distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conform carnetului de intretinere:

    -kit distributie:rola+curea
    -kit accesorii: 2 role+curea

    Pompa de apa-optional, daca are probleme.

    Comment


    • Merci pentru sfat dar pompa de apa nu se schimba odata cu distributia parca asa scrie in carte?daca se duce pompa trebuie sa desfaci toata distributia nu?Masina are 52.000km si ma gandesc sa schimb si pompa de apa ca sa nu am probleme pe viitor.

      Comment


      • Lasa pompa aia in pace daca nu curge; mai buna ca aia n-ai sa mai ai vreodata pe masina.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Pentru Fusi: am schimbat saptamana trecuta distributie la Logan 1.4 E4 din 2007, 62.000 km, model preferance, cureaua era ca si noua (fara riduri, elastica, etc). Mecanicii au spus ca ar mai fi rezistat fara probleme inca vreo 2-3 ani, dar daca tot am desfacut-o , am pus-o pe cea noua (kit Continental). in ceea ce priveste pompa, am dus-o inapoi si am recuperat banii..
          Eu sincer nu as fi schimbat cureaua, pentru ca stilul de mers este unul constant, fara accelerari bruste , forje, dar m-am gandit ca intervine uzura morala.
          Dar la celalalt Logan (1.2 din 2010, la care am abia 24.000 km), e clar ca nu o desfac prea curand..10 ani o tin in ritmul actual.
          desigur, sfatul meu este doar unul orientativ..

          Comment


          • Cum naiba sa se uzeze moral pompa de apa? Apare un model nou, mai perofrmant?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Originally posted by vali2008 View Post
              Eu sincer nu as fi schimbat cureaua, pentru ca stilul de mers este unul constant, fara accelerari bruste , forje, dar m-am gandit ca intervine uzura morala.
              Colegul făcea referire la cureaua de distribuţie, nu la pompa de apă

              Comment


              • Bun,mea culpa, aia insa cum se uzeaza moral? Apare una noua care consuma mai putin?
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • made in ro

                  pt cei cu 1.5dci recomand Bosch sau Gates, macar nu sunt facute in ro
                  Attached Files
                  Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

                  Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

                  Comment


                  • Daca e facuta in ro ce? Nu e contitech originala? Daca indeplineste stas-urile e buna, o pun pe masini si nemtii. Daca pui turcisme sau piese contrafacute prin cap-uri crezi ca-i mai bine?
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • avand in vedere cum se lucreaza pe la noi, ai tu incredere ca au fost testate pt stas ?!?
                      Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

                      Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

                      Comment


                      • de astea ce parere ai? par orig?

                        e normal ca rola sa aiba santurile acelea?

                        azi le-am primit, si vreau sa stiu daca sa le returnez...
                        Attached Files
                        Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

                        Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

                        Comment


                        • vad ca vrei sa faci imprudente si sa cumperi de pe okazii, tocmai, olx...etc
                          nu te sfatuiesc, chiar daca sunt putin mai ieftine. de fapt, mai ales ca sunt mai ieftine.
                          uite aici... au luat multi de acolo si au fost multumiti. piese de origine. kituri complete, adica si cu accesoriile. si pompa de apa daca n-o schimbi, o tii ca de ieftinit nu se mai ieftinesc.
                          daca ai ac si servo

                          si fara ac, dar cu servo...

                          Comment


                          • Nimic din ce e in pozele alea nu cred ca e original.

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post
                              vad ca vrei sa faci imprudente si sa cumperi de pe okazii, tocmai, olx...etc
                              nu te sfatuiesc, chiar daca sunt putin mai ieftine. de fapt, mai ales ca sunt mai ieftine.
                              uite aici... au luat multi de acolo si au fost multumiti. piese de origine. kituri complete, adica si cu accesoriile. si pompa de apa daca n-o schimbi, o tii ca de ieftinit nu se mai ieftinesc.
                              daca ai ac si servo

                              si fara ac, dar cu servo...
                              http://www.piesenet.ro/Pachet-Distri....6MPI-fara-A.C

                              nu sunt luate sh sau de pe okazii.... sunt de pe epiesa.ro (nu fac reclama)

                              si sunt pt 1.5dci , nu benzina. merci

                              Originally posted by Kojak View Post
                              Nimic din ce e in pozele alea nu cred ca e original.
                              serios? nici cureaua?
                              Last edited by djcristi; 14 July 2014, 18:29. Reason: Automerged Doublepost
                              Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

                              Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

                              Comment


                              • epiesa vinde in g-ral marfa buna la preturi bune (colaboreaza cu augsburg), dar alea nu sunt de origine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google