R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred ca este asa scumpa !
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • se gaseste usor?

      Comment


      • Dar dacă nu mai există loc de aplicare a unei noi folii de securizare pentru inspecţia tehnică periodică (toate poziţiile sunt ocupate) pe certificatul de înmatriculare, ce paşi de dans rutiero-legislativ mă aşteaptă?

        Da, acum am terminat de citit Regulametul … care la art. 29 spune că staţia care efectuează inspecţia tehnică periodică va elibera o nouă anexă la Certificatul de înmatriculare…
        Last edited by Squirrel; 15 March 2009, 22:40. Reason: Am citit şi Regulamentul privind ITP între timp…

        Comment


        • ti se da o anexa
          sigpic Alexandria

          Comment


          • itp 2 ani

            salut la toata lumea.o intrebare am si eu pentru dan .luna aprilie fac itp la 2 ani am montate paravinturi si foliile pe stalpi (tip prestige),e nevoie sa le dau jos ? multumesc

            Comment


            • Ar fi culmea sa se ia de folia dintre stalpi ! Mergi linistit la ITP,astea nu sunt motive de respingere.
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • Bunaseara
                Am fost sunat astazi de catre dealer sa ma duc sa imi ridic masina, golan rosu 1.4 laurreate
                Intrebarea mea este urmatoare: trebuie sa fac itp-ul la masina ? Si rog daca mi se poate raspunde si daca trebuie sa platesc prima taxa de inmatriculare in valoare de aproximativ 160, chiar daca masina este nou.
                Va multumesc si imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie.
                O seara cat mai placuta

                Comment


                • astepti sa iti vina cartea tehnica care vine in aproximativ 10 zile apoi cu ea te duci la ITP sa iti puna folia de securitate si atat, fara sa faca vre-un test la masina...doar iti pune folia pe carte si ai plecat(sa ai copie dupa carte masinii, buletin si actul de achizitioanre al masinii + originale toate). taxa nu o platesti deoarece ai masina noua cu motor euro 4 si nu se percepe taxa pentru masina noua pana in 2000cm. Vei plati totusi prima taxa de inamtriculare invaloare de 52 de lei pt ca aia oricum se palteste... nu ai ce face ... e d ela fisc. Salut!
                  Intalniri Logan Club Constanta:
                  In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                  Ptr detalii : 0723.955.045

                  Comment


                  • Ce sa caute la ITP trebuie sa mearga la RAR,dupa o programare prealabila.Intradevar nu face ITP,dar la unele reprezentante se cere si masina,sa nu existe vreo greseala la serii.Si la RAR se plateste o taxa pentru folie secretizare si arhivare,in Romania nu se face nimic gratis.Ai grija sa faci programare,ca altfel pierzi o zi degeaba,nr de telefon la reprezentanta cea mai apropiate tie gasesti aici http://www.rarom.ro/RO/article--Programari--132.html
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • cu gandul la ITP am scris ITP... ai dreptate... la RAR te duci ... si iti pune folia aia de securitate. Normal ca se plateste.... o sa tot platesti pana o inmatriculezi ... masina nici nu ma lasat sa intru cu ea in curte .. a trebuit sa merg pe jos... a zis: "e noua las-o afara ca mai mult incurca" si nu mi-a trebuit programare... pt cele noi nu trebuie programare te duci si gata... daca o bagi sa faci ITP trebuie programare!
                      Intalniri Logan Club Constanta:
                      In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                      Ptr detalii : 0723.955.045

                      Comment


                      • Dupa terminarea leasingului i cand o treci pe nume mai trebe sa mergi la RAR sau unde?

                        Comment


                        • Trebuie sa faci identificare,dupa ce termini leasingul si vrei sa o inscrii pe numele tau.
                          LOGAN--> <--TOYOTA

                          Comment


                          • dan ms nu sti cat m-ar costa toate actele cu trecutul pe nume ,inmatricularea ,nr ,talon,etc?

                            Comment


                            • Cu noile tarife cred ca te ajunge aproape de 300 lei
                              Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                              Comment


                              • ~250 RON toate taxele + numere preferentiale fara numere preferentiale este ~200 RON
                                Intalniri Logan Club Constanta:
                                In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                                Ptr detalii : 0723.955.045

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google