Coduri vopsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Codul la gri platine?????

    Nu scrie pe nici un stalp la abs plus-ul meu!!!Nu e nici o eticheta!!!

    Comment


    • #47
      pe stalpul din dreapta dintre usi, jos langa butonul de contact al plafonierei. este cel incercuit cu un oval. si eu am tot abs plus si eu am, dar sincer nu stiu care este codul. ca sunt mai multe grupuri de litere si cifre acolo
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #48
        am vazut si eu azi diferentele intre galbenuri, la toreador mai cercetez

        aici sunt mai multe informatii pt cine are chef sa caute: www.standox.ro

        sau http://colorweb.ixell.com/gSearch/step2/
        Last edited by tkx; 21 March 2009, 22:06. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #49
          exista doar doua nuante de galben de la dacia. celelalte nuante care le vezi, sunt facute de proprietar, sau colantate
          sigpic

          Comment


          • #50
            codul incercuit este cel pentru coloare iar acela este pentru jaune tournesol adica OV377
            Attached Files
            Last edited by valeriuciprian; 8 January 2010, 11:54.
            sigpic

            Comment


            • #51
              inseamna ca TEB76 e codul pentru rouje de feu
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #52
                Gri comete?

                Salut la toata lumea, imi poate spune si mie cineva ce cod are culoare gri comete ? de pe logan?
                Last edited by jubel; 2 April 2009, 23:02.

                Comment


                • #53
                  e chiar asa de greu sa te uiti putin mai sus? e chiar sub nasul tau. rog sa nu i se raspunda, ca sa se invete minte sa citeasca forum-ul. pentru ca nu este de ieri de azi inscris pe forum. si nici nu are jdemii de pagini topicul.
                  Last edited by bogdan_1984; 3 April 2009, 08:35.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    dupa cate vezi omul nu are activitate pe forum, desi are contul de atata timp(3-4 luni) iti garantez ca e putin aerian pe forum, si probabil nu se prea descurca pe aici. si eu am fost la fel primele luni, 3 luni mai exact.

                    propun inchiderea topicului dupa atasarea unei poze de cu abtibildul de pe stalp, si in poza incercuit codul culorii, astfel incat oricine vrea sa afle codul culorii de pe masina lui sa se uite direct acolo. aici parca s-ar vorbi tot degeaba. daca moderatorii sunt de acord cu inchiderea lui, atasez eu o poza la abtibildul de pe stalp si incercuiesc codul vopselei.
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #55
                      Daca omul nu stie unde sa se uite sa vada codul la vopsea sau a fost vopsit sau inlocuit stalpul si nu mai are codul aplicat ce face?

                      Comment


                      • #56
                        aline este incercuit in postul 50 si mai sunt si codurile pe prima pagina
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          exact. radule...cum naiba sa inlocuiasca stalpul? (si asta cu vopsitul sa zicem ca e un caz la 1000). aia e dauna totala si nu se mai reface. si in al doilea rand se afla pe topic cam toate codurile.
                          bogdan: stiu ca este incercuit si in postul 50, dar sa se puna si in ultimul post in caz ca se va inchide. eu nu ii mai vad rostul la topicul asta, ca uite cum vine unu si intreaba de un cod cand de fapt daca ar fi citit cateva posturi mai sus l-ar fi gasit. asa o poza spune tot si gata.
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #58
                            Respestivul cod de vopsea nu este trecut si pe carnetul service?

                            Comment


                            • #59
                              Eu cand am schimbat bara din fata si revopsit aripa din fata ca era zgariata l-am atentionat pe vopsitor vezi ce nouanta iasa si a raspuns stai linistit ca noi avem 2 coduri pentru vopsea care se potrivesc sigur si asa a fost!

                              Comment


                              • #60
                                Chiar nu stie nimeni codul de la gri platine????

                                Din pacate nu am nici o eticheta pe stalpul din dreapta,manualul nu-l mai gasesc....deci ma ajuta careva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google