei e prezent in motoarele de curse; Opel Motorsport, ADAC GT masters, FIA F3 EUROPEAN Championship, DMV Tourenwagen Challeng.

      Fane, incearca sa atate lumea pe aici. Cine nu-l stie, chiar are tendinta sa-l ia in serios.
      Last edited by IancuMIC; 21 September 2017, 15:28.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • În urmă cu o jumătate de oră mi-a sosit și mie Ravenol-ul SSL 0W-40 comandat, tocmai ce i-am verificat autenticitatea pe site cu ajutorul codului de pe ambalaj. Cred că abia săptămâna viitoare o să reușesc să fac schimbul.
        O notă extrem de proastă acord site-ul e-piesa. După ce am comandat în data de 13 sept. uleiul de la ei (pe platforma e-mag) am fost informat că produsul există în stoc și că-l voi primi în cursul zilei de marți, 19 sept. În dimineața zilei de marți însă, uitându-mă pe site ca să văd stadiul comenzii, am constatat cu stupoare că uleiul meu nici măcar nu fusese expediat. Când am telefonat să cer lămuriri, un „plictisit” de la e-piesa mi-a spus că ei de fapt n-au produsul în stoc și că „până la ora 19 o să fiu contactat de colegul care se ocupă de comandă pentru lămuriri suplimentare”. La ora 19h25”, văzând că „colegul plictisitului” nu mai sună, am sunat eu direct la e-mag și am anulat comanda, după care am comandat de la Autonext Focșani. Cu ocazia asta, am fost nevoit să-mi anulez (cu scuzele de rigoare) și programarea pe care o făcusem la mecanic pentru ziua de ieri.
        Și când mă gândesc câte osanale am citit pe net la adresa ăstora de la e-piesa. F*ck!
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • Dupa cum ai vazut, nemtii aia sunt foarte nemti; nu intamplator, produc uleiurile doar in Germania, unde etichetarea are niste reguli clare.
          Ca sa falsifici acel ulei, trebuie sa falsifici mai intai ambalajul, ceea ce mi se pare un efort prea mare pentru contrabandisti.
          Acuma' de ulei, nu stiu cat o sa fii de multumit, da' ambalaju' face toti banii.
          ...

          Cat a costat uleiul?
          Last edited by IancuMIC; 21 September 2017, 17:22.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Da, e faină faza asta cu „PIN”-ul de verificare pe ambalaj.
            Bidonul de 5 l a fost 225 lei + 15 lei Fan Courier-ul.
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by Cherubino View Post
                În urmă cu o jumătate de oră mi-a sosit și mie Ravenol-ul SSL 0W-40 comandat, tocmai ce i-am verificat autenticitatea pe site cu ajutorul codului de pe ambalaj. Cred că abia săptămâna viitoare o să reușesc să fac schimbul.
                O notă extrem de proastă acord site-ul e-piesa. După ce am comandat în data de 13 sept. uleiul de la ei (pe platforma e-mag) am fost informat că produsul există în stoc și că-l voi primi în cursul zilei de marți, 19 sept. În dimineața zilei de marți însă, uitându-mă pe site ca să văd stadiul comenzii, am constatat cu stupoare că uleiul meu nici măcar nu fusese expediat. Când am telefonat să cer lămuriri, un „plictisit” de la e-piesa mi-a spus că ei de fapt n-au produsul în stoc și că „până la ora 19 o să fiu contactat de colegul care se ocupă de comandă pentru lămuriri suplimentare”. La ora 19h25”, văzând că „colegul plictisitului” nu mai sună, am sunat eu direct la e-mag și am anulat comanda, după care am comandat de la Autonext Focșani. Cu ocazia asta, am fost nevoit să-mi anulez (cu scuzele de rigoare) și programarea pe care o făcusem la mecanic pentru ziua de ieri.
                Și când mă gândesc câte osanale am citit pe net la adresa ăstora de la e-piesa. F*ck!
                pana la urma ai comandat pe epiesa sau emag ?!
                daca ai comandat pe emag, nu mai blama epiesa. aia de la emag n-au luat legatura cu epiesa ca sa verifice stocul si s-au trezit ca nu mai aveau.
                epiesa vinde direct de 10 ori mai multa marfa decat prin emag. nu stiu de ce s-au mai incurcat cu ei.
                eu iau numai de pe epiesa si au fost mereu prompti. dar eu prefer sa le ridic personal fiindca imi e in drum si nici nu mai platesc transportul.

                Comment


                • In marketplace-ul emag cei de la epiesa isi actualizeaza datele despre stocuri sau daca au suport pot interfata portalul lor cu cel al emagului.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Originally posted by Silviu View Post
                    ... cei de la epiesa isi actualizeaza datele despre stocuri....
                    Nu-si actualizeaza.

                    Comment


                    • oricum, am vazut pe multe site-uri (nu numai de piese auto, ci si farmacii...etc) ca se practica sa lase "in stoc" 3-5 bucati cand de fapt nu mai au, ca sa tina lumea in zona si alerta, cu se face la pescuit cu nadirea de intretinere.

                      Comment


                      • Comentariile astea nu sunt la subiect si ar trebui sterse (inclusiv ce comentez io acum )

                        Am bagat Ravenol si in Logan (uleiu cu care am si maritat masina) mi s-a parut o alegere buna raportat le pret (mai ieftin decat M1 ).
                        Cel mai probabil ca si la tractor o sa bag tot Ravenol (in momentul de fata M1 de care sunt foarte multumit , dar mai schimbam )) )

                        Comment


                        • decare ravenol ? tocmai ma hotarasem sa incerc si eu o data M1 NL
                          problema mea e ca trebuie sa iau 5 litri, si ies cam scump.

                          Comment


                          • ontopic, a pus vreun dieselar M1 new life in "tractor" ? merita banul dat in plus. ma gandeam sa incerc o schimbare mai mult pentru iarna, in speranca ca fiind subtire isi face mai bine treaba.
                            Last edited by IancuMIC; 24 September 2017, 20:20. Reason: Automerged Doublepost /off

                            Comment


                            • Eu zic sa stai linistit cu acelasi ulei cu care ai tot bagat in motor ( elf 900 sxr).

                              Comment


                              • elf evolution 900 nf a bagat cineva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google