distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se mai aude ceva de vestita promotie la piese si manopera, amintita de @B997NDL ? Pe site nu am vazut nimic.

    Comment


    • @Cristyano
      n-ai citit ce a zis Ampt ? a inceput de pe 16. da-i un pm si intreaba-l.
      dar vad ca au mai umblat la procente jegosii. pentru cele pana in 4 ani a ramas reducerea de 15% dar, pentru cele cu patru ani si peste, de la 30% au scazut reducerea la 25%.

      Comment


      • 25% reducere la preturile lor care sunt duble, rezulta ca o faci tot cu 25% mai mult decat cu piese de origine din targ si cu manopera la ei.

        Comment


        • Sincer, nu am vazut ce a zis Ampt. O sa ma duc maine in reprezentanta sa imi faca un pret sa vad daca o schimb sau mai astept. Multumesc ionut27 si NDL
          Piese din targ sau de la diversi useri ( tocmai ce am citit de unu Alman Catalin din Pitesti, care da tepe peste tepe cu distributii si alte piese) nu o sa cumpar. Cel mai probabil daca nu imi convine in reprezentanta, o sa cumpar de la daciashop si manopera la ei sau de la vreun service auto cat de cat cu vechime din Ploiesti.
          Last edited by Cristyano; 16 June 2014, 21:25.

          Comment


          • Originally posted by ionut27 View Post
            Dimineata la 8.30 am sunat la Dacoserv Militari sa imi fac programare. Am gasit liber, astfel ca la 9.30 eram la ei.
            La cum bate vântul prin Service şi din discuţiile avute cu mecanicii care îmi confirmau faptul că au din ce în ce mai puţini clienţi, pe viitor stai liniştit că nici nu mai ai nevoie de programare, te poţi duce direct întrucât găseşti liber în permanenţă.

            Comment


            • Originally posted by dominum View Post
              Salutare.

              Astazi am schimbat urmatoarele la loganul meu, care are 46000km :

              1. Kit distributie (curea gates+rola koyo) - 125 Ron;
              2. Pompa apa de origine - 150 Ron; *
              3. Antigel 3L +3L apa distilata - 63 Ron;
              4. Curea servo origine (AC) - 41 Ron;
              5. Bujii origine - 60 Ron;
              6. Filtru ulei origine - 20 Ron;
              7. Filtru aer - 30 Ron;
              8. Ulei elf sxr 5w40 - 105 Ron;
              9. Manopera - 150 Ron + garantie lucrare;

              Total : 744 Ron

              * pompa de apa veche este ca noua, nu are calcar, era totul in regula.
              Foarte corect si foarte bine! Poti sa-mi spui si mie garantia lucrare in ce consta? La fel procedez si eu in orasul meu desigur.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • O sa merg si eu joi sa o schimb in iulie face 5 ani masina am in total 44 000 sper sa nu fiu nevoit sa schimb pompa de apa.
                Last edited by Hemstockk; 17 June 2014, 00:23.

                Comment


                • Originally posted by Ampt View Post
                  La cum bate vântul prin Service şi din discuţiile avute cu mecanicii care îmi confirmau faptul că au din ce în ce mai puţini clienţi, pe viitor stai liniştit că nici nu mai ai nevoie de programare, te poţi duce direct întrucât găseşti liber în permanenţă.
                  Asta cam asa este. Cam batea vantul prin hala, erau vreo 4 masini la ora aceea. Unii mecanici citeau ziarul, altii se faceau ca lucreaza. Era atmosfera de vacanta!

                  Comment


                  • acum mai bate vantul si in alte service-uri si la benzinarii.
                    si o sa fie tot "mai bine".

                    Comment


                    • @Costi-bc , garantia consta in diagnosticarea corecta in cazul in care se intampla ceva cu piesele montate - raspund ei sau magazinul de unde le-am cumparat.
                      House is in the house

                      Comment


                      • raspund ei sau magazinul de unde le-am cumparat.
                        De la magazin ai primit vreun certificat de garantie sau doar bonul fiscal?

                        Comment


                        • Factura de conformitate + bon fiscal
                          House is in the house

                          Comment


                          • Declaratie de conformitate ai vrut sa zici, probabil. Aia nu tine loc de garantie, ci doar iti certifica faptul ca ti-au vandut ce ai cerut si nu, de exemplu vreun, kit de dci.
                            Bonul fiscal nu tine loc de garantie, e un simplu document de achizitie/decontare, prevazut de lege.

                            Concret, scrie undeva daca si cat timp ai garantie la piesele cumparate, in conditiile in care, bineinteles, se monteaza intr-un service autorizat?
                            Last edited by mr.K; 17 June 2014, 10:01.

                            Comment


                            • Asa este, este declaratie de conformitate. Pe spate este precizata garantia pentru aceste piese si modul de utilizare. Este normal ca service-ul care iti monteaza piesele sa iti acorde garantie si nu magazinul. Cand cumparati asigurati-va de data de fabricatie a celor piese, mai ales la curele.
                              House is in the house

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google