distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie mi s-a parut ok toata distributia de origine (inclusiv pompa de apa) la 725 de lei. Nu ?
    Adica numai rola si cureaua de distributie ? La accesorii si la pompa nu au oferte ?

    Comment


    • cum se citeste data de fabricatie 2 0 52DS DE PE CUREAUA DE DISTRIBUTIE LA LOGAN

      Comment


      • @B997NDL La dealerul Dacia din Resita a schimbat cosmin83 si da, cu piese de la ei.

        Comment


        • Si la ce va ajuta sa stiti cat costa distributia la o reprezentanta aflata la sute de km de voi? Poate doar sa planuiti va petreceti vacanta acolo. Dar e putin probabil, sa aveti bani de vacanta si de distributie, in acelasi timp.

          Comment


          • Nu stiu ce sa zic, ca si ptr. mine e inca o necunoscuta cum se descifreaza sau daca exista scris pa curea asa ceva...
            Pe vechea mea curea pusa pe masina in 07.2010 si schimbata anul asta in aprilie, scrie asa:
            4 43 9DS

            Acuma, io nu pot decat sa banuiesc ca 43, reprezinta sapatamana din anul 2009, ceea ce insemnna ca, cureaua a fost fabricata undeva la finele lu' octombrie 2009 si pusa pa masina mea in iulie 2010...deci avea vreo 9-10 luni de stat pa tejghea.


            @danyispy, la tine, in schimb, 2 poate si de la anul 2012 si 05 de la saptamana, adica februarie 2012, deci...2 0 52DS. Cand ai schimbat-o, anu' asta?

            La aia de accesorii, in schimb, e foarte usor de intuit, o sa revin dupa ce ma mai uit inca data pe ea, ca inca e proaspat scrisu' pa ea.


            Repet nu e decat o presupunere d-a mea...cineva care are habar il rog sa-mi confirme sau sa ma contrazica.
            Last edited by Kojak; 4 June 2013, 17:12.

            Comment


            • una mare off topic. sorry
              tata e din Hunedoara si ajung acolo cam pe 25 iuniu, cand ia baiatul vacanta. care e la vreo 80 km de resita
              ontopic.
              intrebam pentru ca mi se pare ok pachet complet la 725. cat poate sa mai fie manopera ?! 2-300 lei ?

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                cat poate sa mai fie manopera ?! 2-300 lei ?
                Cam p-acolo.

                Comment




                • intre 10-22 iunie e o promotie in servisurile Dacia autorizate. masinile mai vechi de 4 ani au reducere 30%. Cred ca inseamna o groaza la o interventie de genul unei distributii care costa 10-12-15 milioane.
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • Trebuie sa vedem un pret real cu reducere fc de piesele schimbate, ca difera de la un service Dacia la altul.

                    Comment


                    • Manopera stiu ca difera in functie de reprezentanta, oare or fi diferente si la pretul pieselor??

                      Ar mai exista varianta sa mareasca adaosul si pretul la manopera in asa fel incat reducerea sa fie de vreo 10%, dar mi-e cam greu sa cred asta.

                      In orice caz suna f bine reducerea asta.
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • sa ma duc pe 22 ca pe 21 face 4 ani...

                        Comment


                        • Se face reclama si pe posturile de televiziune la chestia asta, mda, ar fi o ocazie buna si pentru mine - masina are 5ani si 55k km.

                          Reprez. Constanta = Kit distributie + Kit accesorii (fara pompa de apa) = 870lei cu promotia de 30% - 1,4 cu A/C .

                          Rectificare - 870lei costa la reprezentanta din Mangalia si 794 lei la reprezentanta din Constanta - n-am inteles de ce ca doar e aceeasi firma.

                          Ca si comparatie - pachetul complet distributie si accesorii + pompa de apa costa 600 lei pe piesenet.ro iar ca manopera sub 200lei nu cred ca se gaseste - se castiga pompa de apa dar nu ai garantie 1 an de zile cat da service-ul - grea decizie...
                          Last edited by Cromatic; 10 June 2013, 11:53. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • La 60k km e cam inutil sa schimbi pompa de apa daca nu curge. Schimba distributia la Dacia si bucura-te de masina inca odata pe-atat.

                            Comment


                            • Dupa cei de la DACIA e inutil sa schimbi si rolele de la accesorii daca nu prezinta joc - ei zic ca doar se verifica - auzi atatea pareri ca nici nu stii cum sa mai procedezi.

                              Comment


                              • Inca nu v-ati lamurit ca la reprezentanta e de platit doar manopera la distributie?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google