R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • azi am facut ITP-ul de 2 ani si m-au taxat de 25 ron pt ca trusa si extinctorul aveau termenul de valabilitate expirat

    Comment


    • Pai si astia 25 de lei i-ai dat lu' ala sa nu se mai uite atent la termene de valabilitate, sau ai si schimbat respectivele obiecte ?
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • i-am dat lu' ala sa nu mai vin inca o data. Am mers pe incredere ca o sa ma duc sa le innoiesc. Stie cineva cum se face cu extinctorul? eu stiam ca e garantat 5 ani, nu un an.
        Cu trusa ma descurc.
        Last edited by bogdan1709; 9 April 2009, 16:09. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Al dracu' si ala nu putea avea incredere decat daca primea 25 de lei. Barem nu a pus si el o suma rotunda 20 sau 30,sau ai lasat restu' pana la 100
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • omenos! am observat ca-mi expira si mie termenul de valabilitate la extinctor si trusa medicala exact inainte de a face itp-ul. urat din partea producatorului.

            Comment


            • Ce mafioti astia cu instinctoarele dau termen de garantie 18 luni in loc sa deie 24 luni sa cumperi altul nou cand faci ITP!

              Comment


              • mia fost lene sa citesc tot topicul..asa ca intreb, cine imi poate zice ce acte sunt necesare cand faci Itp?
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by MIMI_RFW View Post
                  omenos! am observat ca-mi expira si mie termenul de valabilitate la extinctor si trusa medicala exact inainte de a face itp-ul. urat din partea producatorului.
                  Originally posted by radu2008 View Post
                  Ce mafioti astia cu instinctoarele dau termen de garantie 18 luni in loc sa deie 24 luni sa cumperi altul nou cand faci ITP!
                  Nu are nici o legatura termenul de valabilitate al extinctorului cu revizia...atat este garantat lichidul care se afla in extinctor...ca doar nu vroiati ca in momentul in care luati masina sa va umple si extinctorul in acea zi.

                  unknown...certificat de inmatriculare,rca valabil,carte de identificare a masinii si cartea de identitate(sau buletinul) celui care se prezinta cu masina la ITP.

                  Dane...corecteaza-ma daca gresesc
                  Last edited by valeriuciprian; 9 April 2009, 21:26.
                  sigpic

                  Comment


                  • carte de identificare a masinii - merge si o copie sau original ca originalu e la banca si mie lene sa ma duc sa ma rog de alea..
                    sigpic

                    Comment


                    • Copie stampilata de leasing sau de banca este OK.

                      Comment


                      • Legea spune ca,daca extinctorul sau trusa medicala este expirat,deteriorat sau incomplet,dupa caz,se incadreaza la defectiuni majore,deci mai reveniti dupa remediere,daca nu aveti 25 de roni in buzunar,sa se uite inspectorul in alta parte .Cand va prezentati la ITP trebuie sa aveti cartea de identitate original,se accepta o copie doar cand vehiculul sau autovehiculul este in leasing sau cartea este la banca,aceasta trebuie sa fie stampilata si specificat ''comform cu originalul'',certificat de identitate,asigurare obligatorie si buletinul celui care prezinta la ITP.
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • Dane, cu o crapatura in parbriz deasupra stergatorului din stinga pe lungimea lui cam 15 cm ,ar fi o problema la i.t.p?

                          Comment


                          • mai mult ca sigur nu. nicaieri nu este specificat lucrul asta. daca totusi se trezeste vreun cretin sa te ia la rost ii spui si tu ca in urma cu o zi ti-a sarit o pietricica si ti-a crapat..sau daca sti de ce a plesnit ii spui motivul ala. toata smecheria e sa fi hotarat pe tine, sa nu arati ca ti-e teama de ceva. chiar daca nu sti totul in totalitate, lasa sa se vada asta. eu imi fac probleme cu folia de pe fata si parasolarul si pleoapele, dar macar mai am un an pana la itp.

                            cat despre chestia cu extintorul sau trusa, stiam si eu acelasi lucru. daca nu sunt in regula nu treci itp-ul. se spunea si la tv acum ceva timp, 'politia va recomanda sa aveti in permanenta la voi trusa, triunghiul si stingatorul, nu doar cand va prezentati la itp...'
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • Cand ai orice buba la parbriz te respunge la ITP si era sa uit trusa de prim ajutor si instincatorul sunt valabile 24 luni nu cat am spus eu intr-un post mai sus 18 luni astazi m-am uitat pe ele!

                              Comment


                              • Crapatura trebuie sa fie in partea dreapta,sa fie din cheder in cheder si pe portiune mica,sa nu te jeneze la ochi noaptea.Se stie orice crapatura a geamului ,reflecta necontrolat,lumina celui care vine din sens opus.Orice crapatura cat de mica,in jumatatea soferului,este neconformitate majora.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google