R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si daca trusa medicala si instinctoul sunt expirate de numai 2 luni comenteaza?

    Comment


    • Eu nu as comenta la trusa, dar la extinctor da .Am intalnit situatii cand am fost foarte bucuros ca extinctorul functiona,la cate modificari s-au facut la unele masini este bine ca acesta sa fie in termen si sa functioneze in caz de nevoie .
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • Imi cer scuze am vrut sa scriu 04.07.
        Si dak anul trecut la revizia de 3 ani mia zis baiatu de la service ca am un mic joc sau ceva de genu la o "pipa bieleta" cred, oare e grav ?
        http://img229.imageshack.us/img229/8592/sigpic3405.png

        Comment


        • a avut careva probleme la ITP cu folia de la alfarom?
          sigpic http://www.loganclub.ro/forum/vand_d....html?p=782991

          Comment


          • Daca este montata numai pe spate nu o sa ai probleme.
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • Am facut saptamina asta ITP-ul si mi-a cerut sa am 2 triunghiuri reflectorizante conform noului normativ aparut in aprilie parca.

              Comment


              • Anul trecut am facut ITP-ul la reprezentanta Dacia (Constanta).Am trecut fara probleme.Ai nevoie ca trusa medicala sa fie in termenul de garantie (sau iei alt chit de inlocuire-un pachet cu consumabile ceva mai ieftin decat trusa) iar stingatorul chiar daca este valabil 3-5 ani trebuie verificat anual la un atelier autorizat.In rest ar terbui sa nu ai probleme.Bafta.

                Comment


                • Asa este,poti sa nu ai frana pe o roata,joc la un capat de bara,daca ai trusa in termen si triunghi reflectorizant, esti ca si trecut.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • Dan.gutu,dar de pleoape,becuri,stopuri tuning,plafon colantat se leaga la Itp?

                    Comment


                    • Eu am trusa si instinctorul expirate si peste 2 luni trebe sa fac inspectia ma trece daca sunt expirate ca am numai 20000 km si la masina nu cred ca sunt probleme!?

                      Comment


                      • Originally posted by alin2009 View Post
                        Dan.gutu,dar de pleoape,becuri,stopuri tuning,plafon colantat se leaga la Itp?
                        La Bucuresti sigur se leaga .
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • Momentan astept iarasi creditele de nevoi personale pentru ca sunt mult mai avantajoase dupa care urmeaza achizitionarea unui logan 1.6 16v laureat modelul nou (ajutor remat) intre timp masina pe care vreau sa o dau la remat (dacia 1310, 1999) este mancata de rugina si mai nou pe data de 13.09.2009 mi-a expirat itp`ul (pur si simplu am uitat de el) ... datorita unor probleme (tatal in spital) am nevoie sa ma mai deplasez cu ea cam doua luni de zile pana o sa imi permit cealalta masina ... intrebarea mea care este ... cine imi poate da itp`ul in starea in care este (nu imi permit sa bag bani in ea pentru ca pur si simplu nu am de unde in clipa de fata) precizez ca masina nu paraseste bucuresti-ul si nici nu face mai mult de 15km/zi (drumul pana la spital) ... daca ma puteti ajuta va rog nu ezitati sa o faceti, multumesc si mult respect pt. Dl. Dan care ne ajuta cu sfaturi

                          Comment


                          • Citeste aici http://www.rarom.ro/cs-uploads/rntr1_nou.pdf cam pe la pagina 76 si o sa vezi ce coroziuni si unde sunt acceptate.Comform cu noul regulament sunt acceptate si mici coroziuni la conductele de frana,o gaura in usa de cativa cm patrati ,urmele de accident se trec cu vederea,parbrizul daca este fisurat in anumite zone,nu mai este un motiv de respingere.Cititi in noul RNTR1 pe care il gasiti aici http://www.rarom.ro/RO/article--Cond...R%201--96.html
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • Multumesc frumos ma duc astazi inapoi cu el sa le dau cu RNTR1 in cap

                              Comment


                              • poi nici mie la rar nu mia zis nimic cu roti de 16 si toba sport care nu erau in regula

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google