Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bad_hrc View Post
    Ca sa te linistesti cu norma renault Dar poate s-a mai modificat intre timp cum si alte uleiuri care au avut norma RN nu o mai au.
    http://www.noeu.jx-group.eu/product/...ENEOS-5W40.pdf
    mersi pentru pont.

    Comment


    • Stie cineva ce preturi mai au Eneos Premium Hyper 5W30 si Eneos Sustina 5W30 ? 1/5 L
      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

      Comment


      • Cand m-am interesat eu in iulie erau asa:
        - Premium 5w30 - 31 lei/116 lei
        - Sustina 5w30 - 56 lei/221 lei

        preturi pentru 1L/4L

        Comment


        • Originally posted by fanoil View Post
          De cand a facut alessandro un clasament al uleiurilor folosite de el; si el , si Blackstone au pus Motul in fata Mobil 1 5w40 si 0w40 (ambele USA).

          A UITAT sa puna Casrol pe locul 8
          Pai n-a folosit bre Castrol.

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Amice, eu sunt responsabil doar pentru ce spun, nu si pentru ce intelegi tu.
            Eu zic sa nu te iei cu el in gura, te bate cu experienta

            TAvi eu am zis de la inceput, speram ca tace din gura.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Pai n-a folosit bre Castrol.
              A folosit bre, pe cuvant, cu el a ''prajit'' un motor nu stiu de care .

              Comment


              • La Logan n-a pus Castrol, bre.
                Restul nu ma intereseaza, nici macar ce uleiuri de pun in motoarele Honda, ca s-ar putea sa nu fie compatibile cu motorul Loganului.

                Comment


                • Originally posted by Shakar View Post
                  Stie cineva ce preturi mai au Eneos Premium Hyper 5W30 si Eneos Sustina 5W30 ? 1/5 L
                  Credeam ca tu esti provaideru si stii tot ce misca pe piata ))

                  O sa bag si eu data viitoare Eneos,dar ceva 0W40, sau 0W50 (asta dupa vascozitate seamana foarte mult cu un 5W50 conventional, nu stiu de ce l-au pus 0W50...)

                  Comment


                  • Eneos nu are 0w40. Doar 50 si cred ca este acelasi ulei ca Metabond Race 0w50

                    Eu cred ca Dan Viteza este clona unui membru de varza...pardon de vaza al forumului

                    Sent from my LG Optimus Net using Forum Runner

                    Comment


                    • Lasa-l ma in pace ! (cu Motulul lui cu tot).

                      Zi-mi si mie niste limite de 0W si 5W...Pt ca Eneos 0W50 seamana mult cu oirce altceva ce este 5W50 ca vascozitate.
                      Un 5W50 la rece se apropie de un 10W40, asa cum face Eneos 0W50.

                      Adica nu e zero nici pe departe
                      Last edited by Octavian; 27 September 2012, 19:55.

                      Comment


                      • are punct de curgere -45 grade. 10w sau 5w au -30 -40

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian View Post
                          Credeam ca tu esti provaideru si stii tot ce misca pe piata ))
                          Eram curios daca s-au mai scumpit. Puteam sa intru pe program la szakal metal dar mi-a fost lene sa ma duc la prietenul meu acasa.

                          Eu doar l-am adus in lumina reflectoarelor .

                          LE - poate te ajuta asta.
                          Attached Files
                          Last edited by Shakar; 27 September 2012, 20:26.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • @ shakar eu ma gandeam sa bag un Sustina 5w30/40 pentru la iarna.

                            explica ne si ce inseamna cranking si pumping. vad ca exista si o legatura intre W si vascozitatea la cald
                            Last edited by alessandro; 27 September 2012, 20:32.

                            Comment


                            • Premium Hyper 5W30 @ 116 lei 4L mi se pare best deal mai ales daca vrei sa il folosesti doar cat e frig (~4 luni) nu are rost sa dai prea multi bani. Oricum pare un ulei foarte ok si pretul este imbatabil.
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • Originally posted by alessandro View Post
                                are punct de curgere -45 grade. 10w sau 5w au -30 -40
                                Da hai...serios? )
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google