R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cand a fost arhivata cartea,acele date nu au fost inregistrate in baza de date RAR,nu este nici o problema, RAR ul isi repara greselile cu ajutorul celor de la ITP,dar nu stiu dece te-a chemat pe miercuri,aceasta problema se rezolva normal in 24 de ore.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • Pai a facut un calcul simplu azi e vineri era ora 11 deci practic 12 acusi e programu , luni inca nu are nimeni chef de lucru marti observa problema si miercuri o rezolva.Sincer asta e explicatia mea,zicea ca azi (vineri ) nu se rezolva, in caz de se rezolva mai repede de miercuri ma suna.Practic pot circula cu foaia aia? Care am primit-o ?
      Bart: I am through with working. Working is for chumps.
      Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

      Comment


      • Pe banii tai, intra la consumabile

        Comment


        • Originally posted by Rudy View Post
          Pai a facut un calcul simplu azi e vineri era ora 11 deci practic 12 acusi e programu , luni inca nu are nimeni chef de lucru marti observa problema si miercuri o rezolva.Sincer asta e explicatia mea,zicea ca azi (vineri ) nu se rezolva, in caz de se rezolva mai repede de miercuri ma suna.Practic pot circula cu foaia aia? Care am primit-o ?
          Practic nu poti circula daca este ITP ul expirat,in regulament scrie ca la ITP trebuie sa te prezinti cu 30 de zile pana ca acesta sa expire.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • Mi-a spus urmatoarele:Nu tine locu ITP`ului dar nici nu are ce sa-mi faca politia in caz de ma opreste pentru ca m-am prezentat la verificare.Acu nu stiu ce sa zic oricum nu prea o sa circul cu masina nu vrea sa risc.
            Bart: I am through with working. Working is for chumps.
            Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

            Comment


            • Pt MirCip (pt subiectu deschis in alta parte): o sa iei itp-ul atata timp cat n-ai facut nimic la ea si ai intretinut-o cum trebuie. Inafara de o forja in gol la blana (te cam doare sufletu cum le tureaza ) ) totul va fi OK.
              Mai multe detalii iti poate da Dl. Dan, care lucreaza in domeniu.

              Comment


              • Cineva din Cluj a intrebat unde poate sa faca I.T.P,gaseste aici adresa si numere de telefon http://prog.rarom.ro/listepublice/itp.asp?judet=cluj Da acum am vazut ca astia nu mai pun numar de telefon,oricum este adresa.
                Last edited by dan.gutu; 24 October 2008, 20:03.
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • Buna seara
                  Fiti amabil domnule Dan
                  Maine am ITP si astazi am fost la revizia de 30.000km la Adras
                  Mecanicii de acolo mi-au spus ca daca ma voi prezenta cu anvelopele de iarna care sunt de 195/65/R15 nu vor fi probleme
                  Este adevarat ?
                  Sau mai bine le mo ntez la loc pe cele originale
                  Mii de multumiri
                  As dori foarte mult sa primeesc un raspuns din partea dumneavostra
                  Am uitat sa mentionez ca anvelopele sunt noi si nu se vad diferente semnificative intre cele originale si acestea
                  Last edited by valeriuciprian; 29 October 2008, 04:11.

                  Comment


                  • Multumesc pentru raspuns

                    Dar daca ii pun aluia ceva in talon inainte sa il dau?
                    Crezi ca o sa am probleme si mai mari?

                    Ca asa o sa trebuiasca sa le dau jos pe astea si sa lepun la loc pe cele originale si apoi din nou aceeasi schimbare
                    Mai bine imi iau alte jante
                    Last edited by valeriuciprian; 29 October 2008, 04:10.

                    Comment


                    • Diferente intre 195/65/15 si 185/65/15 sunt chiar mari http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html dar daca aia ti-au zis ca merge atunci merge. Cel mai bine este sa faci rost de un set de jante si sa montezi cauciucurile de iarna pe ele.
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • Buna seara
                        Azi am trecut ITP cu brio
                        Dar nu cu acele anvelope ci cu cele originale ale masinii, dar a trebuit sa-mi cumpar jante . Ati avut dreptate . O seara buna

                        Acum trebuie sa-mi pun rotile de iarna la loc

                        nu mai posta consecutiv. ai 10 minute sa folosesti butonul "edit" pt a-ti modifica propriul post
                        Last edited by Seba; 1 November 2008, 18:24.

                        Comment


                        • salut

                          Yo tre' sa fac ITP'ul in 2009 si pana atunci ma pregatesc k sa fie totul ok in acel moment.Dar as vrea sa stiu ce se intampla daca am chip tuning (sau remapare) facut? Ar fi vreo problema?

                          Comment


                          • Cum drek sa vada ala de la ITP ca ai facut tu remapare ?
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • Pai yo de unde sa stiu ce masoara el pe monitoru ala...Poate realizeaza cand o tureaza...

                              Comment


                              • Stai linistit ca nu vede nimic,te asigur eu !
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google