distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La care masina?
    Imi amintesc faptul ca ti-ai facut-o in regie proprie, cu putin inainte sa o fac si eu.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by ionut27 View Post
      Nu cred ca mai astept vreo promotie, luni fac programare la Dacoserv militari. Voi detalia preturile si serviciile primite.
      uite o alta promotie de care uitasem. cred ca asta merge pt tine.
      dupa ora 17:00, o ora de manopera costa doar 50 de lei.

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        La care masina?
        Imi amintesc faptul ca ti-ai facut-o in regie proprie, cu putin inainte sa o fac si eu.
        La 16v meu.
        E facuta la Dacoserv Militari.

        De data asta da o fac in regie proprie...o montez eu.

        Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

        Comment


        • Originally posted by alessandro View Post
          Pai in regie proprie am facut o.
          Nu mai tin minte exact. Pana in 800 leii
          Sent from my GT-B5330 using Forum Runner
          In oct. 2012 spuneai altceva.
          Originally posted by alessandro View Post
          Am cumparat eu piesele si le am montat in reprezentanta
          Sent from my GT-B5330 using Forum Runner
          Nu prea se leaga ce spui; daca te-ai dus cu piesele tale, atunci asuma-ti raspunderea si nu arunca vina pe altii.
          Originally posted by alessandro View Post
          Am facut distributia la Dacoserv Militari acum 1 an 2 luni si 38.000 km.
          Am dat 15 milioane sa ma tina un an si 2 luni...fix cat sa iasa din garantie....urat.
          Succes cu distributiile facute in reprezentanta, piesele de origine si garantiile.
          Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
          Nu vreau sa par rautacios, dar imi amintesc perfect discutia de atunci.
          Imbatranesti, ori e ...altceva.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            uite o alta promotie de care uitasem. cred ca asta merge pt tine.
            dupa ora 17:00, o ora de manopera costa doar 50 de lei.

            http://dacia.dacoserv.ro/ofertele_noastre/dacoserv


            Cu piesele clientului, nu e promotia asta.
            Atentie!!!

            Oferta este valabila pentru persoanele fizice, cat si pentru cele juridice.Aceasta oferta nu se cumuleaza cu alte promotii .Promotia este valabila doar in punctul de lucru MILITARI.(aceasta oferta este valabila doar daca ati cumparat piesele de la dealer-ul DACOSERV-info service)
            Oricum, nu-i mare scofala, la masinile ce nu mai sunt in garantie, cam asta e tariful la manopera, eu am platit 55 lei ora.
            Ofertele gen aleia de mai sus imi aduc aminte de abonamentele la telefonie, de la ora 17 ai 150 de minute om retea.

            Adica, ori esti service serios, ori nu esti. La orice ora!

            Comment


            • Originally posted by alessandro View Post
              Am facut distributia la Dacoserv Militari acum 1 an 2 luni si 38.000 km.

              Acum o saptamana a inceput sa fluiere ceva discret.
              Azi scartaie considerabil mai tare. Trebuie desfacut identificat ce face si schimbat kit distributie si sau pompa apa.
              Garantie ? Pana acum 2 luni...da.

              Am dat 15 milioane sa ma tina un an si 2 luni...fix cat sa iasa din garantie....urat.

              Succes cu distributiile facute in reprezentanta, piesele de origine si garantiile.

              Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
              Demonteaza cureaua de accesorii si vezi daca se mai aude zgomotul pe care-l suspectezi.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Cu piesele clientului, nu e promotia asta.
                nu vazusem ca e cu piesele lor. dar poate sa sune la ei si sa vada cat ii iau.

                Comment


                • Da, pe intervale orare. Hai da-o-ncolo de treaba!
                  Mie imi place sa spuna cat costa sa-mi schimbi aia, aia si ailalta.
                  Last edited by mr.K; 1 June 2014, 11:22.

                  Comment


                  • @ iancu mic.

                    Prima distributie a fost Contitech care a inceput sa fluiere dupa 5000.

                    Am returnat piesele defecte pe garantie si am cumparat toata distributia de la Dacoserv Militari.
                    Deci piese si manopera in reprezentanta...ca la carte.

                    Am factura...sa o postez si pe aia ca dovada ?

                    Am demontat cureaua de accesorii si da...tot fluiera.

                    Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
                    Last edited by alessandro; 1 June 2014, 17:17.

                    Comment


                    • Ce parere aveti de distributiile de la piese net? As dori sa achizitionez pachetul pentru 1.4 dar am o retinere, ma ganesc asa ,piese cumparate de pe net, contrafacut, in ambalaje de origine ,chiar daca am cumparat de la ei doua capete de bara si placute de frana de origine ,am aprox. 4000km de cand le-am schimbat si inca nu bat si nu am menajat masina ...
                      Last edited by loganfrc; 1 June 2014, 17:25.

                      Comment


                      • ce se schimba la revizia de 180 k ?

                        Comment


                        • Fix ca la 120k.

                          Comment


                          • Originally posted by alessandro View Post
                            @ iancu mic.

                            Prima distributie a fost Contitech care a inceput sa fluiere dupa 5000.

                            Am returnat piesele defecte pe garantie si am cumparat toata distributia de la Dacoserv Militari.
                            Deci piese si manopera in reprezentanta...ca la carte.

                            Am factura...sa o postez si pe aia ca dovada ?

                            Am demontat cureaua de accesorii si da...tot fluiera.

                            Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
                            Fluieratul este acelasi care-l facea cureaua Contitech?Mai ai rolele care banui ca erau INA de la distributia conti?La demontare poti vedea cauza fluieratului si pe cine sa acuzi.Cert e ca ai dat 1500 pe o lucrare care facea jumatate din bani in ideea ca ai garantie,si uite cate-ai pricopsit.Sper safie o lectie invatata,ca nu esti singurul.

                            Comment


                            • Cum naiba sa pastrez rolele de la Conti ?
                              Toate piesele au fost luate si montate in reprezentanta.

                              Garantie in reprezentanta...daaa...s a stricat imediat cum a iesit.
                              Sa i ia dreq.

                              Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                              Comment


                              • Asta i-am intrebat si eu in reprezentanta si n-am primit o explicatie clara... Am intrebat ce se intampla daca dupa 1 an si cateva luni, si vre-o 20-30k se strica ceva la distributie, sau mai rau daca plesneste?... 1 inginer mi-a spus ca se face raport si se face pe garantie daca e defect de fabricatie, altul ca garantia la piesele lor e 1 an si 3 luni la manopera si ca dupa 1 an nu mai beneficiez de garantie. Le-am spus ca teoretic se monteaza aceleasi piese cu echiparea de uzina, de ce nu imi garanteaza cu ele cat se garanteaza cu cele din uzina?... Raspunsul a fost ca daca montez piese de origine tine fara probleme 60k sau 4 ani...
                                @alessandro - incearca totusi sa mergi la ei la service sa vezi ce parere au despre defectiunea ta si sa vezi ce zic, as zice ca n-ar strica nici niste telefoane la vocea - clientului...

                                Personal sunt si eu intr-o dilema in ceea ce priveste distributia, daca voi prinde vre-o oferta speciala poate o voi face in reprezentanta, daca nu o voi face in regie proprie cu piese originale...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google