distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am schimbat distributia dar am observat ca intre cele 800 rot/min si cam 1000rot/min adica foarte putin turata se aude un zgomot ca si cum ar freca ceva dupa aceea eu spun ca dispare acel zgomot . mentionez ca in relanti adica la fix 750 rot/min acel zgomot nu se aude apare doar daca incep sa o turez . baiatu din servis a spus ca a intins cureaua bine si ca in timp ea se mai lasa ce sa fac o las asa sau ma duc peste ei sa o intinda atit cat trebuie

    Comment


    • Am schimbat si eu distributia (curea+intinzator),placute frana,ulei,filtru ulei si filtu aer cu 400 ron! e mult sau putin?
      piesele sunt originale dacia pt ca tipul care mi le-a schimbat lucreaza acolo.

      Comment


      • Haidiii bree, sa nu spui ca ti-a facut si factura! )))
        Daca e pe sustache e posibil (a facut si tipu' ala un ciubuc, dar pare-mi-se ca s-a fraierit ).

        Comment


        • nu mi-a dat bre factura,iar daca a facut ciubuc si a cerut prea putin e problema lui...nu?

          Comment


          • Nu scanezi factura sa o vedem si noi?
            Nu de alta, dar iti dau niste preturi:
            1) Kit distributie: 260-270 RON
            2) Placute frana: 160-180 RON
            3) Ulei 3 litri: 70-80 RON
            4) Filtru ulei: ~20-25 RON
            5) Filtru aer(nu stiu exact): 25-35 RON

            Ai spus ca sunt toate de origine.
            Fa tu socoteala (si asta FARA manopera).

            Comment


            • mi se pare f.f ieftin in conditiile in care pt.distributie(curea+rola)si pompa de apa mi s- a cerut 600 roni intr-un service care nu este reprezentant dacia, daca tu ai avut bafta asta f.bine te-ai scos.

              Comment


              • Originally posted by adi_b View Post
                Am schimbat si eu distributia (curea+intinzator),placute frana,ulei,filtru ulei si filtu aer cu 400 ron! e mult sau putin?
                piesele sunt originale dacia pt ca tipul care mi le-a schimbat lucreaza acolo.
                originale, dar nu neaparat noi
                sigpic

                Comment


                • La noi la Arges e mai ieftin, ca doar aici ia nastere loganul. Mai ies piese si peste poarta! Asa ca daca vreti consumabile mai ieftine va asteptam pe la noi.

                  Comment


                  • Originally posted by Alin0007 View Post
                    La noi la Arges e mai ieftin, ca doar aici ia nastere loganul. Mai ies piese si peste poarta! Asa ca daca vreti consumabile mai ieftine va asteptam pe la noi.
                    un om care gandeste
                    piesele au fost noi,sigilate.
                    daca nu credeti e problema dvs.
                    bafta

                    Comment


                    • Salut. Am 67 mii si m-ar bate gandul sa schimb distributia. Sunt din Pitesti. Cine imi zice si mie niste preturi pt piese(curea+rola) si un mecanic bun? Multumesc!
                      Nu fac liniute ca nu am cu ce...

                      Comment


                      • Originally posted by mihaimgm View Post
                        Salut. Am 67 mii si m-ar bate gandul sa schimb distributia. Sunt din Pitesti. Cine imi zice si mie niste preturi pt piese(curea+rola) si un mecanic bun? Multumesc!
                        daca esti dispus sa faci un drum la c-lung si sa astepti pana maine vb cu "nenea" ala la care am schimbat eu distributia si sper sa rezolvam cumva!
                        adica tipu' lucreaza la iatsa si daca are piesele acasa se rezolva.

                        Comment


                        • Cam cat m-ar costa si pe mine una bucata kit distributie logan si unde as putea gasi in Bucuresti,ceva de calitate?Va multumesc anticipat...
                          Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                          Comment


                          • Am schimbat distributia dupa 30000 de km la logan diesel din 2005. Nu intentionam sa fac asta dar la service mi-au spus ca imbatraneste cureaua si pot sa am probleme si nu am vrut sa risc. Totalul facturii a fost de 1320 asta incluzand si schimbul de ulei, filtru aer si filtru motorina si manopera.

                            Kitul de distributie mi l-au adus de la magazie, mi-au spus mecanicii ca ies ca ies mai ieftin asa. Acum ramane probleme garantiei in cazul in care apar probleme. Tot ce am de la ei este factura, si ordinul de reparatie. Ar trebui sa am si un certificat de garantie pentru piese?

                            Comment


                            • Sa intelegem ca ai trecut de 60000 km cu 30000 km si ai schimbat distributia ?

                              Comment


                              • Nu. Am schimbat-o pentru ca cei de la service au spus ca daca are mai mult de 4 ani trebuie schimbata chiar daca nu s-au atins 60000 km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google