Schimbare pompa apa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La cat costa o pompa de apa, chiar nu merita sa n-o schimbi.
    O distributie completa inseamna kit accesorii, kit distributie si pompa de apa...si nu te doare capu' 4 ani.

    Comment


    • Originally posted by Iulian93 View Post
      Referitor la discutie, mi-a intrat si mie pe 6 ani distributia la un 1.5 dci, dar am doar 45kk km cu ea ( a stat o perioada mare pe dreapta ), inca sunt in dubii daca sa schimb si pompa de apa tinand cont ca nu a ajuns la pragul de 90kk recomandat, ci doar a trecut timpul.
      Luna asta ii vine randul.
      Sfatul meu e sa nu schimbi pompa de prima echipare. Dieselul nu lucreaza la turatii precum un benzinar, iar situatiile cand pompa de prima echipare a depasit suta de mii sunt frecvente.
      La distributie, poate fi invocat si timpul, desi cureaua aia nu e asa de expusa precum aia de la accesorii.
      E alegerea dumitale.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Etansarea pompei se vede la fata locului, dupa demontarea carcasei.

        Comment


        • Scuze, nu m-am exprimat corect, nu masina are 45kk km , ci 45kk km de cand am schimbat distributia, a fost schimbat la 92kk la mijlocul lui 2012, si pana la urma o sa o schimb si pompa ca nu e o avere, nu cred ca iau Hepu, pt ca o sa o schimb la urmatoarea distribuție, dar nici Asam, o sa ma orientez pe ceva de mijloc.
          Mai ales ca o sa se faca km acum, atunci a stat ca nu a avut cine sa o plimbe.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google