Curatator Presiune, A Incercat Cineva?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma gandeam ca pot sa dau odata cu spuma sau un sampon ceva si apoi cu apa. Daca ies 4 bari din el am crezut ca o fi bun de ceva. Asa scrie pe site ca e bun de spalat masina.

    Comment


    • 4 bari e putin...mai ales ca nici nu are debit. Un aparat non profi scoate cam 90-100 bari...deci fa diferenta.
      Ala e bun doar de dat cu spuma pe masina, stropit via, etc
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Salut!

        Am si eu un aparat low-cost Black&Decker.Ideea e ca l-am lasat iarna trecuta in garaj fara a scoate apa complet din pistol si acum, in timpul functionarii imi curge apa din pistol(fiind de plastic).
        Gasesc sa-mi cumpar doar pistolul si furtunul aferent care se infileteaza la aparat?

        Multumesc!

        Comment


        • gasesti, asa am patit si eu, mi s-a fisurat lancea. gasesti cu siguranta unde este service-ul lor. eu mi-am mai luat o lance cu cap reglabil ca sa pot da si pe sub masina
          sigpic

          Comment


          • Mi s-a spart furtunul de presiune. Ce-i fac??
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • din pacate nimic, trebuie sa mergi la service si sa il cumperi, eu am patit-o anul trecut cu o lance, si nu am reusit sa o repar, a trebuit sa-mi iau alta.
              sigpic

              Comment


              • sal, la furtun poti sa-i faci cruce, nu poti sa-l lipesti nu tine lipitura la presiunea care o face pompa, am si eu la servici un karcher 5.9 si ni s-a spart futunul si am fost nevoiti sa lom altul dupa 2 ani de folosire.

                Comment


                • Nici nu intentionez sa mai fac ceva cu furtunul ala. Ma intereseaza daca pot lua alt furtun
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • sal,poti sa cumperi altul,dar vezi de care aparat ai ,costa ceva,noi am dat pe 9 m de furtun de la hornbach si am dat pe el 280 ron

                    Comment


                    • A...in cazul asta cumpar alt aparat
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Am studiat discutiile pe forum dar nu am gasit nimic despre aparate de spalat marca STHILL .are cineva ? A aparut o oferta la modelul re 98 si sunt tentat sa cumpar unul .L-am vazut pe raft si pare in regula

                        Comment


                        • si daca poate cineva sa ma lamureasca, eu in weekend ma duc la tara si vreau sa imi iau un aparat dasta, DAR eu am apa din put adica trag apa cu o pompa care este bagata in put, acum intrebarea mea este: pot sa bag furtunul de alimentare cu apa direct in aparat si sa dau drumul la pompa sa bage apa incontinuu in aparat, nu se strica? sau trebuie sa am un bidom mai mare in care sa strang apa si sa-l conectez la bidon?

                          Comment


                          • Daca tot schimbati furtunul trageti peste, un furtun de protectie. O sa va tina mult si bine.

                            Comment


                            • forever Karcher, the best

                              Comment


                              • Originally posted by darksid3 View Post
                                A...in cazul asta cumpar alt aparat
                                Si il iei tot cu 4-5 metri de furtun.
                                Daca e mai lung, oricum platesti in plus.

                                Originally posted by cata89ro2000 View Post
                                si daca poate cineva sa ma lamureasca, eu in weekend ma duc la tara si vreau sa imi iau un aparat dasta, DAR eu am apa din put adica trag apa cu o pompa care este bagata in put, acum intrebarea mea este: pot sa bag furtunul de alimentare cu apa direct in aparat si sa dau drumul la pompa sa bage apa incontinuu in aparat, nu se strica? sau trebuie sa am un bidom mai mare in care sa strang apa si sa-l conectez la bidon?
                                Aparatul nu se strica.

                                Sa nu se strice pompa de la fantana )

                                In mod normal, odata ce aparatul e amorsat (foarte important, sa nu-l amorsezi in sarcina, ci de la presiunea de la robinet, cazu tau pompa de fantana) dupa amorsare poti sa-l folosesti fara nici o alimentare cu presiune de retea sau pompa de fantana, isi trage singur fara stres, nu simti nimic la lance.
                                Last edited by Octavian; 24 April 2012, 21:56. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google