distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este normal ca service-ul care iti monteaza piesele sa iti acorde garantie si nu magazinul.
    Doar pentru manopera, piesele au garantia acordata de catre producator, iar emiterea garantiei se face prin intermediul celui ce ti le vinde.
    Service-ul garanteaza doar ca ti-au montat corect piesele, daca au defecte de fabricatie sau alte cauze care pot duce la deteriorarea lor, te vei adresa producatorului.
    Pe spate este precizata garantia pentru aceste piese si modul de utilizare.
    Si cat e acea garantie precizata pe spate?
    Last edited by mr.K; 17 June 2014, 10:12.

    Comment


    • Garantia precizata este de 12 luni
      House is in the house

      Comment


      • Originally posted by dominum View Post
        Cand cumparati asigurati-va de data de fabricatie a celor piese, mai ales la curele.
        Unde găseşti ştanţate (imprimate) aceste informaţii?

        Comment


        • nu cred ca e pe undeva. poate doar pe cutie, dar aia se poate schimba.

          Comment


          • Tocmai de aceea am întrebat.

            Comment


            • Am 125000km si vreau sa schimb distributia si ce tine de aceasta.De ce piese am nevoie?Vreau sa le cumpar eu fiind foarte scumpe la dealer.

              Comment


              • Nu stiu cat de scump poate fi la dealer in perioada asta dar este convenabil si ai o siguranta ca sunt de origine.
                Am fost si am intrebat : kit distributie + kit accesorii - 721 lei ( inclus manopera + reducere 35%) si pompa de apa - 295 lei( inclus manopera plus antigel si apa). Acum trebuie sa ma hotarasc la ce service ma duc Poliserv sau Nicogel.

                Comment


                • mi se pare un pret bun pentru 16v. nu ti-am zis ?! ti-ai tras cont pe my dacia ?

                  Comment


                  • + reducere 35%
                    ?!!!
                    Asa mare e reducerea?
                    mi se pare un pret bun pentru 16v
                    Bun e putin spus. Atat te costa cu piesele tale la 1.6 16V. 1016 lei daca adun eu bine.

                    Pai ~850-900 lei te costa la 1.4 cu piesele tale.

                    Pe net:
                    Pachetul distributie 1.6 16V -850 lei

                    Kit Distributie Dacia Logan 1.6 16 Valve (rola intinzatoare + rola ghidare + curea distributie) producator Dacia - Renault.
                    Pompa Apa Dacia Logan 1.6 16 Valve producator Dacia - Renault
                    Kit Accesorii 1.6 16 valve [ rola intinzatoare + rola ghidare + curea accesorii (curea transmisie) ], producator Dacia-Renault.
                    Mai punem antigelul si apa ~70 lei.
                    Ajungem la 920 lei.

                    Deci daca scadem 1016-920 reiese ca manopera e <100 lei, ceea ce clar nu poate fi asa, in conditii normale de reprezentanta.
                    Last edited by mr.K; 18 June 2014, 14:08.

                    Comment


                    • 25%reducerea + discount 10% daca iti faci cont pe my dacia. de ce nu te duci sa vorbesti mr. K ? am avut dreptate ?

                      Comment


                      • Da, 25 % plus 10 % pentru ca mi-am facut cont pe dacia.ro/my-dacia. Este foarte ok pretul. Cand o sa ma duc, trebuie sa printez pagina cu acel cod de pe site ( asa mi-au zis cei de acolo)
                        Daca nu curge pompa de apa sau alte probleme, eu nu as schimba-o. Am mai auzit la multi ca a tinut pana la a doua distributie. Am 44000km, fabricatie nov. 2008 .
                        Last edited by Cristyano; 18 June 2014, 14:14.

                        Comment


                        • Cont pe my dacia sa-mi mai fac pentru ce? Eu cu marca Dacia nu putem fi prieteni nici in viitor.
                          Distributia mea a costat mai putin decat cu toata reducerea aia.
                          Dar dreptate ai avut.
                          Descoperă gama completă Dacia: Spring, Jogger, Sandero Stepway, Logan, Duster, Sandero. Prețuri și caracteristici.
                          Last edited by mr.K; 18 June 2014, 14:14.

                          Comment


                          • oricum, oferta e pentru orice lucrare mecanica, nu doar distributie.

                            Comment


                            • cineva cu masina pe firma, stie daca se poate beneficia si de acea reducere de 10% cu my dacia?
                              eventual chiar daca masina e pe firma in talon, pot cere facturarea pe numele meu?
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment


                              • Poate citesti si tu regulamentul de pe site? In loc sa o facem noi pentru tine... E linkul mai sus.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google