distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by einstein1984 View Post
    Incearca si un service competent, cum ar fi Serus.
    Am zis sa ma duc acolo unde am facut-o.
    Oricum au spus ca a iesit din garantie si ca nu mai este acoperit nici un defect.

    Dai 15 milioane sa tina un an si 30mii o distributie...pai sa nu ii bag cureaua si rolele pe gat alora care se jurau si se tavaleau sa cumpar de la ei ca nu o sa am probleme.

    Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

    Comment


    • Garantia la reparatie e oferita de Dacia, nu de service, poti sa cazi in pana la suceava acolo se repara.
      In fine, vezi si la VC cu o plagere, cere daca poti sa revezi problema la serus ca de astia te-ai saturat...
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Pai mai poate Dacia sa il ajute cu ceva atata timp cat nu mai este in garantie?

        Alessandro, si eu am distributia schimbata tot la dacoserv cu piesele lor, acum 1 an. La tine nu poate sa fie din alta parte problema (habar nu am de unde) daca spui ca iti fluiera si cu vechea distributie conti desi avea doar 5000km
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • Dacia nu e obligata sa-l ajute financiar, legal, insa poate face asta (in alte tari chiar se intampla des).
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • @ einstein
            Adica se poate rezolva chiar daca nu mai este in garantie ?

            Fluieratul distributiei Conti s- a oprit cand am pus distributia asta de origine...
            Ieri am fost pana la Sibiu...dupa 80 km pe autostrada, rulati la 120-130 kmh se auzea foarte tare.
            M- au intrebat si altii ce se aude asa.

            Raspunsul inginerului de la Dacoserv a fost ca este normal zgomotul...e zgomot tehnologic la 16v.

            Sun la Vocea Clientului le expun problema si vedem ce se rezolva.

            Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

            Comment


            • In afara de un refuz nu se poate intampla nimic "rau".
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Am sunat.
                Mi s-a spus ca defectul nu mai este acoperit de garantie, dar se va face o analiza punctuala a sesizarii mele si voi primi un raspuns.

                Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                Comment


                • Cu banii pe care mi-i cerea reprezentanta, pun 2 distributii cu piesele aduse de mine si cu manopera lor. Ori cu garantie de 1 an, ori fara...i-am dat cateva forje dupa ce au montat-o si aia e.

                  Comment


                  • Am si eu o nelamurire: in certificatul asta de garantie scrie ca daca mi se rupe distributia in strainatate si o repar acolo, nu mi se restituie costurile reparatiei chiar daca piesa este in garantie. E normal asa ceva? Sa vin cu masina pe platforma numai ca sa beneficiez de garantie in tara? ????
                    Attached Files

                    Comment


                    • Daca nu se face pe garantie, de data asta o schimb eu.
                      Imi iau cale, o schimb cu manualul in fata si aia e.
                      Daca se strica, prefer sa se strice de mana mea decat de impotenti cu aere de "ingineri"

                      Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                      Comment


                      • Pompa Apa

                        Salut loganisti, vreau sa va retin atentia cu o intrebare poate pt unii banala: sunt foarte aproape de a 2a distributie; am vorbit cu un mecanic pt treaba asta, la care el a tinut sa specifice ca nu e necesar sa schimb pompa de apa, doar daca am probleme , e corect ????

                        Comment


                        • @alessandro, mai urca inca o data, te rog, clipu' cu filmarea ta si zgomotu' cu pricina...nu reusesc sa-l vizionez.

                          Comment


                          • videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                            Comment


                            • Fa-l public sau doar cei care acceseaza linkul sa il poata vedea.

                              Comment


                              • Vezi ca filmuletul il ai "privat", de aia nu putem sa vedem. Bifeaza "public".
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google