Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tirtau View Post
    hahahhahahahah......e posibil ....ca mi le-a cerut mecanicul ...le da si el pe-o bere ceva .........
    oricum asta e prima interventie in 156000 de km ...ma rog fara reviziile de rigoare .............
    vezi ca producatorul da la 20000 de km schimbul de ulei .....adica exact manevra inversa .....nu ar trebui sa sara de 13000-14000 sub nicio forma ....unde trebuie ,trebuie...dar producatorului i se rupe de masina ta .............

    Originally posted by Kojak View Post
    iti zic io cum face, le curata bine cu carburol (ca tot au baetii din belsug p-acolo), le ia putin cu smirghel, reface distantele dintre electrozi, le sufla puternic cu aer...si le baga pe olx, tocmai, okazii etc cu urmatoru' anunt:
    "vand set bujii logan benzina de origine OEM, noi-noute originale 100%, 0 km, calitate frantzuseasca, lot special, pret 80lei, doar azi, de maine, 100lei."
    hahahhahaha....sau la ala ,LA VARU ...in banii astia ti le aduce si acasa ....moca ......
    Last edited by tirtau; 17 February 2015, 10:31. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Tie ti se pare putin sa schimbi niste bujii la 60.000 de km ??
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • hai mah ca la schimbu' de ulei omu' (tirtau) are un rationament corect, cam asa e cum zice, cu plaja aia de 20.000km.
        poti sa-l schimbi si la 40-50.000km, motoru' nu pica cat timp e-n garantie la dacia, dar dupa...

        Comment


        • Exact , nu inteleg acest rationament , sa dai 100 de lei sa schimbi niste bujii atunci cand cere manualul nu este mult , cum dispui de x lei sa bagi in carburant trebuie sa ai macar z lei sa schimbi niste amarate de bujii.

          Sunt curios daca ai schimbat catalizatorul pana acum , oricum cred ca mult nu te mai tine !
          Last edited by prometheus; 17 February 2015, 10:42.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Originally posted by tirtau View Post
            ...in banii astia ti le aduce si acasa ....moca ......
            si daca intrebi de ce ti le-a adus intr-o punga d-aia subtire in care bagi fructele la supermarket si nu ti le-a adus in ambalaju' original, iti zice "sincer" ca era mai greu coletu' si trebuia sa platesti in cazu' asta transportu' ca se depasea gramaju'.
            si uite asa se va gasi un cumparator fericit si ptr. bujiile tale...din ciclu': am intalnit si rumani fericiti!

            ne radem si noi putin pana nu intra "garda" si sterge ultimele postari.
            Last edited by Kojak; 17 February 2015, 10:41.

            Comment


            • Originally posted by prometheus View Post
              Exact , nu inteleg acest rationament , sa dai 100 de lei sa schimbi niste bujii atunci cand cere manualul nu este mult , cum dispui de x lei sa bagi in carburant trebuie sa ai macar z lei sa schimbi niste amarate de bujii.
              pai daca ma iau dupa manual ,in 2-3 ani iau alta noua .....si la cata benzina bag in ea ....las-o ma ca merge asa .......la 230000 va pun poze cu ambreiajul ........hahhahahahahahahahah

              Originally posted by Kojak View Post
              si daca intrebi de ce ti le-a adus intr-o punga d-aia subtire in care bagi fructele la supermarket si nu ti le-a adus in ambalaju' original, iti zice "sincer" ca era mai greu coletu' si trebuia sa platesti in cazu' asta transportu' ca se depasea gramaju'.
              si uite asa se va gasi un cumparator fericit si ptr. bujiile tale...din ciclu': am intalnit si rumani fericiti!
              hahahhahaha.....pai au luat cutiile de la alea noi ...asa ca au si ambalaj original ......hahahhaa
              Last edited by tirtau; 17 February 2015, 10:42. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • aaa, perfect atunci, pretul poate creste!
                desi io gasisem solutia si daca n-aveau cutiile.

                Comment


                • Originally posted by Kojak View Post
                  aaa, perfect atunci, pretul poate creste!
                  desi io gasisem solutia si daca n-aveau cutiile.
                  asa or fi si ale mele???? ....doar cutia noua .....sa vezi ca acuma nu ma tin nici jumate din cat au tinut alea de fabrica.....hahahahah

                  Comment


                  • de unde le-ai luat, cat ai dat pe ele?

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      de unde le-ai luat, cat ai dat pe ele?
                      de la Viorel ...100 de lei ....hahhahaha

                      Comment


                      • ...atunci e clar, le-ai luat "de noi" de la altu' care a procedat ca tine.

                        de origine sau AM?

                        20 lei ai dat pe manopera? data viitoare, ma rog, la alta masina, ca la asta nu cred ca le mai schimbi , ia-ti o cheie de boujii cu 12-15 lei si ti le schimbi singur.

                        Comment


                        • Originally posted by Kojak View Post
                          ...atunci e clar, le-ai luat "de noi" de la altu' care a procedat ca tine.

                          de origine sau AM?

                          20 lei ai dat pe manopera? data viitoare, ma rog, la alta masina, ca la asta nu cred ca le mai schimbi , ia-ti o cheie de boujii cu 12-15 lei si ti le schimbi singur.
                          de origine .....nu ma bag sa le schimb ......la 150000 de km ,e bine sa ai pe cine da vina ...la un adica.....hahahhahaha

                          Comment


                          • Oricum la 1.2 se schimba destul de greu , in sensul ca-ti trebuie cheie speciala !! Cred ca de asta nu le-ai schimbat tu la timp , ai vazut ca nu poti ajunge la ele asa usor si le-ai dat pace !!
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Originally posted by prometheus View Post
                              Oricum la 1.2 se schimba destul de greu , in sensul ca-ti trebuie cheie speciala !! Cred ca de asta nu le-ai schimbat tu la timp , ai vazut ca nu poti ajunge la ele asa usor si le-ai dat pace !!
                              tu te-ai fi bagat sa le schimbi la 150000 de km ?????hahhahahahahaha

                              Comment


                              • Cu siguranta eu le voi schimba la 60.000 de km , mai mult nu le las , mai bine schimb niste bujii decat vreun catalizator /sonde de amonte - aval etc.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google