distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @bolovan-distributia nu se uzeaza neaparat in oras...ea se uzeaza la turatie...daca mergi linistit te tine distributia calumea...dar nu as merge cu ea mai mult de 70 000 km...
    sigpic

    Comment


    • La turatie si mai ales la socuri/frane de motor puternice.

      Comment


      • Salut .. lucrez undeva unde avem si atelier de reparatii ;) mecanici priceputi etc. avem in dotare si loganuri (90 % rulate numai in oras de mai multi soferi)... la 60 k le-am schimbat distributia la majoritatea curelele erau bune si mai mergeau inca 40 k lejer la doar 20 % dintre masini s-a gasit uzura la rola si pompa apa ... asa ca eu o sa schimb distributia la 100 k chiar la 120 k (diesel)
        :popa:

        Comment


        • Iti dai seama ca aia 60.000 km sunt relativi plus ca orice constructor isi ia o marja de "eroare" destul de mare...plus criteriile comerciale
          Probabil distributia ar ceda de la cel putin 100.000 km in sus, ata daca ii faci in cel putin 4-5 ani...dupa devine riscant pentru ca acel material imbatraneste si fara sa fie uzat.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Va salut, off-topic , stiti cumva pentru ce este mufa din torpedoul loganului? are o culoare galbena si cu negru, nu stiu la ce foloseste.

            Comment


            • pe mine ma costat 14 Mil cu tot cu capacu de la pompa de apa si placutele de frana , ma cam uscat

              Comment


              • O intrebare daca se poate !!!
                Tre' sa fac revizia de 60.000 si nu am acu bani, mai trebe sa astept, am un Logan de 1,6 16 valve, am 60600 de km, cred ca mai merge asa, ce ziceti ?
                Unii prieteni au zis ca mai merge, unii hmmmmm, deci solutia ar fi ca mai merge sau NU'
                Multumesc, astept un raspuns
                sigpic
                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                Comment


                • daca nu am 60000 de km si loganul face 4 ani se schimba distributia

                  daca se schimba si pompa de apa se schimba si antigelul [are 4 ani ]
                  Last edited by tanasache50; 3 October 2009, 17:31. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Eu abia mai apropii de 45000 km, dar si de 4 ani.( ianuarie 2010).Asa ca in afara de ulei si filtre o sa schimb si kit-ul de distributie(curea+rola). Sper sa nu fie nevoie de schimbat pompa de apa si cureaua de accesorii, pe praful asta... Tot la 4 ani se face verificarea instalatiei AC( zice carticica), dar asta o sa o fac mai spre vara viitoare...
                    @kenjirosanga- Personal fac ce zice la carte.
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • @kenjiro_sanga: Daca antigelul are schimbata culoarea spre tulbure si ruginiu, e bine de schimbat...daca e limpede si fara urme de denaturari, mai merge un sezon dar o verificare a desnsitatii ar fi de preferat!

                      @gusi: Te vad, om cu stare! ...chiar asa mare avere, o curea de accesorii? schimb-o frate, fara sa mai stai pe ganduri!!!
                      Last edited by angel; 3 October 2009, 21:48.


                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by mrfler View Post
                        pe mine ma costat 14 Mil cu tot cu capacu de la pompa de apa si placutele de frana , ma cam uscat
                        Pe mine m-a costat placutele de frana + schimb ulei vreo 470ron si au zis ca distributia costa vreo 16 cu tot cu pompa de apa ca cica la circa 80 la suta din loganuri se duce (probabil ca o ajuta ei ) si trebe schimbata si aia.
                        se poate schimba doar capacu ca nu prea ma pricep si astia la service iti zic ca trebe schimbat tot

                        Comment


                        • Va salut, off-topic , stiti cumva pentru ce este mufa din torpedoul loganului? are o culoare galbena si cu negru, nu stiu la ce foloseste.

                          Comment


                          • Salut.
                            DA, mufa pt. diagnoza.
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Ptr kitul de distributie ma intereseaza mai tare, un raspuns ....
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • Originally posted by bogd1n View Post
                                ..............cu tot cu pompa de apa ca cica la circa 80 la suta din loganuri se duce (probabil ca o ajuta ei ) si trebe schimbata si aia.
                                se poate schimba doar capacu ca nu prea ma pricep si astia la service iti zic ca trebe schimbat tot
                                Asa ti-au spus aia din service?
                                E cam nasoala treaba atunci....cat naiba mai e si o pompa sau capacu' (daca e OK numai capacul).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google