TIPURI DE DISCURI DE FRANA - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lichidul trebuia oricum schimbat si cum pe vremea aia lucram in service, mi-a fost la indemana sa-i pun Blue Racing. O cam omoram pe serpentine si n-am simtit sa fie afectat ABS-ul in vreun fel, masina s-a comportat exemplar. Eram doar curios de ce nu Blue Racing pentru cele cu ABS.

    Comment


    • Aici cred ca e cel mai edificator
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • aveti idee ce discuri de frana sa pus pe logan din 2005 septembrie motor 1.4?am gasit pe situri 238 pline pentru sisteme fara abs si 259 la fel..multumesc
        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
        sigpic

        Comment


        • Vezi ca toti (cel putin de pe forumul asta) care au luat discuri de 238, si-au luat teapa
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • stiu dar am citit pe trheadul lu fof ca el a avut discuri de 238..si daia sunt nelamurit
            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
            sigpic

            Comment


            • Etrierii de VAN merg montati pe berlina fara nici-o modificare?
              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

              Comment


              • Doar daca ai discuri ventilate.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by faraonw View Post
                  aveti idee ce discuri de frana sa pus pe logan din 2005 septembrie motor 1.4?am gasit pe situri 238 pline pentru sisteme fara abs si 259 la fel..multumesc
                  Niste panarame moi de 259 mm.

                  Comment


                  • Originally posted by faraonw View Post
                    aveti idee ce discuri de frana sa pus pe logan din 2005 septembrie motor 1.4?am gasit pe situri 238 pline pentru sisteme fara abs si 259 la fel..multumesc
                    Eu am masina din octombrie 2004 si tot pline de 259 am.
                    Din cate stiu eu discuri de 238 s-au montat doar la loganurile pentru export cu jante de 14''.

                    Comment


                    • ok va multumesc frumos..o sa imi iau intai placutele si pe urma discurile..discurile de la ferodo impreuna cu placutele ferodo premier sport se "pupa"?
                      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                      sigpic

                      Comment


                      • alea le am eu si se prea pupa.... este oricum peste ce ai avut tu pe masina pana acum (daca ai avut sistemul de origine)....
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • daciashop

                          eu am de la soran discuri sport pline sandtler ,
                          lichid frana ate dot 4 sl6
                          si placute ferodo premier fdb 1781
                          foarte multumit de configuratie
                          ​​​​​​

                          Comment


                          • Originally posted by faraonw View Post
                            ok va multumesc frumos..o sa imi iau intai placutele si pe urma discurile..discurile de la ferodo impreuna cu placutele ferodo premier sport se "pupa"?
                            la mine nu s-au pupat, in 10 mii s-au ovalizat discurile si nu am dat in ele prea tare
                            mi-au explicat mai sus baietii mai buni intr-ale franelor cum ca eu eram de vina, dupa mustrarile respective mi-am pus etrieri pentru discuri ventilate si mi-am luat brembo max cu fdb845, ca sa nu se mai ovalizeze oricat de prost as frana
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Originally posted by mmkelemen View Post
                              Etrierii de VAN merg montati pe berlina fara nici-o modificare?
                              Merg fara modificari.

                              Comment


                              • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                                Merg fara modificari.
                                Multam!
                                Deorece nu dispun de finante (mi-ar fi placut "KIT CONVERSIE FRANE BREMBO LOGAN" de la DS) voi apela la cea mai ieftina solutie: etrieri VAN (sper sa nu loveasca in janta), discuri ventilate de 259 si placute (am inteles ca cele pt. etrierii VAN sunt mai mari).
                                Le voi cumpara pe rand iar cand le am pe toate va mai "bat la cap" cu propuneri unde sa le montez.

                                PS: inca o data doresc sa multumesc celor care m-au sfatuit in diversele mele nelamuriri, sunteti o gasca super.
                                "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google