distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ultima a fost facuta tot la serus, acum 4 ani si vreo 4 luni. No problems pana acum, rolele sunt ok, pompa de apa ok, curea distri si aia ok, ceva imbatranire la aia de accesorii pe dinti dar probabil normala la varsta aia .
    De ce sa ma duc in alta parte si sa nu mai dorm de grija?
    PS Mai sus manopera era la 60 de lei fara TVA Ora, nu toata.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Originally posted by alessandro View Post
      Revin.

      Dupa dicutii la Vocea clientului, dupa cum v-am spus, obtinusem o constatare gratis la un anume service din reteaua dacia.

      Am fost la ei prima data...mi au spus sa vin luni ca nu e inginerul.

      Ma duc luni...stiti, e sarbatoare si nu lucreaza uzina sa trimitem constatare...veniti miercuri.

      Ma duc miercuri...vine inginerul de la garantii. Concluzie : zgomot tehnologic.

      Ori e bataie de joc, ori habar nu au pe ce lume traiesc, ori sunt prosti facuti gramada.
      Last edited by alessandro; 19 June 2014, 11:14.

      Comment


      • Originally posted by alessandro View Post
        Revin.


        ori sunt prosti facuti gramada.
        Aici ai nimerit-o )
        sigpic

        Comment


        • NDL-ule, auzi ce te asteapta legat de garantie? De fapt, deja nu mai ai garantie cred.

          Cine mai are nevoie de motive suplimentare in favoarea distributiei cu piese proprii, inseamna ca nu stie ce e ala zgomot tehnologic.

          Comment


          • mda , adica e bine cat se aude ...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • ce idioti...chiar din film se aude clar ca e un sunet ciudat in zona distributiei...
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • Rulmentul pompei de apa, se aude ca si cum se unge cu antigel, nu cu unsoarea lui. Sau poate rola mai are putin si se gripeaza.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  NDL-ule, auzi ce te asteapta legat de garantie? De fapt, deja nu mai ai garantie cred.

                  Cine mai are nevoie de motive suplimentare in favoarea distributiei cu piese proprii, inseamna ca nu stie ce e ala zgomot tehnologic.
                  am mai spus-o si repet, nu pentru garantie fac la ei, ci pentru siguranta originii pieselor.

                  Comment


                  • Dupa 4 ani, 11 luni si 44 000 km am schimbat distributia (fara pompa de apa, nu a prezentat probleme). Am apelat la cei de la Poliserv Ploiesti cost total cu tot cu reducerea de 25% 455 ron. Masina un 1.6 mpi versiunea preferance din 2009. Am atasat si cateva poze.
                    Attached Files

                    Comment


                    • am mai spus-o si repet, nu pentru garantie fac la ei, ci pentru siguranta originii pieselor.
                      Siguranta? Daca zici tu...imi inchipui ca si piesa care are zgomot tehnologic e originala.
                      Last edited by mr.K; 19 June 2014, 12:20.

                      Comment


                      • Eu am auzit foarte rar de role care sa scartaie.
                        Majoritatea zgomotelor vin de la pompa de apa.

                        Ma mai duc o data la ei cu filmul. Daca nu rezolv o desfac singur si vad ce e pe acolo.

                        P.s . LA rece nu se aude.

                        Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                        Comment


                        • Daca se aude doar la cald, e mai mult ca sigur de la rulmentu' pompei de apa.

                          Comment


                          • Da se aude doar la cald.

                            Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                            Comment


                            • sunetul se intensifica odata cu turatia ?
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Nu...daca ii dau putina limitare dispare cateva minute dupa care reapare.

                                Am schimbat antigelul...am pus Hepu si mi se pare ca se aude mai incet.

                                Cand e foarte cald afara si se incing toate bine face cel mai rau.

                                Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google