distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BOSS03 View Post
    La 6 ani, care va implini la vara masina, si 35.000 km la bord, trebuie sa schimb distributia? La revizie, mi-au recomandat, dar inca nu am buget. Ce pareri aveti, e obligatoriu sa schimb distributia, sau mai merge pana in 50.000?
    Eu iti recomand sa schimbi cat mai repede.

    Pe de alta parte eu am 7 si 9 luni si 27 000 Km cu distributia originala dar merg (atunci cand folosesc masina) pe riscul meu. Nu este ok sa recomand altora sa faca asa ceva!

    Comment


    • cu a doua distributie am 4 ani juma si 55.000 km. mai merg sau o schimb?

      Comment


      • Originally posted by BOSS03 View Post
        La 6 ani, care va implini la vara masina, si 35.000 km la bord, trebuie sa schimb distributia? La revizie, mi-au recomandat, dar inca nu am buget. Ce pareri aveti, e obligatoriu sa schimb distributia, sau mai merge pana in 50.000?
        Spune ce vrei sa auzi si nou iti spunem, ca doar nu ne doare gura.

        VALI LGN, e valabil si pentru tine.
        Last edited by vitriol; 24 November 2014, 13:30.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • ...eliberam si "garantie", da' doar verbala!

          @VALI LGN, mari mergi pana in primavara cand faci 60k si 5 ani si o schimbi, sau o schimbi acu', cum doresti.

          Comment


          • ÃŽntrebări cu răspuns indus...

            Comment


            • Admins, moderators, colegs...loganclub, ar trebui sa-si includa-n sigla si-un glob d-ala de cristal, Mafalda style!

              Comment


              • asa ma gandeam si eu la primavara.obligatoriu schimb si pompa de apa.de origine sau unica folosinta?

                stie cineva ceva despre un service " la viorel". am auzit ca ar fi pe la aparatorii patriei?
                Last edited by VALI LGN; 24 November 2014, 13:45. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by VALI LGN View Post
                  obligatoriu schimb si pompa de apa.de origine sau unica folosinta?
                  uat? ce-i aia, prezervativ?

                  o schimbi daca e cazu', ala care-ti face distributia o sa te anunte. e bine sa ai pregatiti bani oricum.

                  da, ii stiu si eu p-aia de la viorel, fac taxiuri pe banda...si tot pe banda au avut probeleme acu' cativa ani cu o gramada de distributii rupte dupa montaj. el spunea ca de la piese contrafacute...dar' poti sa stii sigur?
                  daca iti place loto (nu firma ), du-te la viorel. daca nu, alege orice alt service, macar sa fie acoperit, nu pe niste noroaie.

                  daca te intereseaza pe zona aparatori, uite un service ok (poti veni si cu piesele tale, insa au si ei piese - se ocupa si cu comercializarea lor) unde mi-am facut eu ultimele lucrari mecanice la masina:
                  AutoEco.ro va ofera piese auto online ieftine si originale pentru orice masina. Plata in 6 Rate cu 0% Dobanda. ✅ Descoperiti gama noastra variata de produse.
                  Last edited by Kojak; 24 November 2014, 13:53.

                  Comment


                  • Eu voi schimba distributia la reprezentanta, chiar daca voi da cu 400-500 lei mai mult. Macar am pe cine da in judecata, in caz de ceva, daca nu vor sa recunoasca. Oricum o voi schimba cand voi face 6 ani. Astea originale din fabrica tin fara probleme. Stiu pe cineva cu 1,4 din 2005 sau 2006 masina, a schimbat cureaua la 90k km si 8 ani vechime. O mai are si acum, masina. Nu are probleme.

                    Comment


                    • Nu stiu daca ce zici tu e o regula.

                      Am vazut in service logan cu km si ani mai putini ca al meu,avea motorul varza din cauza curelei de distributie.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Nu e regula cu nimic, nici schimbatul la zi in reprezentanta, nu e o certitudine - vezi "cazu' alessandro".

                        Comment


                        • Unde-i cazul alessandro? (ma bate search-ul pe forumul asta).
                          Archangel, in carte ce limita iti scrie? Eu chiar daca am 120k/4 ani , au incercat cei din reprezentanta acum o luna sa imi bage pe gat distributia, ca la 60 mii se face, inca am stat mult (am 63k). Fratele meu a facut nr dublu de km recomandat de cartea de intretinere si a depasit si anii recomandati( in Italia), poate a fost unul dintre cei norocosi, nu a avut nici o problema cu ligheanul.

                          Comment


                          • Originally posted by 30_VLD View Post
                            Unde-i cazul alessandro? (ma bate search-ul pe forumul asta).
                            Tot pe topicul asta, citeste incepand de la postul #5002:
                            Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.

                            Comment


                            • Haideti sa nu exageram cu "cazul alessandro", pentru ca nu e cazul; mie nici acum nu-mi sunt clare imprejurarile, da'nu e asta important. Sa fim totusi decenti si mai ales impartiali in aprecieri.
                              Cati useri s-au plans dupa inlocuirea distributiei in reprezentanta?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Originally posted by IancuMIC View Post
                                Cati useri s-au plans dupa inlocuirea distributiei in reprezentanta?
                                Posibil sa ingos si eu randurile, dar in cazul accesoriilor, de data asta.
                                Mai multe amanunte cand o sa fiu 100% ca asta e cauza.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google