distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am schimbat si eu distributia la 6 ani si 48.000 km - 1.6 16v.
    Schimbat la reprezentanta in Dr. Tr. Severin, garantie 1 an la manopera, am stat langa ei pe toata perioada. Costuri:
    - kit distributie - 539 lei
    - kit accesorii - 440 lei
    - schimb antigel - 150 lei - cu manopera cu tot.
    Pompa de apa nu a fost nevoie.
    Au inceput baietii cu verificari si mi-au gasit sa schimb urmatoarele:
    - garnitura baie ulei (era o pata de ulei pe baie, foarte putin dar se vedea ca iese ulei pe acolo)
    - cap de bara dreapta ( stanga e bun )
    - 2 bucse bara stabilizatoare
    - 2 bielete antiruliu
    Pret pentru cele mai de sus cu manopera 874 lei.
    Si au mai gasit joc la fulia de la accesorii, aia costa numai 700 lei.
    Bineinteles ca nu o sa le schimb cat de curand, probleme de bani si cred ca mai tin ceva timp, oricum stiu ce sa urmaresc.
    1. Kit distributie continut
    20140321_094608.jpg20140321_094641.jpg20140321_094654.jpg
    2. Kit accesorii continut
    20140321_102715.jpg20140321_094718.jpg20140321_094807.jpg
    Ce am dat jos
    IMG_2418.jpgIMG_2419.jpgIMG_2420.jpgIMG_2423.jpgIMG_2424.jpgIMG_2425.jpg
    Ceea ce n-a avut loc niciodată, poate avea loc mâine.
    sigpic

    Comment


    • Sal,cred ca era bine sa fi schimbat si pompa de apa dar acum faptul e consumat!
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Asa m-am gandit si eu la inceput, dar :
        - daca reprezentanta zice ca nu e cazul, nu cred ca as vrea sa ii contrazic (chiar daca poti sa zici ca au un interes)
        - am Km putini si nici nu o sa fac asa multi - 7000/an
        - multe cazuri cand pompa a tinut 2 schimburi
        Un risc exista acolo intotdeauna.
        Ceea ce n-a avut loc niciodată, poate avea loc mâine.
        sigpic

        Comment


        • Nu donezi intinzatorul de la accesorii? Ii schimbi rola si e ca nou.
          [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

          Comment


          • E donat deja.
            Ceea ce n-a avut loc niciodată, poate avea loc mâine.
            sigpic

            Comment


            • Vezi ca o fulie, fie ea si " de origine" nu trece de 400 lei
              [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

              Comment


              • Stiu, am vazut. Am ramas surprins si eu de pretul umflat.
                Ceea ce n-a avut loc niciodată, poate avea loc mâine.
                sigpic

                Comment


                • Pai dece sa fii surprins cand la kit-ul de distributie si accesorii au umflat pretul cu cel pitin 150 lei fiecare.Ai marcat 300 fara comentarii.

                  Comment


                  • Originally posted by Atinge Dragos View Post
                    Am schimbat si eu distributia la 6 ani si 48.000 km - 1.6 16v.
                    Schimbat la reprezentanta in Dr. Tr. Severin, garantie 1 an la manopera, am stat langa ei pe toata perioada. Costuri:
                    - kit distributie - 539 lei
                    - kit accesorii - 440 lei
                    Deci pretul la cele doua kituri, contine si manopera?
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Da, preturile sunt toate cu manopera inclusa.

                      Originally posted by sergiu2010 View Post
                      Pai dece sa fii surprins cand la kit-ul de distributie si accesorii au umflat pretul cu cel pitin 150 lei fiecare.Ai marcat 300 fara comentarii.
                      Oricat ar fi umflat la kit-uri, tot mi se pare mult 700 lei.
                      "Umflatura" de reprezentanta contra altor probleme care pot aparea, mi s-a parut foarte buna alegerea.
                      Acum mai depinde si de ce vrea fiecare.
                      Last edited by Atinge Dragos; 23 March 2014, 20:11. Reason: Automerged Doublepost
                      Ceea ce n-a avut loc niciodată, poate avea loc mâine.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by sergiu2010 View Post
                        Pai dece sa fii surprins cand la kit-ul de distributie si accesorii au umflat pretul cu cel pitin 150 lei fiecare.Ai marcat 300 fara comentarii.
                        Pretul mi se pare corect; ~980 lei distributie si accesorii la 16v, inclusiv montaj e un pret bun. Pe mine m-a costat ~900lei, din care 80 lei, capacele la axe, cu ocazia unei oferte.
                        ...
                        Nu stiu pe ce te bazezi cand spui ca ar fi trebuit ca toata distractia sa coste...680 lei; cred ca glumesti.

                        Dragos, stai linistit; ai facut ce trebuia, mai ales ca nu ai inlocuit pompa de apa. Sa schimbi pompa de apa de prima echipare la nr. asta de kilometri, fara un motiv intemeiat, e ca si cum ti-ai face seppuku. .
                        Last edited by IancuMIC; 24 March 2014, 20:32.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • sper sa nu fiu offtopic

                          mi-am comandat piesele pentru distributie(kit distributie, kit accesorii si pompa de apa) dar am vazut undeva ca mai trebuie niste semeringuri daca este cazul?

                          poate sa imi explice si mie cineva cum pot sa verific aceste semeringuri ca sa stiu daca le schimb si pe acestea

                          multumesc anticipat
                          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                          Comment


                          • Unde ai vazut "ca mai trebuie niste semeringuri daca este cazul"?

                            Comment


                            • aici pe topic am vazut cand a postat userul planetara...postul 4130 mai jos:

                              Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.
                              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                              Comment


                              • Daca e masina din semnatura, n-ai nevoie de nici un semering sau "niste semeringuri"...asta doar in cazu' in care nu-ti curge ulei pe la pinion.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google