Montare Sistem De Aer Conditionat Pe Logan De La Dezmembrari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare,

    Ma intereseaza montare AC pe Logan Ambiance (deci fara servo). Cine poate sa imi faca o oferta in apropiere de Sibiu, va rog sa imi dati un mesaj.

    Comment


    • pentru sandero pretul este la fel cu cel de pe logan undeva la 33 mil cu rola suplimentara inlocuind pompa directie,pentru persoana din Sibiu nu a specificat motorizarea,dar tot in jurul lui 33 mil ,piese si montaj,,pentru informatii 0745501725 Aurelian ,,

      Comment


      • Salut, Am un logan 1.4 mpi preferance din 2007, cu servodirectie.

        In momentul de fata as vrea sa imi montez un kit complet de aer conditionat si as vrea sa stiu, cat costa toata operatia, cat dureaza si daca este cineva din cluj sau mai aproape de cluj ce poate face asta.

        Mersi,
        Bogdan

        Comment


        • ca posesor de AC pe 1.6 care il folosesc aproape destul de rar sau in cazuri extreme, iti recomand sa nu !!!
          daca n-ai luat masina cu asa ceva, nu investi ca sunt bani aruncati aiurea|(bani costisitor de multi, avand in vedere foametea serviceurilor sau a mecanicului + piesele din dezmembrari si nu va iesi nici odata ca de fabrica!!!! fix la asta m-am gandit si eu cand mi-am luat primul logan si nu ultimul ). Te costa mult mai mult decat dacia iti spunea cand ai luat loganul fara ac de la ei. Multa bafta !
          la masini mai vechi stateam cu geamurile deschise si n-aveam nimic la ceva viteze, dar stiam sa jonglez din geamuri ;)
          ​​​​​​

          Comment


          • Bogdan esti destul de departe,undeva la 3 mii lei toata operatia,

            Comment


            • chiar daca il folosesti destul de rar,este foarte bun!!!de ce nu ai luat masina fara ac??daca tot zici ca sunt bani aruncati aiurea!
              bogdan piesele te pot costa intre 15 mil si 20mil,depinde de unde le cumperi,iar montajul depinde de zona..daca esti hotarat,imi dai un telefon si te ajut!!
              Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

              Comment


              • Originally posted by Leo0608 View Post
                ca posesor de AC pe 1.6 care il folosesc aproape destul de rar sau in cazuri extreme, iti recomand sa nu !!!)
                Respect punctul dumitale de vedere, dar conteaza foarte mult in ce conditii este utilizata masina.
                La mersul predominant in oras, cu opriri dese (curse scurte), e un oarecare dezavantaj; altfel sta problema la ...drum.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Eu folosesc mereu (ma refer cand e cazul) AC-ul, nu merg niciodata cu geamul deschis...Si nu stiu de ce zic unii ca in oras nu e nevoie de AC, dar acolo poate e mai necesar ca la un drum lung, din simplu motiv ca in oras alternezi statul pe loc cu mersul incet si mersul ceva mai tare (se ajunge si la 60-70 la ora) si asftel fie e pra cald daca ti geamul prea putin deschis, fie e prea curent daca viteza e prea mare....Daca mergi cu viteza constanta, ca e 20, ca e 50, ca e 80, etc la ora e altceva, ti geamul mai mult sau mi putin deschis, proportional cu viteza de deplasare.

                  Comment


                  • Eu vorbeam nu de o deplasare in oras de acasa pana la market si inapoi; opriri, coborat din masina, placare si iar oprire. In aceste cazuri mai bine fara AC; cine s-a "lovit" de asta, stie de ce.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Va multumesc mult pentru raspunsurile voastre.

                      Deja mi-am facut o parere si o sa incep sa adun banii pentru aceasta operatie si apoi am sa te contactez Pipan.

                      Inca odata mersi si weekend fain.

                      Comment


                      • ma bucur pt tine,pt alegerea facuta,sincer!!!o sa vb dupa,daca nu gasesti pe cineva sa te ajute la gasirea pieselor,montaj,eu iti promit ca te voi ajuta,de la piese mai ieftine,montaj,chiririe in craiova!!!adica,vi in craiova vineri,si duminică pleci cu aer rece in masina!il poti intreba pe matheo,fratele meu de la buc,cum sta treaba aici la olteni
                        Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                        Comment


                        • Originally posted by Leo0608 View Post
                          nu investi ca sunt bani aruncati aiurea|

                          la masini mai vechi stateam cu geamurile deschise si n-aveam nimic la ceva viteze, dar stiam sa jonglez din geamuri ;)
                          Eu mi-am pus ulterior AC (in urma cu aproximativ 3 ani) si sunt multumit. Jonglatul din geamuri poate merge cand esti singur in masina, nu si cand ai doi copii pe bancheta din spate.
                          Un an nou bun tuturor
                          My ride

                          Comment


                          • Salutare, am intrat in lumea celor care se vor racori la vara cu un AC si asta datorita lui Aurelian din Galati.

                            M-a ajutat de mi-a cumparat o parte din piese pe care eu nu le aveam, cand am ajuns la el acasa, in cele aprox 6 ore in care mi-a montat AC am vazut cum se lucreaza atunci cand stii foarte BINE ceea ce faci. Practic pana nu a fost gata masina nici nu a mancat


                            E adevarat ca per total au fost 1280 km dus intors (pentru mine a fost mai ok, pt ca eu sunt de origine din iasi) dar am vorbit cu Aurelian si spunea ca daca sunt cateva persoane din Ardeal hotarate sa isi monteze AC in zona Clujului atunci ar putea sa isi programeze o "excursie" pana aici.

                            Acesta este numarul lui Aurelian : 0745 501 725 .
                            Last edited by Bogdan20cj; 23 February 2014, 18:49.

                            Comment


                            • Cat mai costa montajul de AC pe un logan dci preferance cu tot cu piese?

                              Comment


                              • Salut,nu vreau sa te sperii dar trebuie inlocuita pompa directie la tine cu una electrica care sh este undeva la 7 mil,daca pentru un preferance mpi valoarea se ridica undeva la 33 mil informativ la modelul dci mai pui undeva peste 10 mil,nu fac eu preturile ,doar daca vii tu cu piesele ,am vazut ca esti din capitala ,acolo este razvan care te poate ajuta ,nu stiu ce preturi practica,o zi buna

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google