distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am vazut si eu la masina lu cumnatimiu...am ramas masca...1.4 benzina...curele si galeti la 90000 sau 4 ani
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • la diesel nu se schimba la 90.000 km?
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by mumus View Post
        am vazut si eu la masina lu cumnatimiu...am ramas masca...1.4 benzina...curele si galeti la 90000 sau 4 ani
        Din ce an e masina?...Daca e din 2008-2009, probabil au facut ca si cu bujiile...inainte se recomanda schimbarea la 30.000, acum se recomanda la 60.000....oricum, mi se pare un lucru normal sa se schimbe distributia la 90.000.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • da .e din 2009....si ce am mai vazut interesant..la mine la 2006 zice clar sa schimb antigelul la 3 ani..la el nici macar nu mai pomeneste de antigel
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by darksid3 View Post
            ............oricum, mi se pare un lucru normal sa se schimbe distributia la 90.000.
            Si atunci eu de ce sa schimb la 60000 km?
            Ca asa am primit io garantia pacii nu...?

            Comment


            • E marketingul Dacia-Renou )))....sincer, chiar m-am mirat la inceput ca se schimba distributia la benzinare asa devreme. Aia nu are voie sa se rupa pana in 120.000 km daca nu sunt defecte de fabricatie. La 90.000 mi se pare un interval mai corect.
              La Matiz se schimba la 90.000, la Hyundai la 90.000, Audi 90.000, Peugeot 90.000, etc.
              Last edited by darksid3; 26 October 2009, 14:32.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Da, la Matiz se schimba la 90000 km, dar e indicat(foarte) sa se schimbe mai devreme, scuze de offtopic.

                PS: cunosc destule Loganuri dci (de taxi) care au schimbat distributia (desi cartea zice 60k) la 75-80000 km.
                Pe Tavi cred ca o sa-l prinda la schimbat de distributie la vreo 63-65000 km...ca n-are bani

                Comment


                • Cureaua de distributie "made by Renault" arata dupa 60.000km impecabil! La prima vedere pare capabila de inca 60.000 km. Eu am vazut cum arata si cureua originala si cureaua de la turci! Decat sa schimbati cureaua originala cu una de la turci mai bine o lasati pe aia din fabrica.... am vazut kit de la turci care da ulei pe la rulmentul de intindere dupa 6 ore de utilizare! Eu cand o sa schimb distributia o sa pun numai piese by "renault", asa a facut si pritenul meu dupa ce a cumparat "tiganeala" si a chieltuit mai mult!

                  Comment


                  • mie mi-a zis cineva de la uzina ca, cureaua continental care este pusa pe masina este de origine chinezeasca
                    sigpic

                    Comment


                    • Renault fabrica si curele....sau doar pe ambalaj scrie made by renault??
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Eu am sa schimb distributia dupa 70.000 km...daca se rupe pana atunci va anunt )))
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Si eu la fel!
                          Am acum 66.500km si n-am schimbat distributia, inca. Poate la primavara ...

                          Un service din Tulcea, mult-recomandat de unii, mi-a cerut 2.200lei pentru revizia de 60.000km. Pfoai ... da' ce-am capiat?

                          Comment


                          • Las' sa ceara....astia nu sunt sanatosi cu preturile astea pe praful asta ...d-aia apar somerii
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Originally posted by darksid3 View Post
                              Eu am sa schimb distributia dupa 70.000 km...daca se rupe pana atunci va anunt )))
                              sa stii ca nici eu nu prea am degand sa o schimb pana in 70 k...mai ales ca nu o forjez...sunt de parere ca ce pune fabrica nu mai pune nimeni...decat f rar...
                              sigpic

                              Comment


                              • Na bine...ma duc si eu pana in 70000 cu ea

                                PS: eu o forjez.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google